Znaleziono 0 artykułów
31.12.2020

Horoskop na 2021 rok

31.12.2020
(il. Tomasz Opaliński)

W skali globalnej rok upłynie pod znakiem przełomowych wydarzeń, ruchów wolnościowych i zmian społecznych. Powiew rewolucji każdy z nas odczuje też na własnej skórze. Sprawdzamy, co czeka nas w najbliższych miesiącach.

Baran: Energia do działania

Czeka cię szalenie intensywny rok, w który wejdziesz pełen zapału do wprowadzania zmian na polu finansowym. Może też okazać się przełomowy dla wszystkich Baranów przeżywających dylematy zawodowe i planujących budowanie własnego imperium. Wisząca nad światem, jak miecz Damoklesa, kwadratura Urana do Saturna w skali globalnej skatalizuje ruchy wolnościowe, bunty przeciwko władzy i wymusi nowe rozumienie interpersonalnych granic. Tobie zaś rzuci wyzwanie – musisz zdecydować, jakie wartości cenisz najwyżej i jak te wartości można wykorzystać dla dobra społeczeństwa.

I kwartał: Upłynie pod znakiem odważnych ruchów mających na celu poprawę stanu posiadania. Mars w sektorze finansowym da ci odwagę i ułatwi przejmowanie inicjatywy. Ważne, żeby podejmowane przez ciebie decyzje były zgodne z potrzebami duszy. Cały rok 2021 sprzyja bowiem idealistom i uczy rozpoznawać zasięg własnych możliwości. Powstrzymaj się przed rzucaniem się na każdą atrakcyjną ofertę. Saturn dociąży każde nieprzemyślane zobowiązanie.
II kwartał: Wiosna okaże się płodna w filozoficzne przemyślenia, obudzi też twój zmysł metafizyki. Zaplanuj więc na ten czas terapię, udział w kursie jogi, astrologii lub w kręgu czarownic. Ogólnoświatowy klimat rewolucyjny objawi się tu jako chęć zwalczenia schematów myślowych i przełamania własnych uprzedzeń.
III kwartał: Czas sprzyjający nauce i nawiązywaniu zamorskich znajomości. Dobrze kończyć teraz dyplom, rozpoczynać pracę nad książką, decydować o szkoleniach. Twój zasięg może wzrosnąć dramatycznie, wykorzystaj dobrą passę na wzmocnienie obecności w mediach społecznościowych. Równie dobrze powinno funkcjonować promowanie własnych przedsięwzięć w internecie.
IV kwartał: Koniec roku wprowadzi cię w stan pogłębionej receptywności. Zamiast szarżować, skupisz się na przyjmowaniu innych perspektyw. Dzięki temu twoje relacje z przyjaciółmi i współpracownikami staną się głębsze. Na tak żyznej ziemi może rozkwitnąć romans lub platoniczna fascynacja o transformującej sile.
Miłość i przyjaźń: Druga połowa roku okaże się decydująca. Masz okazję poszerzyć kręgi o osoby spoza kanonu, w pewien sposób egzotyczne czy odmienne. Platoniczne relacje wysuną się na prowadzenie, dbaj jedynie o to, by nie przytłaczać swoją intensywnością. Ważny miesiąc: grudzień.
Pieniądze i kariera: Idealny start dla nowych inicjatyw. Pierwsze miesiące nadchodzącego roku dodadzą ci skrzydeł. Realizuj śmiałe projekty, traktując zobowiązania wobec siebie priorytetowo. Ważny miesiąc: styczeń.
Rozwój: Przede wszystkim walka ze stereotypami. Przekraczaj swoje przyzwyczajenia. Dla osób o ezoterycznych skłonnościach dobry moment, by zacząć myśleć o nich poważniej. Ważny miesiąc: maj.

Byk: Droga do samopoznania

W nadchodzącym roku poszerzysz swobodę ruchu, odważysz się oddychać pełniejszą piersią i nauczysz priorytetyzować obowiązki. Mars przebywający w twoim znaku przez trzy miesiące doda ci energii i odwagi do autopromocji. Kwadratura Saturna z Uranem, najważniejszy aspekt 2021 r., odciśnie rewolucyjne piętno na całych społeczeństwach, a na indywidualną skalę będzie oznaczać dla ciebie impuls do odsiania ideologii zanieczyszczających twój światopogląd.

