Znaleziono 0 artykułów
01.01.2020

Wielki horoskop na 2020 rok

01.01.2020
(Ilustracja: Tomek Opaliński)

Nieskończone możliwości dla Ryb, mnóstwo pieniędzy u Wag, a dla Bliźniąt – bliskość. Sprawdźcie, co was czeka w roku, w którym wszystko się kończy i zaczyna.

Koziorożec: Na dobrej drodze

Jesteś znakiem zamykającym epokę. Uwaga wszechświata skupi się na tobie, twoje perypetie będą echem wydarzeń rozgrywających się na skalę światową. Dostrzeż analogię między dwuletnim okresem prób, który w grudniu dobiegnie końca, a kruszącą się fasadą struktur społecznych. Proekologiczne bunty młodzieży korespondują z twoimi dążeniami do odnowy własnego ekosystemu. W grudniu zauważysz wreszcie, że odeszło jedynie to, co szkodliwe i zbędne. 

I kwartał: Czas zmierzyć siły z bestią, czymkolwiek ona jest. Na głębszym poziomie jest to okazja, by zastanowić się, co jest dla ciebie ważniejsze – stłamszenie wroga czy podniesienie swojej rangi. Pierwsze uwalnia od lęku, drugie dodaje wigoru. Pamiętaj, że jest jeszcze trzecia droga: wejść z bazyliszkiem w dialog. 
Na płaszczyźnie pragmatycznej możesz skonfrontować się ze stanem zdrowia i znaleźć odpowiednie środki zaradcze, zacząć psychoterapię, spojrzeć w oczy podłemu eks, spłacić dobrowolnie wszystkie mandaty.
II kwartał: Przekraczanie granic – twoich lub przez ciebie. Mogą pojawić się obiecujące propozycje, impulsy zachęcające do wyzbycia się kompleksów, ale grozi też pycha. Z drugiej strony wszelkie stany braku samokrytyki są tym, co pozwala rozwinąć kreatywność i przydają się u poszukiwaczy przygód. 
III kwartał: Spotkanie z nieuchronnością faktów. Wiele rozgrywać się będzie korespondencyjnie lub na odległość, pojawią się kwestie umów, planów i rachunków. Wykorzystaj ten czas na pisanie prac dyplomowych i podań, kontaktowanie się z autorytetami naukowymi, naukę kodowania, jeśli to twój sekretny konik. Możesz załatwić wszystkie sprawy, do których potrzebny jest czysty rozum. 
IV kwartał: Odrodzenie. Wyłonisz się z mroku nowy i wyposażony tylko w to, co świadczy swoją wartość. Twoje priorytety będą jasno określone, stracisz umiejętność oszukiwania siebie. 

Miłość i przyjaźń: Raczej caritas niż eros. Skończ rodzinne niesnaski i doceń krąg przyjaciół, który daje bliskość najwyższej klasy. Ważny miesiąc: sierpień. 
Pieniądze i kariera: Określ minimum, które pozwala ci nie naginać swojej dumy. Poruszasz się po mało żyznym terenie i nie zależy to od ciebie. Polub minimalizm. Ważny miesiąc: październik. 
Rozwój: Jesteś na dobrej drodze. Ważny miesiąc: maj.

Wodnik: W granicach rozsądku

Czas dominacji twojego znaku nadchodzi wielkimi krokami, ale zanim to się stanie, nauczysz się stawiać sobie granice. To jest przesłanie roku 2020. Ograniczenia zmuszają do dyscypliny i są tym, co odróżnia kreatywność od bełkotu. Jackson Pollock medytował nad każdą warstwą farby wylaną na płótno i konstruował specjalne urządzenia pozwalające mu wykonać pożądany gest. Bądź jak Jackson Pollock.

