Znaleziono 0 artykułów
15.08.2023

Biżuteria polskich marek inspirowana morskim klimatem

15.08.2023
MAAR (Fot. Ola Walków/Van Dorsen Artists)

Złote muszle, niespotykane kształty pereł, bursztyn w nowoczesnym wydaniu. Dla polskich biżuteryjnych marek morze stało się głównym źródłem natchnienia w wakacyjnym sezonie. Jednak ich projekty dalekie są od banału czy chwilowych fascynacji – udało im się w wyjątkowy sposób ująć ponadczasowość fascynacji morzem, która zostanie z nami nawet wtedy, gdy otrzepiemy piasek po letnim sezonie. Oto najciekawsze z nich.

MAAR: Ze skarbca syren

MAAR (Fot. Ola Walków/Van Dorsen Artists)

Fani polskiej marki MAAR dobrze wiedzą, że nic tak nie inspiruje jej projektantów – Agaty Wojtczak i Antoniego Wybieli – jak morskie opowieści. W ich kolekcjach znajdziemy urocze delfinki i muszle, nieregularne perły czy też morskie fale, które są elementem logo marki. Bajkową estetykę podtrzymują interpretacje biżuterii ze skarbców syren czy kolory kamieni zaczerpnięte z morskich toni. To zdecydowanie jedne z najciekawszych propozycji dodatków, w których DNA wpisany jest morski klimat.

Golden Rules: Baśnie oceanu

Golden Rules

Fanki misternych zdobień oraz wakacyjnych inspiracji nadmorskimi motywami zakochają się w letnich propozycjach Golden Rules. W wakacyjnej kolekcji znalazły się motywy muszli (w kolczykach i naszyjnikach), interpretacja morskiej bryzy oraz rafy koralowej (w pierścionku i kolczykach), a także biżuteria z podłużnymi perłami godna syren. Niemal każdy z elementów kolekcji został wzbogacony o kamień księżycowy, który mieniąc się w odcieniach błękitu, przypomina oceaniczną taflę.

Golden Rules

Orska: Skarby Bałtyku

ORSKA

Projektantka Anna Orska jedną ze swoich kolekcji w całości zadedykowała polskiemu morzu. Osią kolekcji Baltica są dwa kamienie: bursztyn oraz syntetycznie stworzony kamień wykonany za pomocą nowych technologii z wyłowionych z Bałtyku sieci rybackich. W ten symboliczny sposób projektantka składa hołd jednemu z najcenniejszych skarbów polskiego morza, ale jednocześnie zwraca naszą uwagę na zagrożenia płynące z jego zanieczyszczenia. W swojej biżuterii zamknęła swego rodzaju przekaz, który mówi, że ciągle nie jest za późno na podjęcie działania na rzecz ochrony morskiego środowiska. Kolekcja Baltica za sprawą bursztynu jest tym bardziej wyjątkowa, że nie znajdziemy w niej dwóch identycznych kamieni.

Anka Krystyniak: Bursztynowy strażnik tajemnic

Anka Krystyniak

W swojej biżuterii Anka Krystyniak zamyka dobre uroki, przepowiednie i magiczną energię. Wykonany z bursztynowych koralików naszyjnik został w jej interpretacji Strażnikiem Tajemnic. Projektantka zachęca, by nadać mu moc, powierzając swój sekret czy marzenie, które będzie zawsze blisko nas. Oko w złotej zawieszce ma uchronić nas przed złymi urokami i negatywną energią. To idealna propozycja ze skarbami Bałtyku dla tych, którzy wierzą, że biżuteria to nie tylko zwykły dodatek.

Ella Zubrowska: Atlantyda

Ella Zubrowska

Kolekcje Elli Zubrowskiej przykuwają uwagę barokowymi przepychem i ekstrawagancją. Nie dziwi zatem, że znajdziemy w niej zarówno bogato zdobione naszyjniki, jak i misternie wykonane pierścionki czy maksymalistyczne kolczyki. Pośród rokokowych zdobień wprawne oko w mig dostrzeże odbitą w złocie muszlę, której patronem stał się św. Jakub. W kolekcjach polskiej projektantki znalazły się także inspiracje delfinami oraz motywy wodorostów wyrzeźbione w naszyjnikach.

ROSA (Fot. Tatiana & Karol)

ROSA: Morska elegancja

ROSA (Fot. Tatiana & Karol)

Agnieszka Rosa również wybrała się na dno oceanu, by tam zaczerpnąć inspiracji do swojej letniej kolekcji. Znajdziemy w niej „czapki” meduz odbite w pierścionkach i naszyjnikach czy też muszle w kilku odsłonach w formie sygnetów oraz kolczyków. Z kolei niewielkie perłowe kolczyki przypominają morskie kwiaty. Projektantce udało się w fantastyczny sposób zmieścić sezonowy trend w ramach ponadczasowej elegancji.

Ewelina Kołodziej
  1. Moda
  2. Selekcje
  3. Biżuteria polskich marek inspirowana morskim klimatem
Proszę czekać..
Zamknij