I kwartał: Zastrzyk energii od Marsa pozwoli ci zaprezentować się od strony, od której pragniesz być postrzegany. Uzgodnij sam ze sobą, jaki wizerunek będzie dla ciebie najkorzystniejszy, do czego jest ci potrzebny i jak bardzo spójny z tym, kim w rzeczywistości jesteś. Ponieważ może przyczynić się do przełomu w twojej karierze, musisz mieć jasność, że nowy kierunek nie wepchnie cię w odgórnie narzucone schematy.
II kwartał: Jowisz w znaku Ryb ujawni duchowe powiązania między tobą a osobami z twojej najbliższej społeczności. Dobry czas na nawiązywanie przyjaźni albo poszerzanie kręgów o potencjalnych współpracowników. Skupisz wokół siebie osoby o podobnych marzeniach i ideałach, gotowe wspólnie dążyć do wyśnionego celu. Czas na romanse, przyjaźń, bliskość.
III kwartał: Fantastyczny moment, by przekuć nowe znajomości w złoto. Czas przejść na relacje profesjonalne. Odważyć się budować karierę w otoczeniu zgodnym z twoimi potrzebami, talentami i na podstawie zaktualizowanego wizerunku. Pilnuj, by nie przeoczyć tej szansy, skup się na działaniu oraz współpracy. Również finansowo powinien być to korzystny moment, spodziewaj się napływu gotówki oraz lukratywnych interesów.
IV kwartał: Zmiany w relacjach, zwłaszcza intymnych. Może pojawić się więcej bliskości lub wręcz przeciwnie, konieczność zakończenia gasnącego związku. Najwyraźniejszym motywem tego roku będzie uwalnianie się od martwych zobowiązań i nauka brania na siebie zobowiązań, które mogą pomóc ci w rozwoju. Pod koniec grudnia odczujesz jednoznacznie wszystkie zmiany, które w tobie zaszły, więc podjęcie odpowiedniej decyzji przyjdzie ci naturalnie.
Miłość i przyjaźń: Będziesz w nastroju do poszukiwań, dzięki czemu przyciągniesz osoby inspirujące i otwarte. Wiele z zawartych teraz znajomości okaże się korzystnych dla twojej kariery. Miłość zostanie poddana skrupulatnej ocenie. Ważny miesiąc: grudzień.
Pieniądze i kariera: Masz możliwość zbudowania kariery zgodnej z twoimi prawdziwymi talentami. Jest to rok o ogromnym potencjale transformacyjnym. Rozpoznaj swoje dary. Ważny miesiąc: lipiec i styczeń.
Rozwój: Przede wszystkim w sferze postrzegania siebie i swojej misji w świecie. Ważny miesiąc: maj.

Bliźnięta: Poszukiwanie równowagi

Podobne artykułyWielki horoskop na 2021 rokŁukasz Jaśniak

Rusz na poszukiwania zbalansowanych struktur codzienności. Rok 2021 wzywa cię do stawienia czoła lękowi przed utratą niezależności, który może wyprowadzać cię na zderzenie czołowe z rzeczywistością. Kwadratura Saturna do Urana zdominuje nadchodzące 12 miesięcy, wywołując globalny zamęt, a tobie, na poziomie indywidualnym, objawi się jako dylemat między potrzebą wolności a zobowiązaniami.

I kwartał: Rozpoczniesz rok, czując gwałtowną potrzebę doprowadzenia wewnętrznego świata do porządku. Możesz mieć w tym okresie wyostrzoną intuicję lub pociąg do wiedzy tajemnej. Wystrzegaj się racjonalizacji, skuteczniejszym narzędziem będzie prowadzenie dziennika i wyciąganie wniosków na jego podstawie. Wiara, że jest się świadomym własnych myśli oraz że pamięć jest nieomylna, to jeden z groźniejszych mitów.
II kwartał: Jowisz i Neptun stworzą dla ciebie dogodne warunki do szukania wymarzonej profesji. Pojawi się szansa na podróż lub przeprowadzkę, tymczasową zmianę miejsca zamieszkania, która zsynchronizować się może z twoimi dociekaniami. Jeżeli nie myślałeś nigdy o przebranżowieniu, wykorzystaj ten czas, by przeanalizować zawodowe zobowiązania oraz by zrobić selekcję, oddzielając obowiązki niezbędne od tych, którymi równie dobrze mógłby zająć się kto inny. Wolontariat również może być wzięty pod uwagę jako element ścieżki kariery.
III kwartał: Poświęć na naukę. Formalne studia, kursy, nauczanie innych, praca nad systemami ułatwiającymi naukę. Bliźnięta uchodzą za znak wyjątkowo przychylny intelektualnym dociekaniom, więc lato zapowiada się satysfakcjonujące. Na dodatek możesz spodziewać się odświeżających wydarzeń w miłości. Odrodzenie dawnego uczucia, początek nowego lub szczęśliwy koniec starego.
IV kwartał: Będzie introspektywny, zamknie rok w kompozycji szkatułkowej. Bardzo silne wpływy zaćmień sprawią, że odczujesz większą potrzebę spędzania czasu w odosobnieniu. Podsumowania będą same cisnąć ci się na usta, a wszelkie relacje zostaną poddane ocenie.
Miłość i przyjaźń: Druga połowa roku skłoni cię do amorów, pojawi się dylemat między głęboką intymnością a nieco chłodniejszym partnerstwem. Ważny miesiąc: przełom listopada i grudnia.
Pieniądze i kariera: Bardziej powołanie. Bogactwo oraz społeczny progres zejdą na drugi plan. Ważny miesiąc: lipiec.
Rozwój: Cały rok sprzyja duchowym poszukiwaniom. Wiele czasu poświęcisz rozplątywaniu emocjonalnych zawiłości. Ważny miesiąc: styczeń.