I kwartał: Koniec cyklu emocjonalnego, kreatywnego i bezkompromisowego ognia, który towarzyszył ci w 2019 r. Podsumowujesz, organizujesz i dzielisz się nadwyżką. Jesteś skłonny do altruistycznych gestów. Spójrz na ten okres przez pryzmat alchemicznego procesu albedo, czyli oczyszczania sczerniałej substancji przed ostateczną jej transformacją w złoto.
II kwartał: Przyroda wraca do życia i kładzie podwaliny pod wszystko, co ma utrzymać ją przy życiu przez kolejne pokolenie. Na poziomie ludzkim będzie to kariera, finanse, konstruktywne zmiany. Osiągniesz równowagę, dystrybuując akcenty między najważniejsze dla ciebie sfery życia. Równowaga nie wymaga symetrii, tylko dobrej kompozycji. 
III kwartał: Największą siłę teraz ma wszystko, co ukryte i zepchnięte na boczny tor. Rządy przejmuje wyobraźnia, mnożą się niejasności, przypadki, większość spraw wydaje się zamotana w pętlę czasową i niemożliwa do rozwiązania, bez względu na kaliber. Zamiast forsować porządek, przyjrzyj się, jakie treści chaos wnosi do twojego życia, jakie sekrety wypłynęły na wierzch, badaj swoje reakcje. 
IV kwartał: Na koniec roku nakłada się koniec epoki. Grudniowa wielka koniunkcja wydarza się w twoim znaku, masz zatem większy wgląd w charakter zmian szykujących się dla ludzkości. Twoje spostrzeżenia mogą okazać się profetyczne. Zanim to nastąpi, czeka cię przyjemny schyłek roku, daj się ponieść lekkości bytu. 

Miłość i przyjaźń: Czas niezbyt znaczący dla wieloletnich związków, ale osoby stanu wolnego mogą liczyć na elektryzujące spotkania bez wiekopomnych konsekwencji. Przyjaźnie stabilne i wspierające. Ważny miesiąc: luty.
Pieniądze i kariera: Bardzo dobry rok, by wchodzić w biznesowe alianse. Szansa na pewną dozę zbytku. Uważaj tylko, żeby nie przeoczyć wymarzonej oferty. Ważne miesiące: marzec i czerwiec.
Rozwój: Przede wszystkim na gruncie zarządzania pieniędzmi. Inwestuj w komfort. Ważny miesiąc: maj.

Ryby: Nieskończone możliwości

Masz talent do rozpraszania ograniczeń, natura stworzyła cię, by przebudowywać struktury, które wydają się zbyt oczywiste. To piękna cecha, czyniąca z ciebie poetę, niezależnie od ścieżki życiowej. Są jednak okoliczności, w których należy uszanować istniejący ład. Homeostaza panująca w grupach związanych ze sobą silnymi emocjonalnymi więziami to dla ciebie temat przewodni roku 2020. Próbie zostaną poddane twoje strategie towarzyskie. Nauczysz się definiować swoje miejsce i szanować miejsce innych. 

I kwartał: Konfrontacja z pragnieniami. Okoliczności, w których się znajdujesz, zapewniają iluzję absolutnego spełnienia. Wyzwaniem jest zmiarkowanie surowym okiem, ile obietnic zostało spełnionych, a ile uważasz za spełnione, bo wystarcza ci sama obietnica. Sprawdź, czy jesteś sprawiedliwie traktowany w pracy, czy twoje zaangażowanie jest równe zaangażowaniu twoich partnerów, czy nie odwracasz się od kłopotów swoich bliskich.
II kwartał: Czas energii i odwagi, działaj bez zastanowienia, los sprzyja ludziom czynu. Bardzo istotne będą spotkania z osobami o charakterze dominującym. Zarówno w sferze romansów, jak i zawodowej nie opieraj się ich wpływom. Wyzwolenie z kleszczy zdrowego rozsądku uświadomi ci, jak dalece ten rozsądek był ukłonem w stronę rodzinnej tradycji albo wymogów społecznych. 
III kwartał: Stabilizacja i opieka. Postaraj się oddać kontrolę biegowi rzeczy lub zaufanym osobom. Wiosenne spotkania przynoszą teraz owoce. Dzięki podjętym wcześniej decyzjom i przychylności wpływowych osób poprawie może ulec stan konta. Unikaj hazardu.
IV kwartał: Rok kończy się dla ciebie niemal ekstatycznie. Czujesz siłę do samostanowienia, radość z odnalezienia swojego miejsca przekracza miarę. W takich chwilach możliwe jest poczęcie dziecka lub metaforyczna interpretacja aktu poczęcia: wspólne stworzenie wyższej emanacji szczęścia. 

