Znaleziono 0 artykułów
23.09.2022

5 trendów z kolekcji Blumarine wiosna-lato 2023

23.09.2022
Fot. Imax Tree

Słodycz i seksapil, z jakich znane jest Blumarine i które młody dyrektor kreatywny marki Nicola Brognano interpretuje od kilku sezonów, w najnowszej kolekcji flirtują z ciemną stroną mocy. Projektant nawiązania do Y2K przeplata z akcentami w stylu gothcore, imprezowe fasony miksuje z mrocznymi detalami, marszczy, tnie i dekonstruuje. Motylka, z którego słynie włoska marka pod jego kreatywnym przywództwem, zamienia na krzyż. Fanka Blumarine nie jest już zalotną dziewczynką. Staje się prawdziwym wampem.

Dżins

Fot. Imax Tree

Denim wyrasta na największą gwiazdę tygodnia mody w Mediolanie. Projektanci najchętniej sięgają po jego nierówno spraną i utrzymaną w szarości i zgniłej zieleni kolorystykę, a także wykorzystują do tworzenia total looków: dopasowanych sukni do ziemi i modeli o długości mini, krótkich kurtek i szortów, spodni o rozmaitych fasonach, topów stylizowanych na gorsety. Nicola Brognano również wyjątkowo dużo miejsca poświęca temu materiałowi. Wyposaża go w widoczne i asymetryczne szwy, wszywa w niego falbany z tiulu, pokrywa rockowymi nitami.

Motyw krzyża

Fot. Imax Tree

Gdy w latach 80. i 90. Blumarine prowadziła jej założycielka, Anna Molinari, marka była kojarzona z motywem róży (projektantkę nazywano nawet „włoską królową róż”). Gdy w 2019 r. stery marki przejął 30-letni Brognano, zaproponował motyla, który najlepiej odzwierciedlał jego fascynację stylem Y2K. W kolekcji na wiosnę-lato 2023 pojawia się kolejna nowość: krzyż, który występuje na krótkich topach, paskach i biżuterii. To idealne przypieczętowanie nowej, ciągle seksownej, ale bardziej rockowej i gotyckiej odsłony włoskiego domu mody.

Moda imprezowa

Fot. Imax Tree

Ale już nie wyłącznie w zalotnym, ale też nieco mroczniejszym wydaniu – zupełnie jakby gwiazdka popu z początku lat 2000. została wchłonięta przez garderobę Morticii Addams. Imprezowe fasony to jeden z największych fundamentów Blumarine, nic więc dziwnego, że Brognano traktuje je ze szczególną czułością. W kolekcji na wiosnę-lato 2023 nie ogranicza się tylko do sukienek, które występują w różnych długościach, fasonach i kolorach, ale stawia także na seksowne komplety z dżinsu, spodnie z niskim stanem i biżuteryjnymi detalami oraz topy kuse jak staniki.

Falbany, falbanki

Fot. Imax Tree

Ulubiony detal Brognano na wiosnę. Obszywa nimi spódniczki mini, nogawki spodni, lejące się sukienki maksi i skrawki materiału pocięte tak, by ciągnęły się po ziemi niczym syrenie ogony. „Mała syrenkę” wskazał zresztą jako swoją największą inspirację w tym sezonie.

Aviatory w wersji hard

Fot. Imax Tree

Kobieta Blumarine włącza tryb incognito i pomóc jej w tym mają wyraziste, mocne i rockowe okulary. Brogano proponuje na przyszłą wiosnę aviatory w oryginalnej odsłonie i w rozmiarze tak dużym, że zasłaniają niemal całą twarz. Powroty z imprez (a Blumarine hołduje hedonistycznej zabawie) bywają trudne. Może z takim akcesorium będzie łatwiej?

Michalina Murawska
Proszę czekać..
Zamknij