Rak: Krok ku wyzwoleniu

Kwadratura Urana do Saturna zdominuje pejzaż nadchodzącego roku. Możemy spodziewać się na całym świecie wzmożonych ruchów mających na celu obalenie istniejącego porządku. Walka o wolność, w tym wolność ideologii, okaże się kluczowa, a w skali mikro, tej odnoszącej się do ciebie, wyzwolone zostaną uśpione wewnętrzne konflikty wynikające z narzuconych sobie samemu restrykcji. Odkryjesz, że sam jesteś autorem krępujących cię idei i podejmiesz kroki ku wyzwoleniu.

I kwartał: Na przekór ograniczeniom początek roku będzie dla ciebie okresem wzmożonego życia towarzyskiego. Odkryjesz w sobie siłę przebicia i niewyczerpaną energię do brylowania, również na cyfrowych salonach. Dzięki wpływom Marsa zyskasz też umiejętność nawiązywania znajomości z osobami spoza twoich towarzyskich, społecznych, ideologicznych kręgów.
II kwartał: Uwolnij się z kleszczy finansowych zobowiązań. Spłać lub odbierz długi, zmień przyzwyczajenia w sprawach materialnych. Możliwe letnio-wiosenne wycieczki, warto zainwestować też w wakacje z rozmachem. Burzliwy czas na świecie wyczerpuje i zmienia codzienność w pole bitwy.
III kwartał: Nowe szanse w pracy, ale też nowe wyzwania zdrowotne. Trzymaj rękę na pulsie, mogą odezwać się choroby dziedziczne lub przewlekłe. Zaćmienie Księżyca w sektorze codziennych zmagań wskazuje na osłabienie lub potrzebę holistycznego spojrzenia na funkcjonowanie ciała. Tym bardziej przyda się zaplanowany w poprzednim kwartale urlop.
IV kwartał: Czas na karierę i networking. Szukaj okazji, które pozwolą ci stać się częścią większego kolektywu. Działaj poza wyznaczonymi dla siebie ramami. Emocje okażą się najważniejszym czynnikiem stabilizującym zdrowie i kondycję fizyczną.
Miłość i przyjaźń: Zdecydowanie przyjaźń. Budowanie sieci znajomości profesjonalnych. Ważny miesiąc: luty.
Kariera i pieniądze: Dokopywanie się do trzonu swojego jestestwa i kładzenie nacisku na realizowanie powołania. Ograniczenia odbierasz teraz jako atak, dlatego nie warto pchać się w niechciane zobowiązania. Ważny miesiąc: cały rok.
Rozwój: Oduczanie się podcinania sobie skrzydeł. 2021 r. nie będzie rokiem szans, raczej wyzwań, za których wypełnienie czeka cię nagroda. Ważny miesiąc: cały okres wiosenny i zimowy.

Lew: Niech żyje swoboda

Podobne artykułyHoroskop partnerskiPola Godot

Każdy ze znaków zodiaku będzie w tym roku narażony na destabilizujące działanie kwadratury Urana z Saturnem. Ty jednak jesteś szczególnie podatny na jego wpływ. Uran oznacza wolność, Saturn ograniczenia, co wspólnie tworzy kosmiczny koktajl Mołotowa. Spodziewaj się rewolucji na globalną skalę, a we własnym ogródku dostrzeż sfery, w których nie pozwalasz sobie na swobodę. Gdy zauważysz, że uczucie osaczenia pochodzi z wewnątrz, otworzysz nową perspektywę na relacje z bliskimi, przyjaźń i miłość.