Miłość i przyjaźń: Charakter prób, przez które musisz przejść w tym roku, wystawia cię na ryzyko strat i wstrząsów. Nie poddawaj się, wszystko toczy się zgodnie z planem. Ważne miesiące: grudzień i luty. 
Pieniądze i kariera: Otwarcie się na wpływy z dbałością o trzymanie granic skutkuje lukratywnymi propozycjami. Ważny miesiąc: maj.
Rozwój: Twoje możliwości są nieskończone. Kluczem pozostają odpowiedni ludzie. Ucz się i działaj w odpowiednim towarzystwie. Ważny miesiąc: październik.

Baran: Wyzwania

Twoim żywiołem jest ogień, a naturalna dynamika pcha cię nieustanie w stronę podboju. Dlatego największym wyzwaniem, które może rzucić ci Kosmos, jest wiwisekcja ambicji. W tym roku będziesz zdobywać wiedzę o kierujących tobą pobudkach, dojdziesz do źródeł siły przekonań, zajrzysz na ciemną stronę księżyca. Kierunek twojego pędu rzadko jest planowany, więc napotkane przez ciebie przeszkody wydadzą się chaotyczne, a przygody pozbawione morału. Sednem tego doświadczenia jest zyskanie kontroli nad impulsami.

I kwartał: Dla wielu jesteś wzorem, twoja ścieżka życiowa i metody pokonywania przeciwności losu wzbudzają podziw i zazdrość. Pierwsza nauka tego roku będzie dotyczyła utrzymania wizerunku w obliczu nieprzewidzianych przeszkód. Plany dotyczące spraw fundamentalnych, takich jak pieniądze i bezpieczeństwo, realizują się niemal bez twojego wkładu. Przyglądaj się sobie po każdym potknięciu. 
II kwartał: Przegląd dotychczasowych osiągnięć. Kwestia pieniędzy może wywoływać napięcie, dogonią cię obowiązki i zaniedbania. Za to pojawi się zaproszenie do skromnej, ale obiecującej inicjatywy. Nie zamykaj uszu na cichsze głosy. Najlepsze rzeczy rozwijają się powoli. 
III kwartał: Czas na medytację i pracę, na utrwalanie konstrukcji budowanej z większym rozmysłem codzienności. Wystrzegaj się gwałtownych zmian i decyzji. Twoim największym atutem okaże się upór. Barany żyjące w długoletnim związku mogą liczyć na wsparcie partnera.
IV kwartał: Zasłużona nagroda. Zobaczysz efekty swoich wysiłków, finansowe braki odejdą w przeszłość. Na pierwszy plan wysuwa się rodzina i co ważne, pogodzenie z przyjaciółmi i krewnymi, z którymi rozdzielił cię konflikt. 

Miłość i przyjaźń: Wielkie wymagania, ale i wielka nagroda. W tym roku oddaj się tylko temu, co trwałe i wspierające. Przygody w miłości nie są w stanie cię zaspokoić. Ważne miesiące: listopad i lipiec.
Pieniądze i kariera: Trudności finansowe to część wystawiania na próbę twoich ambicji. Zaryzykuj bezpieczeństwo finansowe i postaw na to, co wywołuje w tobie emocje. Ważny miesiąc: maj. 
Rozwój: Zmień podejście do finansów i wartości. Ważny miesiąc: luty.

Byk: W centrum uwagi

Twoje przyzwyczajenia blokują drogę do głębszego doświadczania rzeczywistości. Najintensywniejsze emocje czekają na styku tego, co komfortowe, z tym, co wywołuje niechęć. Każdy rozwój wymaga działania wbrew sobie. Twoim kierunkiem rozwoju w tym roku będzie zatem nauka.

