Znaleziono 0 artykułów
19.10.2021

Horoskop na październikową pełnię

19.10.2021
 Ilustracja: Tomasz Opaliński

Ostatnia w tym roku retrogradacja Merkurego zwieńczona jest płomienistą pełnią w Baranie. Nasze sprawy zaczynają nabierać tempa, a my możemy przyjrzeć się, jak to, co prywatne, wpływa na to, co wspólne.

Cykl lunarny jest naturalnym rytmem przyrody, który od starożytności łączy się z kobiecą energią, dlatego na każdą pełnię i nów Księżyca wróżka i artystka Pola Godot stawia horoskop. Dla każdego znaku zodiaku wyciąga trzy karty, które czyta w oparciu o wielowiekową tradycję tarota marsylskiego. 

Baran: Głowa w chmurach 

Zawieszka srebrna beads - Baran

Karty: 10 Pucharów, Głupiec, Rycerz Pucharów

Niech ci gwiazdka pomyślności nigdy nie zagaśnie, wszak świętujemy pełnię w twoim znaku. Spodziewaj się bycia w centrum uwagi, cudzej i – co najważniejsze – swojej własnej. 10 Pucharów sugeruje emocjonalną gotowość do wejścia na kolejny poziom, bycie o krok od decyzji o domknięciu jakiejś harmonijnej całości, innymi słowy o doświadczeniu upojenia i antycypacji. Wszystko układa się w spójny obraz, wbrew przesyconemu chaotyczną niewiadomą przesłaniu karty Głupiec. Wyjdź poza schemat nieustających początków, przywiązanie do idei wiecznych poszukiwań nie pozwala ci dostrzec ich obiektu, a on jest na wyciągnięcie ręki. Rycerz Pucharów to podążanie za głosem serca. Intuicja jest przewrotnym konceptem, słuszne oczytanie jej sygnałów wymaga wglądu i sprytu, ale tarot i Księżyc jednogłośnie dają ci błogosławieństwo na drogę. Dorosłeś do braku dylematów, zostaw za sobą wahanie, idź tam, gdzie niosą cię uczucia.

Odpuść: Umniejszanie wysiłku, jaki włożyłeś w swój rozwój. To nie skromność, lecz marnotrawstwo.

Byk: W sam raz

Podpis
PodpisZawieszka srebrna beads - Byk

Karty: 4 Monet, 5 Mieczy, 9 Pucharów

Oto okazja, by nauczyć się używać emocjonalnego hamulca. Chcąc nie chcąc, z racji życia w tym akurat historycznym momencie, przesiąknięci jesteśmy obrazem akumulacji jako normy. Poza łatwym do wytknięcia kolekcjonowaniem materialnych dóbr, pożądamy wiecznego mnożenia emocji, umiejętności, wspomnień – lista nie ma końca. Karta 4 Monet mówi o potrzebie bezpieczeństwa, nawet budowanego na skomasowanych straconych szansach. 5 Mieczy to podejrzliwość, która wspiera odruchy obronne 4 Monet. Stojąca w opozycji do nich 9 Pucharów to satysfakcja na najgłębszym poziomie, zdrowy narcyzm pozwalający postrzegać wszystko, co swoje, w optymistycznym świetle, niezależnie od ilości, skali i wagi. Pozbądź się uprzedzeń i sekretnych niechęci, którymi tłumaczysz sobie przymus konstruowania coraz wymyślniejszych fasad. Zakochaj się w tym, co masz, z niedociągnięciami włącznie. Jeśli coś jest wystarczające dla ciebie, jest doskonałe.

Odpuść: Rozglądanie się za cudzymi oczekiwaniami, którymi możesz nakarmić swoje wątpliwości.