I kwartał: Twoja kariera zapłonie jasnym ogniem. Mars w sektorze społecznych osiągnięć pomoże ci rozwinąć skrzydła. Jeżeli zawodowy sukces nie jest twoim priorytetem, uda ci się odnaleźć sens w działaniu zakulisowym. Kardynalne pytanie brzmi: co chcesz zaoferować światu?
II kwartał: Jakie są twoje priorytety? Uran w Byku nakazuje rozpoznać bazowe wartości, którymi kierujesz się w życiu i w co jesteś gotów najwięcej zainwestować czasu, uwagi i pieniędzy. Konieczne może się okazać potrząśnięcie zaskorupiałymi życiowymi zasadami, w celu wydobycia na światło dzienne ich głębszego sensu. Wiosną ważny stanie się też związek, obecny, przeszły lub przyszły. Pojawia się okazja, by nadać rumieńców uczuciu, które gotowe jest już przejść na kolejny poziom.
III kwartał: Podążysz za zainteresowaniami. Określ się na nowo, by z łatwością utrzymywać wewnętrzną świeżość.
IV kwartał: Nauka pozytywnego myślenia i empatii. Postaw się w pozycji osoby, którą krytykujesz. Odzyskasz teraz wiarę w ludzką niewinność i przestaniesz oczekiwać najgorszego obrotu spraw. Poza tym czas na zabawę, kreatywne przedsięwzięcia, romanse. Wybudź z zimowego snu drzemiącego w tobie łobuza.
Miłość i przyjaźń: Jesienią zdecydujesz o przyszłości swojego uczucia, zimą poczujesz w sercu entuzjazm. Dobry rok dla Lwów poszukujących miłości. Ważny miesiąc: czerwiec, grudzień.
Pieniądze i kariera: Bardzo duża dawka kreatywności i sporo wyzwań na poziomie poczucia satysfakcji. Sytuacja wymaga rewolucji. Ważny miesiąc: maj.
Rozwój: Szukaj przyczyny w sobie, nie w innych. Ostatnie miesiące w roku mogą obfitować w momenty: „eureka”. Ważny miesiąc: listopad.

Panna: Gruntowna zmiana

Będzie to transformujący dla ciebie i świata rok. Uran i Saturn w kwadraturze wywołają globalne zamieszanie, prowokując do głośnego wyrażania prowolnościowych postulatów. Twoje życie zmieni się nie do poznania. Konieczna może być gruntowna zmiana nawyków, wymuszona przez obciążony organizm, zmiana pracy lub odrzucenie mechanicznie powtarzanych poglądów.

I kwartał: Rok otworzysz chęcią zagłębienia się w sobie, co najmniej w poszukiwaniu duchowych prawd lub prawdy o wszechrzeczy. Filozoficzne dociekania często kończą się w zaskakująco innym miejscu, niż zaczęły. Nie zaskoczy więc nikogo, jeśli konkluzja będzie dotyczyć konieczności zmiany pracy, podjęcia pracy w charakterze wolnego strzelca, założenia własnego biznesu. Tylko to, co wywołuje twój entuzjazm i przepełnione jest istotnymi dla ciebie znaczeniami, ma prawo przetrwać test Saturna.
II kwartał: Niezwykle dobry moment, by wyruszyć na poszukiwanie miłości. W przypadku posiadania już jednej, na odświeżanie tego, co zakurzone i zapomniane. Związki i przyjaźnie rozpoczęte w tych miesiącach charakteryzować się będą wysokim stopniem kompatybilności, poczuciem prawie telepatycznego porozumienia. Niewykluczone jest, że w dalszej kolejności, ale jeszcze w tym roku, zostaną sfinalizowane na ślubnym kobiercu.
III kwartał: Letnie zaćmienia słońca i księżyca zwiastować będą Weltschmerz. Potrzeba zmiany miejsca pracy, zamieszkania, pokonania granic okaże się nie do odparcia. W najgorszym wypadku podróż odbędzie się wirtualnie. Inna możliwość to zmiana wewnętrzna lub wewnątrz rodziny. Śluby, rozwody, duchowe transformacje. Twoim kluczowym zadaniem jest poczuć, że żyjesz. Wprowadź niezbędne zmiany teraz.
IV kwartał: Retrogradacja Merkurego nauczy cię, jak skutecznie słuchać i pomoże po raz kolejny przeanalizować twoją wolę działania. Nie stroń od spraw ducha – zainteresowanie ezoteryką będzie jak najbardziej na czasie.
Miłość i przyjaźń: Wiele z tego, co wydarzy się na przestrzeni nadchodzącego roku, wynikać będzie z twojej potrzeby uwolnienia się z zaklętego cyklu. Przyjaźnie i miłości nadejdą w rezultacie oczyszczenia emocji. Ważny miesiąc: kwiecień.
Pieniądze i kariera: Poszukujesz zmiany, a ta ma szansę zmaterializować się teraz. Przekomponuj codzienność. Ważny miesiąc: maj, czerwiec.
Rozwój: Wyłamanie się z robotycznego pędu. Możliwe zmiany w domu i wynikające z nich ułatwienia. Kiedy przemianie ulega nasz podstawowy punkt odniesienia, musimy stworzyć sobie nowy. Ważny miesiąc: listopad.