I kwartał: Stagnacja na polach rodzinnym i finansowym. Przewidywalność przekracza miarę i z bezpieczeństwa zmienia się w obciążenie. Kosmos liczy na twoją inicjatywę, w twojej gestii jest wprawić koło fortuny w ruch. Podejmij ryzyko zamiast zdawać się na los. Może pojawić się konieczność zmiany miejsca zamieszkania lub przeciwnie, przeszkoda na drodze ku przeprowadzce. Pozwól wymknąć się sytuacji spod kontroli. 
II kwartał: Zamień sentymenty na chłodną kalkulację. Nadciąga bardzo korzystny czas, wydarzenia poprzednich miesięcy udowodniły ci, że odchylenie od normy nie musi oznaczać chaosu. Środek wiosny przynosi dobrą finansowo passę – o ile do pojawiających się szans podejdziesz dojrzale. Jednocześnie na płaszczyźnie prywatnych dążeń czeka cię gigantyczny przełom graniczący z olśnieniem. Uwolnią się zablokowane dotychczas treści i zależnie od twojej gotowości dadzą ci impuls do przemiany lub przerażą.
III kwartał: Czas wychodzenia ku światłu, zyskujesz charyzmę i potrzebę eksploracji. Masz najlepszy moment, by złożyć papiery na studia, wystartować w przetargu, ubiegać się o dofinansowanie. Naprawisz szkody wywołane dawnymi konfliktami i zaniedbaniami, być może zdobędziesz zainteresowanie obiektu westchnień. Po turbulencjach pierwszej połowy roku możesz wrócić do swojej metody pracy bez zamykania się w rutynie. 
IV kwartał: Jesteś w centrum uwagi. Bardzo wiele spraw toczy się naokoło ciebie i dzięki tobie, udaje ci się doprowadzić do finału sprawy rozpoczęte na przełomie zimy i wiosny. Spójrz w głąb siebie i spróbuj określić, jaki jest twój stosunek do własnych osiągnięć. Decyzja teraz podjęta będzie bogata w konsekwencje. Jeśli starasz się o dziecko, koniec roku może przynieść sukces w tej kwestii. 

Miłość i przyjaźń: Najbliższe grono towarzyskie pozostanie bez zmian, miłość może zaskoczyć. Związki na granicy rozpadu mają szansę być uratowane, a nieodwzajemniona dotychczas miłość zdobyta. Ważne miesiące: sierpień i grudzień. Pieniądze i kariera: Powodzenie dopiero w drugiej połowie roku. Początek zadba o bazowe potrzeby. Ważny miesiąc: maj. 
Rozwój: W nieprzewidzianym kierunku, z rozmachem. Ważny miesiąc: czerwiec

Bliźnięta: Wielka satysfakcja

Nie więcej niż trzy razy w życiu Kosmos daje szansę na doszczętne obalenie murów, którymi odgradzamy się od doświadczenia prawdziwej bliskości. Twoja szansa przypada na epokowy moment, w którym globalne iluzje przedstawiane jako fundamenty świata zaczynają nieodwracalnie się rozmywać. Kolejna astrologiczna era będzie łatwiejsza do zrozumienia i zaakceptowania zarówno dla ciebie, jak i przedstawicieli innych znaków powietrznych. Tak więc mury, które teraz obalisz, przybliżą cię nie tylko do ludzi, lecz także do rzeczywistości. 

I kwartał: Początek roku wymusi decyzje co do priorytetów. Płaszczyzny szczególnie wystawione na próbę to miłość, ryzyko i metody stawiania czoła przeciwnościom losu. Dylemat można zamknąć w dychotomii maksymalizm-minimalizm. Nie ma jednej słusznej odpowiedzi, jest jedna droga: pozostawienie za sobą fałszywych przekonań i zbytecznych pragnień. Pilnuj spraw podatkowych. 
II kwartał: Zaczynasz zauważać więcej pozytywów. Jesteś w stanie otworzyć się na nowe interpretacje starych ról, skupienie na sobie przekształcasz w skupienie na innych. Możesz zająć się nauczaniem lub wolontariatem. Bądź uważny dla rodziny i przyjaciół, ktoś z twoich najbliższych może paść ofiarą oszustwa lub kradzieży. 
III kwartał: Jesienią poszerzysz sieć znajomości, część z nich zaowocuje polepszeniem sytuacji materialnej. Prawdopodobna jest zmiana pracy, spadek, ale przede wszystkim życzliwość otoczenia otwierająca dotychczas zamknięte drzwi. Jesteś w świetnej kondycji intelektualnej. 
IV kwartał: Czas wielkiej satysfakcji. Szczęśliwa miłość, jeśli tego pragniesz, spełnienie, sukces – wszystko jest w zasięgu twojej ręki. Część tego splendoru to miraż, ale obfitość jest tak duża, że nie warto zatruwać sobie przyjemności. Pojawia się sposobność na awans, mnogość ofert nie do odrzucenia. 

Miłość i przyjaźń: Przychylność ludzi zaspokoi twój głód uwagi, więc potrzeby romantyczne przesuną się na dalszy plan. Pewna doza obojętności działa jak magnes. W drugiej połowie roku masz szansę na znaczące spotkanie. Ważne miesiące: sierpień i wrzesień. 
Pieniądze i kariera: Wspaniałe perspektywy, zwłaszcza na pomnożenie majątku. Kariera w nowej dziedzinie lub dzięki nowym technologiom. Ważne miesiące: sierpień i wrzesień. 
Rozwój: Największą satysfakcję będziesz czerpać z dawania. Dla ciebie rozwój w tym roku oznacza zwycięstwo altruizmu. Ważny miesiąc: czerwiec.

