Znaleziono 0 artykułów
06.01.2023

Wilczy Księżyc: Horoskop na styczniową pełnię

06.01.2023
(Il. Tomasz Opaliński)

Wilczy Księżyc – pierwsza tegoroczna pełnia – kojarzy się z egzystencjalnym zagrożeniem. W trakcie takiej pełni można było niegdyś usłyszeć wycie wygłodniałych wilków do księżyca. Uważajmy w tym dniu na nasze lęki i nie projektujmy ich na innych.

Cykl lunarny jest naturalnym rytmem przyrody, który od starożytności łączy się z kobiecą energią, dlatego na każdą pełnię i nów Księżyca wróżka Klara Pik stawia horoskop. Dla każdego znaku zodiaku wyciąga trzy karty, które czyta, opierając się na wielowiekowej tradycji tarota marsylskiego. 

Baran: Dojrzałość emocjonalna

(Il. Tomasz Opaliński)

Karty: Królowa Pucharów, Śmierć, Koło Fortuny

Przed emocjonalnymi zawirowaniami Wilczej Pełni w znaku Raka ochroni cię dojrzałość emocjonalna, którą symbolizuje Królowa Pucharów. Na lęk impregnuje cię pewność siebie – jesteś skłonny wciąż więcej dawać, niż brać. Ale musisz się skonfrontować z przemianą życiową dużego kalibru, którą symbolizuje karta Śmierci. Na szczęście masz wywiedziony z duchowej dojrzałości dystans do zdarzeń – Koło Fortuny przypomina o kosmicznym porządku i cykliczności mechanizmów rządzących światem. Przy świadomości, że nie wszystko zależy od Ciebie, nic nie zdoła wyprowadzić cię z równowagi.

Zadanie: Podtrzymuj swój dystans do zdarzeń – zamiast gorączkowo szukać rozwiązania, obejrzyj film.

Byk: Siła spokoju

(Il. Tomasz Opaliński)

Karty: 2 Buław, 10 Pucharów, 6 Mieczy

W Nowy Rok wkroczyłeś z jasnym planem działania. 2 Buław obiecuje, że szybko znajdziesz osobę, która zapali się do twojego projektu i obdarzy cię niezbędnym wsparciem. Również wśród rodziny i bliskich czujesz się spełniony i bezpieczny – 10 Pucharów to właśnie ta pełnia szczęścia wśród najbliższych. A jednak podkręcająca niepokój i zwątpienie pełnia w Raku rzuci cień na ten sielski krajobraz. 6 Mieczy zapowiada, że zaczniesz fantazjować o rzuceniu wszystkiego i wybraniu się w bliżej nieokreślonym kierunku. Uwaga – mała samotna wycieczka za miasto może pomóc uporać się z uczuciami. Tylko nie oddalaj się za bardzo!

Zadanie: Ćwicz empatię – zastanów się poważnie, jakie są motywacje i cele najbliższych ci osób.

Bliźnięta: Koncentracja na pozytywach

(Il. Tomasz Opaliński)

Karty: Kochankowie, Sprawiedliwość, Głupiec

Karta Kochankowie otwierająca układ jest odpowiedzialna w Tarocie za twój znak. Oznacza znalezienie drugiej połówki albo wewnętrznej równowagi – balansu między antagonistycznymi aspektami osobowości. W przypadku Bliźniąt specyficzne rozdwojenie zarówno jest siłą napędową, jak i bywa niezwykle wycieńczające. Karta Sprawiedliwości pokazuje, że drogę do wewnętrznej harmonii możesz pomylić z salą rozpraw. Pełnia przyczyni się do wzmożonej chęci osądzania zarówno siebie, jak i innych. Lżejsze podejście do sprawy, które symbolizuje Głupiec, pozwoli ci uniknąć oskarżania innych o własne niedociągnięcia.

Zadanie: Weź na siebie odpowiedzialność, ale nie uruchamiaj wewnętrznego kata.

