Znaleziono 0 artykułów
27.04.2022

Stylowe (przy)wiązanie: Krawat

27.04.2022
Fot. materiały prasowe, Getty Images, Acielle

Choć czasy sztywnych strojów biurowych być może się już kończą, krawaty nadal podbijają salony. W kolekcjach na jesień 2022 klasyczny węzeł windsorski pojawił się na pokazach u Louis Vuitton, Gucci, Kenzo, Rafa Simons i Sportmax, a na garnitur i krawat tej ostatniej marki postawiła Zendaya podczas tegorocznego oscarowego afterparty. Przedstawiamy kilka inspiracji i rad, jak wystylizować krawat.

Zendaya to niejedyna stylowa kobieta widziana ostatnio pod krawatem. W rzeczywistości sporo uczestniczek tygodni mody miało luźno założony krawat, który był częścią niezobowiązujących stylizacji. Dodatek ten jest jednym z najsilniejszych trendów sezonu jesień 2022. Aby nosić krawat, należy przede wszystkim wiedzieć, jak go zawiązać. Powinniśmy też mieć pomysł, do czego go założyć. Jak na ironię, krawat u kobiety często nie daje wrażenia biurowej powagi, lecz wprost przeciwnie, sprawia, że look, zwłaszcza jeśli zrezygnuje się z żakietu lub marynarki, wpada w nieformalne i niezobowiązujące tony. Przedstawiamy kilka inspiracji, jak wystylizować krawat.

Z męskiej szafy

Louis Vuitton jesień-zima 2022, streetstyle w Mediolanie /(Fot. materiały prasowe, Acielle/ Style du Monde)

Łączenie wielokolorowych krawatów w skośne paski ze skórzanymi spodniami i oversize’owymi marynarkami to sposób, w który stylowe dziewczyny reinterpretują męski styl.

Nowa Fala

Gucci jesień-zima 2022, streetstyle w Paryżu /(Fot. materiały prasowe, Phil Oh)

Wąski czarny krawat na śnieżnobiałej koszuli to połączenie, które nie może się nie udać.

Autopilot

Louis Vuitton jesień-zima 2022, Alyx jesień-zima 2020 /(Fot. materiały prasowe)

Skórzana kurtka bomberka, krawat i luźne spodnie to już uniform dla współczesnych miłośniczek mody.

Nie tylko do biura

Gucci jesień-zima 2022, Zendaya w kreacji Sportmax /(Fot. materiały prasowe, Getty Images)

Wystarczy spojrzeć na Zendayę i pokaz Gucci: garnitur i skórzany krawat to niezaprzeczalnie świetnie połączenie na okazje spoza sali konferencyjnych.

Artykuł ukazał się oryginalnie na Vogue.com.

 

Madeline Fass
Proszę czekać..
Zamknij