Rak: Rok niepodległości

Ten rok przynosi sposobność, by ustalić pryncypia w oderwaniu od dialogu z otoczeniem. Poddawanie się wpływom powinno być aktem dobrowolnym i to będzie twoja pierwsza nauka. Największym wyzwaniem może okazać się ujarzmienie niekontrolowanej empatii, która otwiera drogę do nadużyć. Końca dobiega etap definiowania się przez związki partnerskie. Twoja ścieżka wiedzie ku niepodległości i samookreśleniu.

I kwartał: Dużo emocji, mało aktywności. Może być to wstępem do nauki niezależności, takim jak pożegnanie przyjaciela, rezygnacja z czegoś lub kogoś będącego stałym elementem życia. Nie jest to wydarzenie na skalę, z którą trudno byłoby sobie poradzić, więc pasywność zdaje się rozsądną strategią. 
II kwartał: Wydarzenia nabiorą tempa w sposób nieprzewidziany, przełom w rozumieniu partnerstwa nastąpi gwałtownie i bezkompromisowo. Sprzyjające są relacje uczuciowe, nawet nowe i niekoniecznie romantyczne, z dziećmi lub wielbicielami. Nie możesz liczyć na wsparcie w biznesie – możliwe kłótnie z przełożonymi, nieporozumienia finansowe. Sytuacja, w której się znajdziesz – karmiona pomijaniem niewygodnych tematów – dojrzewała od dawna. 
III kwartał: Dzięki przejściu przez konflikty poprzednich miesięcy, zyskasz poczucie sprawczości i władzy nad losem. Ustabilizuje się też sytuacja materialna, w dalszej perspektywie masz szansę na awans lub pomnożenie majątku. Dodatkowe pieniądze pojawią się z nieoczekiwanego, niezwiązanego z zarobkiem źródła.
IV kwartał: Koniec roku będzie sprawdzianem twojej niezawisłości. Nie ułatwi niczego nerwowa atmosfera, na którą będziesz bardziej niż zazwyczaj podatny. Stawisz czoła wątpliwościom dotyczącym twoich kompetencji zawodowych, a w relacji z partnerem będziesz musiał udowodnić powagę swoich zamiarów. 

Miłość i przyjaźń: Rok pełen niespodzianek na gruncie rodzinnym. Śluby i ciąże wśród przyjaciół i najbliższych. Sam masz szansę spotkać kogoś, z kim relacja zaowocuje w dalszej perspektywie. Dla będących w związku dobry czas na dziecko. Ważny miesiąc: kwiecień.
Pieniądze i kariera: Od początku drugiej połowy roku stabilizacja i spokojny wzrost. W karierze czas potraktować się poważnie. Ważne miesiące: lipiec i październik
Rozwój: Nabierzesz perspektywy, która dotychczas wydawała ci się nieosiągalna. Ważny miesiąc: marzec.

Lew: Energia i rutyna

Motywem przewodnim roku 2020 jest dla ciebie wyzwanie, by pokochać rutynę. W rutynowych gestach kryje się szacunek dla ciała przez ciągłość zabiegów pielęgnacyjnych, przestrzeni mentalnej, którą oszczędzasz na ważniejsze sprawy, ergonomii codzienności. Na światło dzienne zostaną wystawione zaniedbania i niedopatrzenia. Odzyskasz poczucie bezpieczeństwa niezwiązane z okolicznościami zewnętrznymi. 