Bliźnięta: Drzemka

Podpis
PodpisZawieszka srebrna beads - Bliźnięta

Karty: 4 Mieczy, Wisielec, Królowa Mieczy

Po burzliwym dla spraw towarzyskich okresie, być może związanym z minioną retrogradacją Merkurego, a być może z czym innym, zasłużyłeś na chwilę dla siebie – z akcentem na „chwilę”. Wspólnym mianownikiem 4 Mieczy i Wisielca jest wycofanie z aktywności, w pierwszym przypadku dla zdrowia, w drugim dla samodoskonalenia. Kieruj się praktycznymi pobudkami. Krok poza nawias głównego nurtu zdarzeń powinien służyć ładowaniu baterii, a zaprzątanie sobie głowy rozwojem, w rzeczy samej, je wyczerpuje. Królowa Mieczy wyobraża intelektualne pobudzenie i zdolność odcięcia się od niepotrzebnych treści, co w dzisiejszych czasach może wiązać się z porządkami w mediach społecznościowych, a nawet, o zgrozo, w skrzynce e-mailowej. Wykorzystaj obecną pełnię na przetarcie oczu po symbolicznej drzemce, nie pogłębiaj tego doświadczenia, a spożytkuj zasoby świeżej energii i lotności umysłu na szybkie oddzielanie ziarna od plew.

Odpuść: Zaangażowanie w sprawy nieistotne pod pozorem duchowego wzrostu.

Rak: Jak ryba w wodzie

Podpis
PodpisZawieszka srebrna beads - Rak

Karty: Rycerz Pucharów, Moc, Król Pucharów

Twoim niewątpliwym atutem jest rozeznanie w świecie emocji. Rycerz Pucharów, pełen nadziei wizjoner, z lekkością porusza się po meandrach uczuć, marzeń i szeptów intuicji. Jedyną przeszkodą dla spożytkowania tego kapitału może być brak zaufania do siebie i wypracowanych przez lata autorskich metod. Sukces i kariera są na tyle płynnymi pojęciami, że łatwo zaakceptować cudze ich definicje, a tym samym niekompatybilne do nich ścieżki. Moc symbolizuje siłę przebicia, odwagę, wigor – piękne cechy, które stoją okoniem do introspekcji i szeroko pojętych kompetencji miękkich. Zamiast iść pod prąd naturalnego flow, przyjmij postawę Króla Pucharów, postaci, dla której afekt to chleb powszedni, ale która dystansem potrafi połączyć brzegi jednej rzeki – swój świat wewnętrzny z wymogami świata zewnętrznego

Odpuść: Sztywną dyscyplinę na rzecz obserwacji i analizy swojego rytmu.

Lew: Poszukiwacz zaginionej Arki

Podpis
PodpisZawieszka srebrna beads - Lew

Karty: Świat, Królowa Pucharów, Księżyc

Świat jest kartą wieńczącą talię tarota, co czyni ją – ni mniej, ni więcej – reprezentacją stanu doskonałości, krótkiego momentu, gdy wszystko dobija do szczęśliwego finału, rozwiewa się mgła niejasności, a zegarki synchronizują się same. Możesz śmiało spoglądać w lustro, wiedząc, że twoje ideały mają sens, a racja jest po twojej stronie. Kiedy już nacieszysz się zastaną sytuacją, oddaj ją w ręce jedynej stałej we wszechświecie, czyli przemijania. Karty Księżyc i Królowa Pucharów przypominają o tym, by w poszukiwaniu prawdy, podczas zgłębiania jakiegokolwiek ważnego tematu, nie odwracać oczu od zagadnień mrocznych i odpychających, tak w sobie samym, jak w rzeczonym zagadnieniu. Otrzymawszy tak afirmatywną kartę jak Świat, łatwo ci dać się ponieść na skrzydłach satysfakcji ku mało rozwijającym, wygodnym lądom.

Odpuść: Wszystko, z czym zgadzasz się od pierwszego momentu. Nie potrzebujesz już tego, już tam byłeś.

Panna: Prometeusz

Podpis
PodpisZawieszka srebrna beads - Panna

Karty: Diabeł, 3 Monet, As Buław

Swoje serce oddałeś współpracy, co dalej? Karta 3 Monet jest zawsze mile widziana w kontekście dzielenia czegoś z kimś, oznacza dzielenie po równo i wysiłku, i jego owoców. Łatwo jednak wyczerpać jej potencjał, jeśli nie dba się o utrzymanie motywacji, czyli wspólnej wizji. Diabeł ukazuje mroczniejszą, ale też bardziej ekscytującą stronę każdej umowy – tę, która opiera się na nieskażonych kulturowymi wymogami emocjach. W zależności od punktu widzenia, bestia może żerować na swoich podwładnych, mamiąc ich obietnicami bez pokrycia albo może służyć jako moc ujawniająca najskrytsze żądze, warte poświęcenia cząstki własnej duszy. As Buław, rozumiany jako żagiew, harmonizuje z Diabłem. To karta czystego ognia rozjaśniającego ciemność, wizjonerskiego, hipnotyzującego i popychającego do odważnych gestów. Podejmij wyzwanie, zrób miejsce dla swoich pragnień i przekaż pałeczkę dalej.