Waga: Roszady w związkach

Saturn w kwadraturze do Urana, tranzyt nadający rewolucyjnego zabarwienia całemu 2021 r. skłoni cię do radykalnych zmian w sferze miłości własnej i intymności. Najważniejsze okaże się pytanie, co powstrzymuje cię przed ofiarowaniem sobie bezinteresownego uczucia, jakie obciążenia powstrzymują cię przed osiągnięciem prawdziwej bliskości z drugim człowiekiem. Obecna praca lub związek mogą okazać się niewystarczające, rzeczą normalną jest wyrastać z okoliczności, ludzi i ambicji.

I kwartał: Poświęcisz się związkom, a do tych zaliczam również kontakty ze współpracownikami i wrogami. Mars wkraczający w sektor odpowiedzialny za codzienność i pracę przyniesie ci w prezencie bezkompromisowość, co w twoim przypadku ma szansę okazać się brakującym ogniwem do wyzwolenia.
II kwartał: Zmiany w domu i małżeństwie, polepszające się kontakty z rodziną. Wiosna nastroi cię do wiary w ostateczne zwycięstwo dobra. Staniesz się też bardziej empatyczny. Jeśli do tego momentu nie zadałeś sobie jeszcze pytań o źródło zmęczenia lub towarzyskiej niemocy czy niechęci do pracy, teraz nadchodzi idealny moment. 
III kwartał: Impuls intelektualny. Jesteś spod znaku słynącego z liczby noblistów. Rozejrzyj się w najbliższym otoczeniu za potencjalnymi rozmówcami. Ważne teraz będzie dzielenie się wiedzą i trenowanie słuchania. Podczas dyskusji może narodzić się błyskotliwy projekt nowego biznesu lub innego przedsięwzięcia zawodowego. Kluczem jest praca w grupie.
IV kwartał: Jak blisko jesteś ze swoimi korzeniami? Przyznanie bez wstydu i niechęci podobieństwa do rodziców jest aktem najwyższej swobody. W grudniu poświęć czas rodzinie, również tej dalszej. Poszukiwanie własnych źródeł pozwala przypomnieć sobie, jakie są źródła naszych potrzeb.
Miłość i przyjaźń: Marzenia i intymność. Zwalczysz głęboko zakorzenione przekonania niepozwalające ci cieszyć się autentyczną bliskością. Ważny miesiąc: grudzień.
Pieniądze i kariera: Kariera przez sieć znajomości i intelektualną bezkompromisowość. Ważny miesiąc: październik.
Rozwój: Wyłamanie się z wyścigu szczurów. Ważny miesiąc: maj.

Skorpion: Szkoła uwodzenia

2020 r. wydawał nam się przełomowy, ale prawdziwy przełom dopełni się w 2021 r. Uran w kwadraturze do Saturna wzburzy skrajne emocje, spodziewajmy się jeszcze większej liczby demonstracji niż teraz. Dla ciebie zaś oznaczać będzie poszukiwanie wolności do nadziei, do snucia marzeń i pozbawionych kompleksów pragnień. Możesz poczuć się też spętany sprawami rodzinnymi lub wzywany do radykalnej zmiany, przeprowadzki, renowacji, kupna lub sprzedaży nieruchomości.