I kwartał: Stąpasz mocno po ziemi i jesteś pełen entuzjazmu. Wchodzisz w nowy rok po korzystnym podsumowaniu poprzedniego. Masz jasność co do kierunku rozwoju i przejawiasz pełną gotowość do podjęcia się trudów zerwania ze szkodliwymi obyczajami. Mając tyle energii, dobrze zrobisz wprowadzając w życie pierwsze postanowienia. Zapisz się na siłownię i zrób plan działania. Ułatwi ci to rezygnacja z różowych okularów. 
II kwartał: Wraz z wiosną nadejdą przeszkody. Nadmiar pracy może utrudniać ci realizację postanowień. Zaczniesz zastanawiać się nad zmianą profesji. Przyjrzyj się pobocznym projektom, któryś z nich może przerodzić się w twoje główne źródło dochodu. W miłości nowa iskra. Nie dopuść, by zgasła. 
III kwartał: Poświęć czas na przyjemności. Twoja sytuacja zawodowa jest stabilna, pozytywnych zmian możesz oczekiwać na płaszczyźnie emocjonalnej. Wiosenne spotkanie ma potencjał, by przerodzić się w coś więcej. Jeśli jesteś w stałym związku, zapanuje w nim pełna harmonia. Masz teraz przestrzeń, by rozwijać się intelektualnie i duchowo. 
IV kwartał: Eksplozja energii nadchodzi w odpowiednim momencie. Ostatnie miesiące roku wprowadzają porcję chaosu do twojego coraz bardziej zrównoważonego życia. Mogą doskwierać ci stany zapalne i drobne kontuzje, zrób badania. Finanse napotkają przeszkody natury prawnej – niedopatrzenia i niedoczytane umowy zbiorą teraz żniwo. Na szczęście nic nie zakłóci miru domowego.

Miłość i przyjaźń: Piękny rok dla spraw serca i towarzyskich. Źródło radości życia bije w ludziach, którymi się otaczasz. Ważne miesiące: lipiec i listopad.
Pieniądze i kariera: Trudny koniec roku nie przyćmi dobrobytu, jakim możesz się cieszyć w pozostałych miesiącach. Dwa potencjalne zwroty w karierze, w nastroju irytacji i niejasności. Ważne miesiące: wrzesień, październik, grudzień. 
Rozwój: Przez cały rok masz wyjątkowo rzutki umysł. Pomaga ci konfrontować się z przeciwnościami bez dramatu. Ważny miesiąc: marzec.

Panna: Koniec i początek

Rok zakończeń i przełomów okaże się rokiem przygód i kreatywności. Dzięki przymusowi zorganizowania swojego życia tak, by było w nim miejsce na spontaniczność, dowiesz się, jak ważne jest branie odpowiedzialności za szczęście. Skończy się czekanie na pretekst do działania. Nikt nie zadba o twój instynkt zabawy lepiej niż ty. Priorytetem jest nauczyć się robić rzeczy dla przyjemności. 

I kwartał: Zazwyczaj znajdujesz ukojenie w zorganizowanych przestrzeniach, z bezpiecznym zapleczem wygód i pełną lodówką. Ta iluzja zostanie rozwiana. Rok ma szansę zacząć się od porywającego skandalu, awantury, czegoś, co przymusem obudzi w tobie wyparte instynkty. Ważne, żeby ich nie tłumić. Bałagan zapanuje również w planach na przyszłość, które najlepiej odpuść sobie aż do przełomu wiosny i lata. 
II kwartał: Jeśli pozwoliłeś sobie popłynąć za ciosem, odkryjesz pokłady kreatywnej energii witalnej. Możesz ją spożytkować na zabawę, ale równie zasadne będzie żądanie podwyżki. Okaże się, że jedyną przeszkodą w osiągnięciu celu był brak odwagi. Masz teraz szansę zmienić swój wizerunek na nieustraszonego pracownika. 
III kwartał: Dobra passa trwa. Może pojawić się drobny zgrzyt na linii ty-twoi bliscy. Przyczyną najprawdopodobniej będzie twój zdrowy egoizm, nie poddawaj się. W okolicach połowy roku może poprawić się twoja sytuacja mieszkaniowa, w co wliczają się: przeprowadzka, remont, nowi sąsiedzi. 
IV kwartał: Koniec roku przynosi okazje do odpoczynku. Możesz uspokoić się i zaobserwować kierunek, w którym rozwija się historia. Stałe związki skorzystają z powrotu do rutyny. Niespodzianki czekają na singli. Najlepiej rozglądać się po mało obiecujących rejonach. 

Miłość i przyjaźń: Pomyślność w stałych i przelotnych związkach. Sporo szans na erotyczne podboje, z których możesz, ale nie musisz skorzystać. Wieloletnie relacje czeka renesans. Ważne miesiące: październik i styczeń. 
Pieniądze i kariera: Karierę czeka zwrot w nieoczekiwanym kierunku. Najlepiej zaczynać od zera. Stan majątkowy będzie zależał od twojej odwagi. Drzwi stoją otworem, wystarczy przez nie przejść. Ważne miesiące: luty, czerwiec. 
Rozwój: Odzyskasz charyzmę. Dbaj o kontakty z ludźmi. Ważny miesiąc: listopad.

