Znaleziono 0 artykułów
08.03.2019

Księżna Meghan w panelu dyskusyjnym z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet

08.03.2019
Księżna świętuje Międzynarodowy Dzień Kobiet (Fot. Getty Images)

W londyńskim King's College księżna Sussex wzięła udział w dyskusji o sytuacji kobiet wraz z Adwoą Aboah i Annie Lennox.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet Meghan Markle wzięła udział w dyskusji na temat „wyzwań stojących przed kobietami oraz szansach, które się przed nimi otworzą, gdy zaczną być traktowane na równi z mężczyznami”. Do inicjatywy Queen's Commonwealth Trust zostały zaproszone także wokalistka Annie Lennox, aktywistka, modelka i założycielka Gurls Talk, Adwoa Aboah, a także była premier Australii, Julia Gillard, dziennikarka Anne McElvoy, Angeline Murimirwa oraz kompozytorka Chrisann Jarrett. Podczas dyskusji Meghan zażartowała, że w ciąży czuje „kopnięcie feminizmu”. Dziś ogłoszono także, że Meghan została wiceprzewodniczącą królewskiej organizacji. 

Możesz być kobieca i być feministką. Możesz być męski i rozumieć, że siła oznacza także rozumienie własnych słabości – mówiła Meghan podczas panelu. Podkreślała też, że jej mąż, książę Harry, jest feministą, a wartością współczesnego związku jest równouprawnienie. – Kobieta, która osiąga taką samą pozycję, co mężczyzna, wcale mu nie zagraża – dodawała Meghan. 

Na panel Meghan włożyła minisukienkę popularnej marki Reiss w graficzne wzory w klimacie lat 60., a na wierzch narzuciła smokingową marynarkę Alexandra McQueena. Torebka pochodzi z kolekcji Stelli McCartney, jako że wegetarianka Meghan unika noszenia naturalnych skór.

Anna Konieczyńska
Proszę czekać..
Zamknij