I kwartał: Mars popycha cię do akcji. Skonfrontuj się z rzeczywistą ilością wkładanej przez ciebie w relacje energii. Prawdopodobne jest też, że pojawią się w tym okresie
tematy wspólnych finansów, spadków lub podatków.
II kwartał: Piękny moment, żeby talenty przekuć w pieniądze. Rozpocząć pracę nad autorskim projektem, włączać w rutynę elementy zabawy. Wigor uczyni cię magnetycznym, zdarzy się niejednemu Skorpionowi mimochodem uwieść dopiero co poznaną osobę.
III kwartał: Zainwestuj czas i pieniądze w sprawy domu. Wszystkie remonty, przeprowadzki, przemeblowania skończą się dla ciebie pomyślnie. A kto nie remontował mieszkania, ten nie wie, jak bardzo liczy się w tym łut szczęścia. Inwestować możesz też w pogłębianie relacji rodzinnych. Nadrabiając rok izolacji, spędź czas z rodzicami.
IV kwartał: Koniec roku skumuluje w sobie wszystkie podstawowe motywy, czyli poszukiwanie talentów, rozbudowywanie wizji, sprawy domu i zażyłych relacji, w tym romantycznych. Zakończy się okres pracy nad bliskim twemu sercu projektem, a odważne kroki osób poszukujących miłości zaowocują korzystnym przełomem.
Miłość i przyjaźń: Wraz z odzyskaniem wewnętrznej wolności, twoja charyzma wzrośnie. Sam zdecyduj, jak wolisz ją wykorzystać – do przyciągania fascynujących przyjaciół czy poszukiwania miłości. Ważny miesiąc: początek stycznia, przełom listopada i grudnia.
Pieniądze i kariera: Rzadko zdarza się rok tak sprzyjający rozwojowi wymarzonej kariery. Warunek jest jeden, musisz podejść do zadania odważnie i z rozmachem. Silny wpływ Saturna nada wszystkiemu charakter testu. Ważny miesiąc: cała pierwsza połowa roku.
Rozwój: W sferze budowania fundamentów pod realizację swojego indywidualnego mitu. Miłość małżeńska i przyjacielska. Ważny miesiąc: sierpień.

Strzelec: Twórcza praca

Nadchodzący rok będzie nie mniej szalony niż ten, który żegnamy. Kłopotliwy aspekt Saturna i Urana podtrzyma nastrój światowej rewolucji, a dla Strzelca oznaczać będzie nowe wyzwania. Najistotniejsza okaże się akceptacja cudzych poglądów.

I kwartał: Twoje życie zawodowe, codzienna rutyna, długoterminowe plany dostają potężną dawkę energii od Marsa. Możesz nadrobić medyczne zaległości lub jeśli pracujesz w sektorze wellness, ustabilizować pozycję zawodową. Ważne, by w trakcie tego tranzytu potraktować komfort, kondycję fizyczną i psychiczną priorytetowo.
II kwartał: Czas na naukę i sprawy lokalne. Zapisz się na kursy językowe, doszkalanie zawodowe lub zdecyduj się na kierunek studiów. W późniejszych miesiącach pojawi się szansa wyjazdu albo nawiązania kontaktów z mieszkańcami dalekich krajów. Sposób, w jaki podejdziesz do tematu teraz, zdeterminuje, ile skorzystasz z okazji w przyszłości.
III kwartał: Najkorzystniejszy dla osób stacjonarnych. Możesz poświęcić go poszerzaniu horyzontów zza biurka, sprzyja też działalności literackiej. Sięgnij do dawnych pomysłów, odezwij się do starych znajomych, przyjrzyj się też z bliska strukturom codzienności.
IV kwartał: Zaćmienia końca roku rozliczą cię z zawodowego rozwoju. Pragmatyzm jest dla ciebie większym obciążeniem niż megalomańskie wizje, dlatego przez cały rok pilnuj, by sięgać wysoko.
Miłość i przyjaźń: Skup się na przyjaźni, która może przerodzić się w kreatywną współpracę. Temat miłości sprowokuje cię do pokochania siebie. Ważny miesiąc: maj.
Pieniądze i kariera: Przede wszystkim przekształceniu ulegnie twoje podejście do rutynowej, rzetelnej, codziennej pracy. Doszlifowanie wizerunku okaże się cenniejsze niż złoto. Ważny miesiąc: przełom listopada i grudnia.
Rozwój: W stronę uważności wobec siebie i innych. Ważny miesiąc: czerwiec.

