Znaleziono 0 artykułów
23.12.2020

Converse x Joe Freshgoods: W rytmie disco

Pola Dąbrowska

Soul, lustrzana kula, tenisówki i tie-dye. Kampania kolekcji Converse powstałej we współpracy z chicagowskim projektantem Joe Freshgoodsem, przywraca ducha disco lat 70. 

Rok 1976, Chicago. Z szafy grającej wydobywają się dźwięki największych przebojów Donny Summer. Podążając za wrotkarką w cekinowych szortach, trafiamy do królestwa disco oraz trampek. Tak rozpoczyna się wideo w reżyserii Nema Pereza prezentujące efekty współpracy marki Converse z projektantem Joe Freshgoodsem.

(Fot. materiały prasowe)

Kolekcja przypomina książkę, która opowiada o miłości, sztuce i soulu – mówi Joe. – Każdy jej element jest lekcją historii kultury Afroamerykanów. Rodzinne Chicago zainspirowało artystę do zreinterpretowania dwóch kultowych modeli butów sprzed 50 lat: Pro Leather oraz Chuck 70. Sylwetkę pierwszych, nawiązujących do obuwia koszykarskiego, oprawiono w czarny zamsz przełamany ametystowym fioletem podeszwy. W gumie zatopiono srebrne drobinki brokatu, a cholewkę zdobią hafty układające się w baśniowe, psychodeliczne kwiaty. Natomiast trampki, które w latach 70. nosiło całe Chicago nabrały eklektycznego sznytu. Tworząc je Freshgoods powrócił do początków kariery, gdy na warsztat brał graficzne t-shirty. Multikolorowe tkaniny połączył fastrygującymi szwami na zasadzie patchworku. Przebłyskuje ożywcza czerwień, oranż oraz wibrujące odcienie zieleni i farbkowego błękitu formujące wzory imitujące graffiti oraz neony. 

(Fot. materiały prasowe)

W kolekcji znajdziemy też szmaragdowe dresy z lampasem, koszulki tie-dye oraz bluzy. Do napisów, które są nadrukowe na ubraniach, użyto czcionki zaczerpniętej z okładek albumów mistrzów soulu, jak „Super Fly” Curtisa Mayfielda.

* Kolekcja Converse x Joe Freshgoods jest już dostępna na Converse.pl

 

4/8Kolekcja Converse x Joe Freshgoods: W rytmie disco

Proszę czekać..
Zamknij