Rak: W kontrze do emocji

(Il. Tomasz Opaliński)

Karty: 8 Buław, 2 Monet, As Mieczy

Wilcza Pełnia w twoim znaku zaskoczy cię niespodziewanymi wiadomościami. Możesz odkryć nagle jakiś sekret, najpewniej związany z pracą – mówi o tym 8 Buław. Na chwilę wytrąci cię to z równowagi, będziesz musiał twardo stać na nogach, by zachować balans, o czym przypomina 2 Monet. Niespodziewanie, w całej zawierusze, zamiast – co bardziej typowe dla ciebie – dać się pochłonąć emocjom, będziesz szukał najbardziej racjonalnych, pragmatycznych rozwiązań. As Mieczy gwarantuje, że mistrzowsko wybrniesz z sytuacji.

Zadanie: Poszukaj równowagi w ciele – gry zespołowe pozwolą na utrzymanie koncentracji przy jednoczesnej rekreacji.

Lew: Król serc

(Il. Tomasz Opaliński)

Karty: 6 Buław, 2 Pucharów, Król Pucharów

Jesteś umocniony odniesionym sukcesem – 6 Buław przedstawia tryumfalny wjazd orszaku konnego do miasta. Odczuwasz przy tym duchową i emocjonalną harmonię, o której mówi 2 Pucharów. Może ona również oznaczać wsparcie, które znajdujesz w najbliższej ci osobie. Choć Wilcza Pełnia niesie zagrożenie lękami i niepokojem oraz chęć zrzucenia winy na innych, Król Pucharów jasno pokazuje, że masz w sobie niezgłębione pokłady empatii, które nie pozwolą wyprowadzić cię z równowagi.

Zadanie: Należy ci się nagroda. Proponujemy relaksacyjny masaż.

Panna: Dobroczynność

(Il. Tomasz Opaliński)

Karty: Arcykapłanka, 3 Denarów, Giermek Pucharów

Choć zwykle ufasz przede wszystkim swoim zdolnościom analitycznym i trzeźwemu oglądowi sytuacji, Arcykapłanka wskazuje, że w trakcie pełni pomocne staną się twoje własne pokłady intuicji. Przenikliwość duchowa pokieruje działaniami ku pomocy innym – 3 Denarów pokazuje, że wieloletnie doświadczenie pozwoli rozwiązać praktyczne problemy. Kiedy pomagasz, cechują cię nieśmiałość i skromność – Giermek Pucharów sygnalizuje, że musisz sam siebie bardziej docenić.

Zadanie: Możesz zrobić sobie samemu ołtarzyk – celebruj swoje niezwykłe umiejętności.

Waga: Ostoja stabilności

(Il. Tomasz Opaliński)

Karty: 6 Denarów, 7 Denarów, Rycerz Denarów

Niezwykły wysyp Denarów w twoim rozkładzie – sygnalizują one, że jeśli niepokojąca Wilcza Pełnia przyniesie jakieś komplikacje, objawią się one głównie w sferze zawodowej. 6 Denarów może symbolizować osobę na kierowniczym stanowisku, która musi pamiętać, by równo dystrybuować zarówno zadania, jak i wynagrodzenie. Wśród pracowników może dojść do napięć, jednak, jak pokazuje 7 Denarów, będziesz skoncentrowany na realizacji celów i uda ci się przejść suchą nogą przez biurowe intrygi. Rycerz Denarów potwierdza, że jesteś ostoją stabilności – cechuje cię pełen spokój i profesjonalizm.

Zadanie: Może wyjazd integracyjny?

Skorpion: Pokusa odwetu

(Il. Tomasz Opaliński)

Karty: Król Mieczy, Giermek Mieczy, Królowa Mieczy

Wygląda na to, że w czas napięć związany z pełnią w Raku wkroczysz uzbrojony po zęby. Tarot opisuje twoją kondycję poprzez karty Mieczy odpowiedzialne za działania intelektualne i strategię. Król Mieczy to postawa głucha na wszelkie aspekty emocjonalne – racjonalna do bólu, pozostaje nieczuła na prośby i groźby. Giermek Mieczy ostrzega, że będziesz musiał zejść z tonu – twoje argumenty okażą się nie tak silne, jak ci się wydawało. Niestety będziesz też podatny na negatywne emocje – Królowa Mieczy wieszczy, że trudno będzie ci się powstrzymać przed zachowaniami odwetowymi. 