Koziorożec: Wielkie przewartościowanie

Wielkie przewartościowanie
Nadchodzący rok będzie dla ciebie rokiem przełomowym. Saturn, twój władca, zwolennik porządku i ograniczeń, ustawi się kilkakrotnie w kwadraturze do Urana, planety wolności i buntu. Takie zderzenie przeciwieństw nie pozostanie obojętne dla świata. Spodziewajmy się gwałtownych sprzeciwów wobec nadużyć władzy, w skali jednostkowej przygotuj się, Koziorożcu, na wielkie przewartościowanie. Odpowiesz sobie na pytania dotyczące roli, jaką w twoim życiu odgrywają pieniądze, jaką talenty, a jaką marzenia.

I kwartał: Dawno nie miałeś tak szczęśliwego dla realizacji kreatywnych planów i ambicji układu gwiazd. Rozpocznij wraz z nowym rokiem pracę nad realizacją wyśnionych planów. Rozwijaj umiejętności, każda inicjatywa niesie w sobie potencjał sukcesu i finansowej opłacalności. Poza niezbędnymi obowiązkami, które nadają strukturę życiu, przyjmuj na siebie tylko te, które wywołują w tobie entuzjazm.
II kwartał: Chwila na networking. Lepiej niż myślenie biznesowe sprawdzi się idealizm i umiejętność dostrojenia do grupy. Pobudzeniu ulegnie intuicja. Pilnuj, by jej nie zagłuszać. Stabilizować powinna się też twoja sytuacja materialna.
III kwartał: Zadbaj o ciało. Gwiazdy podkreślają konieczność stworzenia przestrzeni tylko dla siebie. Łatwe uleganie stresowi da się zwalczyć, zdobywając dystans do codziennych spraw. By to osiągnąć, niezbędne są chwile ciszy, własny zakątek i świadomość, że organizm musi utrzymywać homeostazę.
IV kwartał: Po bardziej wymagającym lecie czas przypomnieć sobie, po co się żyje. Grudzień powinien obfitować w okazje do zabawy i kreatywnie spędzony czas. Przywołaj dziecięcą naturę, możesz spróbować sił w branży rozrywkowej. Z drugiej strony, zaćmienie Księżyca pobudzi twoje mistyczne skłonności. Na zakończenie roku uwolnij się z więzienia społecznych oczekiwań, oddaj się twórczości, zabawie i metafizycznym rozmyślaniom.
Miłość i przyjaźń: W 2021 r. skupisz się na sobie. Przyjaźń lub miłość mogą pojawić się jako skutek uboczny dbania o swoje granice i sięgania po marzenia. Ważny miesiąc: maj dla przyjaźni, grudzień dla miłości.
Pieniądze i kariera: Jowisz w twoim sektorze odpowiadającym za bogactwo przyniesie wiele niespodziewanych okazji na zdobycie większych sum pieniężnych. Od ciebie zależy tylko, by ich nie przeoczyć. Ważny miesiąc: koniec sierpnia.
Rozwój: Zrzucanie jarzma, które nie pozwala ci wierzyć w realność spełniania swoich marzeń. Ważny miesiąc: luty.

Wodnik: Podstawowe wartości

Będziesz jednym z głównych bohaterów tego roku. Twój władca Uran ustawi się w kwadraturze do Saturna, przebywającego w twoim znaku. Wolność zderzy się więc z ograniczeniami. Dla świata oznaczać to będzie ciąg dalszy demonstracji i prób wymuszenia na rządzie szacunku wobec społeczeństwa, dla ciebie sprawy ważne staną się jeszcze ważniejsze. Będziesz musiał odpowiedzieć sobie na pytanie, jakie są podstawowe wartości, którymi kierujesz się w życiu.