Odpuść: Sprowadzanie wszystkiego do poziomu pragmatycznego.

Waga: Bilet w jedną stronę

Podpis
PodpisZawieszka srebrna beads - Waga

Karty: Kochankowie, 7 Pucharów, Rycerz Pucharów

Jesień sprzyja porywom serca. Pakiet kart odwołujących się do potencjału romansowego każe mi zwrócić wzrok w stronę miłości, ale dopuszczam też myśl, że chodzić może o inne formy zaangażowania. Kochankowie mówią o więzi opierającej się na głębokich emocjach, wspólnych ideałach, oczarowaniu lub harmonii przeciwieństw. Jest to karta ukazująca moment, w którym decydujemy się uwierzyć w istnienie opatrzności, a wszystkie pogmatwane drogi nagle zaczynają prowadzić do Rzymu. 7 Pucharów to przeszkoda mogąca objawić się pod postacią zbyt dużego entuzjazmu lub wachlarza fikcyjnych wyborów. Jest to fantazja o nieskończonych możliwościach, wbrew intuicji i zdrowemu rozsądkowi, mogąca zaburzyć koncentrację na jasnym celu wyznaczonym przez kartę Kochanków. Rycerz Pucharów to charyzmatyczna osoba, zestaw poetyckich cech lub sygnał potwierdzający zaproszenie do wejścia na otwartą właśnie ścieżkę.

Odpuść: Rozważanie wszystkich opcji. Uznaj, że wybrana przez ciebie jest najlepsza.

Skorpion: Nie zawsze musi być chaos

Podpis
Zawieszka srebrna beads - Skorpion

Karty: 8 Monet, 6 Buław, 9 Buław

Możesz być pewny, że twój wysiłek nie idzie na marne. Codzienność umajona rutyną szybko staje się monotonna, co prowadzić może do idealizacji kreatywnego kogla-mogla. Nie poddawaj się jednak tym wizjom. 8 Monet jasno przedstawia sumienną i powtarzalną pracę jako metodę na osiągnięcie mistrzostwa lub przynajmniej spięcie luźno rozrzuconych wątków dnia powszedniego, które są przeszkodą dla dalszego rozwoju. 6 Buław jest pragnieniem natychmiastowej gratyfikacji, szczególnie tej, która miałaby przyjść w formie towarzyskiego poklasku. Nic z tego, karty faworyzują skromną i wytrwałą działalność za kulisami, w sferze prywatnej – budowanie silnych fundamentów w opozycji do puszczania fajerwerków. 9 Buław podkreśla, że od celu dzieli cię jedynie kilka kroków, trudnych, ale umacniających poczucie słuszności.

Odpuść: Oczekiwanie na nagrody. To łatwa droga do uzależnienia od cudzej satysfakcji.

Strzelec: Nurkowanie głębinowe

Podpis
PodpisZawieszka srebrna beads - Strzelec

Karty: Giermek Mieczy, 9 Buław, 10 Buław

Czujesz się gotów, by symbolicznie ruszyć na podbój nowych lądów. Giermek Mieczy to ciekawski odkrywca, niestrudzony poszukiwacz mentalnej stymulacji, osoba, która zadawanie pytań wynosi na poziom sztuki. Twoje pragnienie intelektualnego pobudzenia spotyka się jednak z oporem. 9 i 10 Buław należą do najmniej lotnych z całego koloru, mówią o wysiłku na skraju pedanterii. Oczekując przygód, rozbijasz sobie nos o własny upór albo nawet w większym stopniu, o nieumiejętność zarządzania zobowiązaniami. Wybór jest między opisywanym przez 9 Buław ryzykiem wypalenia a symbolizowanym przez 10 Buław realizmem odbierającym jaskrawość barwom entuzjazmu. Dostrzeż w tym wyzwanie dla głodnego umysłu. Nie czas teraz na czcze rozrywki, prawdziwy pokarm duszy kryje się w zagadnieniach ważkich, o solidnym ciężarze gatunkowym.

Odpuść: Trwanie przy sprawach, których sens się przeterminował.

