Znaleziono 0 artykułów
29.06.2021

Nowości Netfliksa na lipiec 2021

29.06.2021
Fot. materiały prasowe Netflix

Wybieramy 10 filmów i seriali, które zadebiutują w lipcu na platformie Netflix. Wśród nowości trylogia horrorów z gwiazdami „Stranger Things” w rolach głównych, komedie romantyczne nie tylko dla nastolatków i kontynuacje takich seriali, jak „Atypowy” i „Sky Rojo”.

Serial „Książęta”, premiera: 1 lipca

 

Rodziny królewskie cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Wiedzą o tym producenci Netfliksa, którzy po sukcesie „The Crown” postanowili przyjrzeć się szwedzkiej rodzinie królewskiej. W „Książętach” śledzimy losy fikcyjnego księcia Wilhelma, który rozpoczyna naukę w prestiżowej szkole z internatem, gdzie ma w końcu okazję lepiej poznać samego siebie. Jego ułożone życie staje jednak na głowie, gdy zostaje następcą tronu.

Filmy „Ulica strachu: Trylogia”, premiera: 2, 9 i 16 lipca

 

Choć na czwarty sezon „Stranger Things” przyjdzie nam jeszcze zaczekać, w lipcu na platformę trafi trylogia horrorów, w której zobaczymy kilka znajomych twarzy, w tym Sadie Sink i Mayę Hawke, czyli serialowe Max i Robin. Akcja „Ulicy strachu” przenosi nas do barwnych lat 90. W niewielkiej miejscowości Shadyside dochodzi do serii brutalnych zabójstw. Grupa nastolatków będzie musiała stawić czoła mrocznym siłom, które dręczą miasto od stuleci.

Serial „Rojst ‘97”, premiera: 7 lipca

 

Pozostajemy w ostatniej dekadzie XX w. Gdy w 1997 r. Polskę nawiedza powódź stulecia, w niewielkiej miejscowości Gronty zostają odkryte ludzkie szczątki oraz ciało nastoletniego chłopca, który zostaje uznany za przypadkową ofiarę szalejącego żywiołu. Powiązań między tymi dwiema, z pozoru niepowiązanymi historiami, szuka Anna Jass (Magdalena Różdżka) i inspektor Adam Mika (Łukasz Simlat). Nad sprawą pracuje również znany z pierwszej serii serialu Jana Holoubka dziennikarz Piotr Zarzycki (Dawid Ogrodnik), który podejrzewa, że to Witold Wanych (Andrzej Seweryn) może okazać się kluczową postacią dla sprawy.

Serial „Biohakerzy”, premiera drugiego sezonu: 9 lipca

 

Po sukcesie pierwszego sezonu niemieckiej serii science fiction Netflix zlecił produkcję jego kontynuacji. Mia, studentka medycyny, poznaje profesora, który mógł być odpowiedzialny za tragiczne wydarzenia w jej rodzinie. Rozpoczyna własne śledztwo, które naprowadza ją na trop biohakerów. W drugim sezonie poznamy dalsze losy bohaterki, po tym, jak wzięła udział w niebezpiecznym eksperymencie. Dziewczyna traci pamięć i próbuje odnaleźć się w świecie, w którym nie może nikomu zaufać.

Serial „Atypowy”, premiera czwartego sezonu: 9 lipca

 

Sam (Keir Gilchrist) od dziecka jest w spektrum autyzmu. Opiekuńczy rodzice, Elsa (Jennifer Jason Leigh) i Doug (Michael Rapaport), wspierają syna w codziennych zmaganiach. Gdy Sam kończy 18 lat, postanawia zrealizować największe marzenie – zakochać się. Przez kolejne sezony oglądaliśmy, jak bohater zmieniał swoje życie. Tym razem przyjdzie mu jednak zmierzyć się z zupełnie nowym wyzwaniem – planowaniem przyszłości. Pomogą mu w tym oddani przyjaciele.

Serial „Jeszcze nigdy…”, premiera drugiego sezonu: 15 lipca

 

Pierwszy sezon komedii Mindy Kaling i Langa Fishera podbił serca widzów na całym świecie. Fabuła koncentruje się na nastoletniej Hindusce Devi (Maitreyi Ramakrishnan), do której dołączą Meghan Suri, w roli przyjaciółki Devi, i nowa miłość jej mamy (zagra go raper Common). W tym sezonie dziewczyna będzie musiała zdecydować, którego kolegę z klasy lubi bardziej – Bena czy Paxtona. Wybór nie będzie prosty. Czeka nas nowa porcja wzruszeń i humoru, w sam raz na długie wakacyjne weekendy.

Serial „Sky Rojo”, premiera drugiego sezonu: 23 lipca

 

Pierwszy sezon nowego serialu twórców „Domu z papieru” trafił na platformę w marcu, a już za moment poznamy dalsze losy Coral (Verónica Sánchez), Wendy (Lali Espósito) i Ginie (Yany Prado). W pierwszym sezonie bohaterki zdecydowały się uciec od dawnego życia, by rozpocząć nowe, na własnych zasadach. W tym celu musiały stawić czoła wielu groźnym ludziom, na czele z ich dawnym alfonsem Romero (Asier Etxeandia). W drugim i ostatnim sezonie poznamy dalsze losy wojowniczego trio. Czeka nas, jak zapowiada Netflix, dawka „czarnego humoru, akcji i czystej adrenaliny”.

Film „Ostatni list od kochanka”, premiera: 23 lipca

 

Adaptacja powieści Jojo Moyes to przeplatające się historie miłosne – pierwsza przenosi nas do połowy lat 60., druga dzieje się współcześnie. Dziennikarka Ellie Haworth (Felicity Jones) odkrywa sekretną korespondencję Jennifer Stirling (Shailene Woodley), żony bogatego przemysłowca i Anthony’ego O’Hare (Callum Turner), reportera finansowego piszącego artykuł o jej mężu. Krok po kroku poznaje historię zakazanej relacji. Pomaga jej w tym przystojny archiwista (Nabhaan Rizwan).

Serial „Outer Banks”, premiera drugiego sezonu: 30 lipca

 

Gorące ciała, wysokie fale, palące słońce. Pod koniec lipca powrócimy na Outer Banks, czyli plaże u wybrzeży Północnej Karoliny. W pierwszym sezonie grupa przyjaciół wyruszyła śladem zaginionego ojca jednego z nich, by odnaleźć ukryty przez niego skarb. Tak rozpoczęła się szalona przygoda Pogues, która wystawiła na próbę ich przyjaźń. O fabule drugiego sezonu wiadomo na razie niewiele, ale udostępniony teaser zapowiada nową porcję akcji i emocji.

Film „Ostatni najemnik”, premiera: 30 lipca

 

Po sukcesie takich produkcji, jak „Lupin” czy „Gdzie jest mój agent?”, tytuły z etykietką „made in France” cieszą się coraz większą popularnością. Teraz lista poszerzyła się o nową pozycję. „Ostatni najemnik” śledzi losy Richarda Brumèra (ikona kina akcji Jean-Claude Van Damme), byłego agenta francuskiego wywiadu, który na wieść, że życie jego syna jest w niebezpieczeństwie, wraca z emerytury. Paszkwil na przeładowane akcją i efektami specjalnymi thrillery.

Julia Właszczuk
Proszę czekać..
Zamknij