I kwartał: Mars naładuje cię energią na całą zimę. Spożytkuj ją na sprawy domowe. Przeprowadzki, remonty, projekty, naprawianie relacji między domownikami liczy się w równym stopniu, co naprawianie zepsutych sprzętów. Dom to przestrzeń symbolizująca naszą codzienność, trzeba więc dbać, by reprezentowała ją godnie.
II kwartał: Na prowadzenie wysuną się sprawy finansowe. Z wyjątkową łatwością uda ci się wywalczyć podwyżkę, ale też z większą łatwością uda ci się samookreślić. Obudzi się w tobie świadomość własnych talentów i sposobów, w jakie możesz tymi talentami przysłużyć się światu. Jest to czas, by uwolnić się od ograniczających przekonań na swój temat, oraz na temat wartości, jaką masz prawo przypisywać swojemu czasowi.
III kwartał: Przeznacz czas na zadania o charakterze społecznym. Szukaj teraz ludzi podzielających twoją wizję. Zawieraj przyjaźnie i działaj kreatywnie. Zaangażuj się w wolontariat lub w inny sposób zaoferuj swoje usługi, dzieląc się swoimi zasobami intelektualnymi, kreatywnymi, angażując się w najbliższe otoczenie i angażując najbliższe otoczenie w swoją sprawę. Przyjaźnie zawarte w tym okresie będą miały szczególnie bliski, prawie metafizyczny charakter, a co więcej, mogą otworzyć drogę do lukratywnych interesów.
IV kwartał: Jeśli planujesz przeprowadzkę lub chcesz podróżować, odłóż te decyzje na ostatni kwartał roku. Podsumują się wtedy procesy rozpoczęte w okolicach stycznia, a działalność ostatnich miesięcy zacznie przynosić wymierne owoce.
Miłość i przyjaźń: Poszukuj duchowego porozumienia. W miłości stawiaj na rodzinę, romanse nie będą szczególnie soczyste. Ważny miesiąc: wrzesień.
Pieniądze i kariera: Tutaj też liczy się przede wszystkim idealizm. Twoim kapitałem powinien stać się kapitał społeczny. Ważny miesiąc: koniec grudnia.
Rozwój: Zmiana systemu wartości. Ważny miesiąc: październik.

Ryby: Ostateczne oczyszczenie

Wymień trzy najwyżej cenione przez ciebie komponenty wolności. Nadciągający rok zapewni nam ostrą jazdę bez trzymanki. Saturn, planeta ograniczeń, ustawi się w kwadraturze do Urana, planety rewolucji. Na świecie odbije się to jako czas przewrotów politycznych, w twoim prywatnym życiu zaś będzie to decydujący okres oczyszczania się z obciążeń rodzinnych, emocjonalnego dziedzictwa, definiowania od zera potrzeb w miłości, pracy i komunikacji.

I kwartał: Styczeń rozpocznie się elektryzująco. Mars obdaruje cię radością życia i otwartością na obce treści. W tym okresie komunikacja powinna przebiegać bez zakłóceń, dlatego dobrze wziąć się za korespondencję, nagrywanie podcastów, planowanie kursów online, polepszanie relacji z rodzeństwem czy bliskim kuzynostwem.
II kwartał: Jowisz, planeta szczęścia, bogactwa i ekspansji, wkracza na kilka miesięcy do twojego znaku. Bądź widoczny, wychodź do ludzi, podróżuj, ujawniaj owoce swojej pracy. Twój wizerunek będzie twoim największym kapitałem. Możesz też liczyć na bezinteresowną sympatię otoczenia i zupełnie zaskakujący, ślepy traf, ubezpieczający wszystkie twoje przedsięwzięcia.
III kwartał: Czas na wypoziomowanie świata profesjonalnego z prywatnym. Pojawią się drobne przeszkody, dzięki którym łatwiej znajdziesz potem złoty środek. Zostaną też poddane próbie twoje podstawowe mity osobiste. Przekonasz się, czy sprzedałeś marzenia za niską cenę spokoju, czy przeciwnie, walczysz o to, by twój świat miał kształt, jaki tobie najbardziej odpowiada.
IV kwartał: Zaćmienie słońca na koniec roku rzuci ostatnie wyzwanie twojej skłonności do eskapizmu. Spotkasz się z samym sobą na głębszym poziomie. Podważone zostaną stereotypy, którymi kierujesz się w wyborach zawodowych i wizja rodziny. Nie będzie to najłatwiejszy okres, ale ekscytujący i wzbogacający, a pomyślne przejście tego testu uczyni cię wzorcem do naśladowania dla innych.
Miłość i przyjaźń: Wszystkie oczywistości zostaną poddane skrupulatnym oględzinom. W 2022 r. wejdziesz z przedefiniowaną wizją międzyludzkich relacji. Ważny miesiąc: cały rok.
Pieniądze i kariera: Przychylność losu, dzięki wizycie Jowisza w twoim znaku, ma szansę znaleźć odbicie w twoim stanie posiadania. Ważny miesiąc: połowa maja do końca czerwca.
Rozwój: Na wszystkich płaszczyznach. Zadasz sobie pytanie o każdą wartość. Ważny miesiąc: styczeń.

 

Madame Blawatsky
Proszę czekać..
Zamknij