Waga: Pieniądze bez granic

Turbulencje mieszkaniowo-rodzinne dobiegają końca. 2020 jest ostatnim rokiem tak ciężkich prób. Ostatnią fazą testu jest zakończenie konfliktów, które powinno wyjść z twojej strony. Jako osoba dorosła dom budujesz i definiujesz na swoich zasadach, dlatego przywiązanie do wspomnień blokuje ci możliwość zbudowania nowej przestrzeni. Antagonizmy wiążą najskuteczniej. 

I kwartał: Metamorfoza mimo braku spektakularnych zdarzeń. Wnioski pojawią się w wyniku rozmyślań, a nie działań. W pierwszych miesiącach roku możesz odczuć pewien stan zawieszenia, rozciągający się na różne płaszczyzny życia. Stworzy to dogodne warunki do medytacji i obserwacji, zwłaszcza że intelektualnie jesteś w najlepszej formie. Niebezpieczeństwo czai się we wrażeniu nudy, która motywuje do podejmowania nierozsądnych kroków. Powstrzymaj się od działania, jeśli możesz. 
II kwartał: Większą część czasu poświecisz na pracę i zdobywanie zasobów. Rób teraz dalekosiężne plany i organizuj wokół nich codzienność. Równolegle wydarzy się ogromny progres w kwestii mieszkania – kupna, sprzedaży, remontu etc. Kwitnie też sfera finansowa, nie ma przed tobą barier. Możesz dostać ofertę prestiżowej pracy lub przeforsować projekt, który przyniesie ci zyski i sławę. 
III kwartał: Najlepszy okres w roku. Twoje zaangażowanie zostaje pozytywnie ocenione. Teraz świetnie zabrać się za najtrudniejsze zadania, w tym rozwiązanie starych konfliktów. Wspaniale ułoży się życie towarzyskie, lubisz to czy nie – będziesz w centrum zainteresowania.
IV kwartał: Uczysz się strzec tego, co dla ciebie najcenniejsze. Niespodziewany obrót spraw dotyczący kariery. Są to złe wieści, ale poza twoim wpływem. Złoży się to na okres wytężonej pracy i braku czasu na sprawy pozazawodowe. Ważne, żeby wszystko, co najistotniejsze domknąć przed październikiem, póki los sprzyja. Zakończenie roku będzie wtedy jedynie męczące.

Miłość i przyjaźń: Na pierwszy plan wysuwa się budowanie bezpiecznej bazy, więc na romanse nie ma co liczyć. Najlepiej w rankingu wypadnie twoje grono przyjaciół. Ważny miesiąc: sierpień. 
Pieniądze i kariera: Wszystko, co zależy od ciebie, jest w tendencji rosnącej. Niestety część poza zasięgiem twoich wpływów utonie w chaosie. Ważne miesiące: maj, listopad. 
Rozwój: Czujesz się dobrze, podążając w tym samym kierunku, co do tej pory, a twoje tempo jest stabilne. Nie potrzebujesz zmian. Ważny miesiąc: kwiecień.

Skorpion: Związki zawodowe 

Kontynuujesz ekspansję na płaszczyźnie intelektualnej, poszukujesz własnego języka i sposobów na skuteczniejszą komunikację. Uczysz się rozumieć obce idee, w wyniku czego stajesz się coraz bardziej otwarty na szanse i możliwości. Jest to rok wielkiej aktywności umysłowej, potrzeby ekspresji i kontaktu. Wraz z wiedzą rosną twoje ambicje.