Koziorożec: Uparty spacer 

Podpis
PodpisZawieszka srebrna beads - Koziorożec

Karty: Wieża, Wisielec, Rycerz Monet

Wieża jest jednoznacznym sygnałem, że coś wymaga gruntownej przebudowy. Najlepszą strategią w przypadku tej karty są radykalne kroki burzące pozorny ład, możesz więc odczuwać chęć lub przeczuwać konieczność wrzucenia granatu do mysiej nory. Najprawdopodobniej opisywana sytuacja dotyczy spraw rodzinnych, twoich korzeni, domu, ogólnych źródeł poczucia bezpieczeństwa. Wisielec powstrzymuje przed podejmowaniem decyzji, a ja ostrzegam przed Wisielcem. Radykalizm Wieży nie idzie w parze z egotystycznym samopoświęceniem Wisielca, a ognista pełnia w Baranie nie sprzyja dyplomatycznemu czekaniu na lepszy moment. Rycerz Monet to nieugięty wojownik własnego ładu. Dowodzona przez niego rewolucja jest rozciągnięta w czasie, ale nieuchronna, a preferowane tempo to uparty spacer. Niewykluczone, że symbolizuje konkretną osobę, na której warto się wzorować lub która daje oparcie w momencie przeprowadzania cyklonu przez własny ogródek. Może to być też wezwanie do remontu, symbolicznego i dosłownego, na twoich i tylko twoich zasadach.

Odpuść: Elastyczność, analizę, bezruch.

Wodnik: Słowo i czas

Podpis
PodpisZawieszka srebrna beads - Wodnik

Karty: Rycerz Mieczy, Księżyc, 2 Mieczy

Przepełniony ideami stoisz w gotowości, by stratować wszystkie napotykane przeszkody. Rycerz Mieczy jest słynnym awanturnikiem dostarczającym prawdy w formie bezkompromisowej, nieraz trudnej do przełknięcia. Bywa, że nie da się inaczej, częściej jednak istnieje skuteczniejsza droga, by promować własne przekonania. 2 Mieczy to karta spokoju, środkowej ścieżki i umiejętności ukrywania treści do chwili, gdy odbiorca będzie na ich przyjęcie gotowy. Księżyc mówi o iluzjach, na których budowane są nasze uprzedzenia. W najprostszej formie jego wpływ można ująć jako projekcję, co w towarzystwie Rycerza Mieczy jest banalnym wręcz przypomnieniem, by w konflikcie wystrzegać się dopisywania brakujących wątków w oparciu o swoje widzimisię, a w dialogu uważać, by nie wkładać w usta rozmówcy własnych słów.

Odpuść: Czytanie innym w myślach i pisanie na tej podstawie scenariuszy.

Ryby: Wszystko kryje się za rogiem

Podpis
PodpisZawieszka srebrna beads - Ryby

Karty: Koło Fortuny, 2 Buław, Rycerz Mieczy

Zmiany są nieuchronne, a na większość z nich nie masz wpływu. Koło Fortuny, karta patronująca hazardzistom, uczy obserwować życiowe cykle bez doszukiwania się złożonych systemów. Zasada jest jedna – co było na górze, musi znaleźć się na dole, a co było na dole, wyląduje w końcu na górze. Pozostaje cieszyć się chwilą dobrobytu lub żywić nadzieję, że czas niedostatku zbliża się ku końcowi. 2 Buław to planowanie, przekształcanie wizji w czyn, czyli próba przewidzenia możliwego ciągu zdarzeń. Nie tędy droga. Zachowaj dalekowzroczność, ale wyzbądź się ambicji, by przeniknąć niewiadomą. Wstrzymaj decyzje o inwestycjach i daj się nieść pozornie chaotycznym falom losu. Rycerz Mieczy to gotowość do obrony swojego punktu widzenia, ale też bezkompromisowe zaufanie sobie. Jeśli jest to zgodne z twoimi wartościami, staraj się w przyszłości ruszyć do dzieła. Jeśli zaś imperatyw sprawczości jest u ciebie dominujący, działaj już teraz, ale pamiętając, że analiza na bieżąco jest niemożliwa.

Odpuść: Wysiłek wkładany w planowanie. Pozwól sobie na pewną dozę romantyzmu.

Ilustracje inspirowane biżuterią Apart stworzył Tomasz Opaliński.

Pola Godot
Proszę czekać..
Zamknij