Zadanie: Jako Skorpion często fantazjujesz o zemście. Nie pozwól, by stała się ona twoim głównym narzędziem działania.

Strzelec: Blue Monday

(Il. Tomasz Opaliński)

Karty: Królowa Monet, Giermek Monet, Gwiazda

Choć Blue Monday – najbardziej depresyjny dzień roku – przypada dopiero 16 stycznia, Wilcza Pełnia zapowiada już jego niską energię wypalenia połączonego z bolesną weryfikacją. Choć jeszcze w sylwestra chciałeś być królem albo królową życia o niezmierzonych pokładach zasobów (Królowa Denarów), możesz nagle skonstatować, że masz mniej, niż ci się wydawało. Giermek Denarów zachęca do przyjrzenia się finansom. Na szczęście ostatecznie okaże się, że lęki związane ze stanem posiadania to bardziej projekcje niż realne zagrożenie. Gwiazda przypomina, że jesteś ulubieńcem kosmosu. 

Zadanie: Prowadź regularnie kalendarz. To powinno cię uspokoić.

Koziorożec: Pycha kroczy przed upadkiem

(Il. Tomasz Opaliński)

Karty: As Pucharów, 4 Pucharów, Wieża

Jesteś w twórczym i optymistycznym nastroju, o czym mówi As Pucharów. Chociaż wydajesz się być najszczęśliwszy na ziemi, w trakcie pełni musisz uważać. Nieopatrznie możesz zranić kogoś bardzo ci bliskiego – 4 Pucharów mówi o wsparciu emocjonalnym i pomocy oferowanej z zewnątrz. Być może z poczucia dumy odrzucisz wyciągniętą do ciebie rękę. Może to spowodować reakcję, która wyda ci się nadmiarowa, a przyniesie konsekwencje, których kompletnie się nie spodziewasz. 

Zadanie: Koziorożce ufają przede wszystkim w swoje siły. Wystrzegaj się arogancji – możesz nie zdawać sobie sprawy, jak bardzo twoje zachowanie może być raniące dla innych.

Wodnik: Złamane serca

(Il. Tomasz Opaliński)

Karty: Cesarz, 4 Buław, 3 Mieczy

Wśród domowników będziesz chciał wprowadzić rządy twardej ręki. To bardzo zły pomysł – konfrontacja pompatycznej figury Cesarza z kruchymi granicami rodzinnego bezpieczeństwa, symbolizowanymi przez 4 Buław, nie wróży niczego dobrego. Patriarchalna postawa w trakcie pełni silnie oddziałującej na emocjonalną wrażliwość może narobić sporo bałaganu. 3 Mieczy ostrzega, by nie skrzywdzić kogoś bliskiego, dosłownie łamiąc mu serce.

Zadanie: Pragnienie kontroli realizuj raczej w sferze zawodowej. W sferze prywatnej nie blokuj się na uczucia.

Ryby: Do łezki łezka

(Il. Tomasz Opaliński)

Karty: 5 Monet, Głupiec, Mag

Pełnia w Raku sprawi, że będziesz jeszcze bardziej rozemocjonowany niż zwykle. Poczujesz chęć odcięcia się od innych, nurzania w smutku i nostalgii za tym, co utracone. Możesz mieć skłonność do użalania się nad sobą, przed czym ostrzega 5 Monet. Na szczęście karta Głupca przepowiada, że szybko sam zmęczysz się płaczliwą kondycją – z hasłem „co nas nie zabije, to nas wzmocni” lekkim krokiem ruszysz przed siebie ku nowym wyzwaniom. Okaże się to doskonałą receptą na twórczą inercję – Mag zapowiada, że czegokolwiek się dotkniesz, zamieni się w sukces.

Zadanie: Obejrzyj melodramat – spróbuj się wypłakać.

Klara Pik
Proszę czekać..
Zamknij