I kwartał: Pojawiają się osoby i niedomknięte sprawy z przeszłości, ujawniają sekrety. Jesteś konfrontowany ze sprawami zamiecionymi niegdyś pod dywan. Na twoją korzyść działa perspektywa, z której na nie spoglądasz. Uda ci się przekształcić te spotkania zgodnie z własnymi potrzebami. Włącz do procesu aktualnych przyjaciół. 
II kwartał: Najważniejszy dla finansów i ambicji okres w roku. Jest ci łatwo negocjować większe sumy, a interesy zdają się kręcić samoistnie. Możesz teraz zdecydować, czy chcesz potraktować swoją pracę jak powołanie. Wiele przemawia za tym, żeby szukać dalej. Cieszysz się wyjątkową popularnością, którą powinieneś wykorzystać dla utrwalenia swojej pozycji. 
III kwartał: Lato zaskoczy cię na niekorzyść. Nowe obowiązki, nadmiar spraw, z którymi tylko ty możesz sobie poradzić zdominują wakacje. Prawdopodobne jest, że będziesz musiał odsunąć marzenia o karierze na boczny tor, gdzie przeczekają aż fortuna znów się odwróci. Nie zmieni się za to nic w kwestii twoich poszukiwań intelektualnych. Zwłaszcza słowo pisane jest teraz twoją domeną. Wszystkie kłopoty, które się da, rozwiąż korespondencyjnie. 
IV kwartał: Pragmatyczny nastrój końca roku przywróci cię światu. Warto pomyśleć o zawiązaniu kreatywnej współpracy, bo Kosmos sprzyja uniom zawodowym. Z drugiej strony właśnie teraz otworzysz się na uczucia romantyczne, a to może stanąć na przeszkodzie realizacji planów. Jeśli nie boisz się zainwestować w związek, miej oczy szeroko otwarte na pojawiające się okazje. 

Miłość i przyjaźń: Dopiero późna jesień wprowadzi do twojego życia miłość, mimo całorocznej świetnej passy towarzyskiej. Po drodze możliwe romanse. Ważny miesiąc: listopad.
Pieniądze i kariera: Finansowo raczej pomyślnie, kariera wymaga definicji celów. Ważne miesiące: kwiecień i lipiec. 
Rozwój: Intelektualny, krótkie podróże, nowi ludzie. Ważny miesiąc: czerwiec.

Strzelec: Transformacja

Miniony rok był rokiem podbojów, tak obiecujący, jak męczący. 2020 r. to łapanie balansu na linie rozpiętej między spełnieniem materialnym a duchowym. Zabezpieczenie materialne pozwoli ci zadawać sobie filozoficzne pytania o wartości. Czeka cię mniej rozmachu, ale więcej owoców – od ekspansji do struktury. 

I kwartał: Jest wiele niedomkniętych zagadnień, którymi właśnie teraz musisz się zająć. W ogólnym ujęciu dokończenia wymagają te sfery życia, które dotyczą współdzielenia. Jest to intymność fizyczna oraz obracanie pieniędzmi niebędącymi w naszym posiadaniu, takimi jak zaległe mandaty. Równolegle zaczniesz rozmawiać o kierunku przyszłych decyzji.
II kwartał: Z lekkim sercem zabierz się za doświadczanie życia i budowanie swojego dzieła. Wiosna przyniesie odnowienie uczucia i dużą dawkę spotkań towarzyskich. Jedna z takich okazji może zaowocować ważnymi znajomościami i szansą na udział w interesującym projekcie. Dopóki to nie nastąpi, większą część czasu poświęcisz na zarabianie pieniędzy. 
III kwartał: Lato należy do ciebie i twojej kariery. Emocje buzują w powietrzu, nic nie jest w stanie zepsuć nastroju. Zaczynasz mieć jasną wizję ścieżki, którą należy obrać, i wystarczająco dużo odwagi i zapału, żeby dotrwać do celu. Dostaniesz ogromne wsparcie od kogoś ze znajomych. 
IV kwartał: Zdobywasz coś, czego warto strzec, na przykład pozycję. Twoje poczucie wartości podnosi się o kilka poziomów. Jest to efekt transformacji, która zaczęła się w styczniu. Jesteś odpowiednio przygotowany, by stawić czoła gwałtownym zmianom nadciągającym wraz z końcem roku. Dopóki zmiana nie wiąże się ze stratą, dopóty wszystko toczy się w dobrą stronę. 

Miłość i przyjaźń: W miłości bez wielkich wydarzeń. Los ci sprzyja przez cały rok. Ważne miesiące: styczeń i grudzień. 
Pieniądze i kariera: Bardzo dobre prognozy. Kariera z zaskakującego źródła. Pieniądze zdobyte pracą i zaufaniem. Ważny miesiąc: wrzesień.
Rozwój: Uczysz się zapuszczać korzenie i idzie ci to dobrze. Ważny miesiąc: lipiec.

Madame Blawatsky
Proszę czekać..
Zamknij