Znaleziono 0 artykułów
09.12.2021
Artykuł partnerski

Vogue.pl testuje ochronne serum do skóry głowy Potentialiste od Kérastase

09.12.2021
Fot. Materiały prasowe

XXI wiek to czas edukacji. Zrozumieliśmy, że prawdziwa pielęgnacja włosów zaczyna się od dbania o skórę głowy. Słowo „mikrobiom” nie kojarzy nam się już z laboratorium chemicznym, ale z czymś zdrowym i korzystnym. Postanowiłam sprawdzić, jak dbanie o skórę głowy może wyglądać w praktyce. I czy rzeczywiście daje wymierne efekty. Mój wybór padł na nowość luksusowej marki Kérastase: serum Potentialiste. Bo lubię mieć to, co najlepsze.

Potentialiste to pierwsze uniwersalne (i uniseksowe) serum ochronne przywracające równowagę skórze głowy. Bo równowaga to słowo-klucz w pielęgnacji XXI wieku. Filozofia marki Kérastase już od lat koncentrowała się właśnie na tym obszarze, a wprowadzenie serum jest kolejnym krokiem w tym kierunku. Dzisiejszy konsument jest świadomy tego, że stres i zanieczyszczenia środowiska mają ogromny wpływ na zdrowie zarówno psychiczne, jak i fizyczne, a co za tym idzie – także na wygląd. Sami fryzjerzy potwierdzają, że klienci proszą dziś o zabiegi, które pomogą ukoić podrażnienia i przywrócić optymalny stan skalpu, bo doskonale zdają sobie sprawę, że skóra to fundament pięknych, zdrowo wyglądających włosów. W końcu źródło włosa, jego korzeń, znajduje się właśnie tam.

To lubię

Połączenie luksusu, najwyższej jakości składników naturalnych i najnowszych osiągnięć biotechnologii sprawia, że pielęgnacja Kérastase jest doświadczeniem niepowtarzalnym. Nie dość, że kosmetyki skutecznie wpływają na poprawę stanu włosów – dają nam także chwilę odprężenia i trudne do sprecyzowania, ale mocno odczuwalne wrażenie wyjątkowości. Właśnie dlatego tak lubię ich produkty. Komfort to chyba najlepsze słowo na określenie tego odczucia.

Fot. Materiały prasowe
Ochronne serum do skóry głowy

Przyjemność zaczyna się już od pierwszego kontaktu z kosmetykiem. Pudełko bez folii i solidna szklana butelka – Kérastase od lat deklaruje przyjazność planecie i konsekwentnie realizuje politykę redukowania odpadów i jak największej biodegradowalności produktów. Potentialiste ma dużą pojemność, 90 ml, i pachnie obłędnie (do stworzenia zapachu zaangażowano prawdziwego perfumeryjnego Nosa) – trochę gruszką, trochę cytrusem, odrobinę kwiatowo, ale z ciepłymi nutami ambry i paczuli. Świeżo i ekskluzywnie. To wszystko jest niesłychanie istotne, ale najważniejsze jest to, jak działa nowe serum Kérastase.

Życie na głowie

Mikrobiom – hasło, które ma osiągnąć szczyty popularności w 2022 roku – to także punkt wyjścia dla serum Potentialiste. Mikrobiom to ekosystem złożony z żywych bakterii i grzybów żyjących na skórze. U każdego z nas jest on całkowicie niepowtarzalny, tak jak odciski palców. Jeżeli mikrobiom jest w równowadze, skóra – także skóra głowy – potrafi się samodzielnie bronić i regenerować. Jego osłabienie powoduje z kolei podatność na działanie zewnętrznych czynników agresywnych, dyskomfort, a w dalszym etapie widoczne pogorszenie kondycji włosów. Warto sobie uświadomić, że mowa tu o miliardach dobrych bakterii z około 1000 gatunków. Pomagają one utrzymać właściwe pH skóry, a także zapobiegają jej kolonizacji przez szkodliwe drobnoustroje.

Codziennie rano nakładam więc na skórę głowy jedną pełną pipetę odżywiającego mój mikrobiom produktu (jest przezroczysty i ma konsystencję typowego serum). Kosmetyk wcieram delikatnie po umyciu i osuszeniu włosów. Wchłania się szybko i nie obciąża moich delikatnych kosmyków. Dlaczego wybrałam stosowanie go rano, a nie na noc (bo tak też można)? Otóż po nałożeniu serum włosy są cudownie miękkie, uniesione u nasady. Co więcej, zachowują świeżość i witalność przez cały dzień, mimo że sezon noszenia czapek jest w pełni. To naprawdę świetne uczucie!

Fot. Materiały prasowe

Ten efekt jest zasługą specjalnego kompleksu działającego na rzecz ochrony i zrównoważenia mikrobiomu skóry głowy. Wzbogacony o frakcje prebiotyków i probiotyków Bifidus oraz zaawansowaną pochodną witaminy C, pomaga chronić i wspomagać dobroczynnych mikroskopijnych sprzymierzeńców żyjących na powierzchni skóry głowy.

Mistrzowska kompozycja

Skład serum Potentialiste zasługuje na brawa. Przede wszystkim mamy tu frakcje pro- i prebiotyczne Bifidus, które wspierają rozmnażanie się dobrych bakterii i przynoszą znaczne korzyści skórze głowy. Dzięki tym silnie działającym składnikom formuła Potentialiste odżywia i chroni mikrobiom. Kolejna substancja to pochodna witaminy C. Witamina C to niekwestionowana i multifunkcyjna gwiazda obszaru beauty – w tym przypadku neutralizuje wolne rodniki tlenowe i chroni przed oksydacją naturalne lipidy zawarte w sebum. Daje więc efekt obronny, wzmacniający powierzchnię skóry głowy.

Wymyślenie tej formuły – prostej, a zarazem genialnej – nie było łatwe. – Wyzwaniem, przed jakim stanęliśmy, było określenie specyficznych cząsteczek mających korzystne działanie na mikrobiom skóry głowy. Po dwóch latach pracy w laboratorium i opracowaniu ponad 40 formuł wynaleźliśmy tę optymalną: Potentialiste, prawdziwie zaawansowane serum, którego kluczowe składniki odżywiają i pomagają chronić mikrobiom skóry głowy, dzięki czemu może on spełniać swoją naturalną funkcję bariery ochronnej – opowiada Edine Ahbich, główny inżynier Kérastase ds. jakości produktów.

Fot. Materiały prasowe

Lepiej niż dobrze

Natychmiast po nałożeniu serum czuję delikatne ochłodzenie i ukojenie skóry. Już po tygodniu stosowania nie wyobrażam sobie poranków bez Potentialiste. Kosmetyk reguluje produkcję sebum, dzięki czemu czuję się komfortowo nawet po kilku godzinach w czapce. Moje włosy wyglądają zdrowo, są nawilżone i sprężyste. Po całej kuracji, która trwa trzy tygodnie, mam wrażenie, że zupełnie przestały się przetłuszczać u nasady i są jakby pełniejsze na całej długości. Nie dokuczają mi też już ani drobne stany zapalne, ani nieprzyjemne napięcie skóry. Jestem wolna od obaw o fryzurę. Wiem, że w każdej sytuacji moje włosy są ładne i błyszczące. Dobroczynne mikroorganizmy na skórze głowy są odżywione i szczęśliwe. To serum ma naprawdę ogromny potencjał.

Maja Mendraszek-Goser
  1. Uroda
  2. Pielęgnacja
  3. Vogue.pl testuje ochronne serum do skóry głowy Potentialiste od Kérastase
Proszę czekać..
Zamknij