Znaleziono 0 artykułów
15.02.2021

Wystawa i aukcja biżuterii w DESA Unicum

Pola Dąbrowska

Pierścionki wysadzane diamentami, perłowe bransolety i szmaragdowe kolczyki – w domu aukcyjnym DESA Unicum trwa wystawa biżuterii z XIX i XX wieku. Jubilerskie dzieła sztuki będzie można licytować już 23 lutego.

Od lat 50. XX wieku wśród pierścionków zaręczynowych królują te wysadzane diamentami. Drogocenne kamienie mienią się na dłoniach przyszłych panien młodych w pojedynkę, w towarzystwie szafirów i rubinów albo zakute w zdobne obrączki z florystycznym splotem. Na wystawie i aukcji „Biżuteria. Dzieła sztuki jubilerskiej XIX i XX wieku” w DESA Unicum pojawiają się we wszystkich możliwych konfiguracjach. Na szczególną uwagę zasługuje pierścionek z diamentową rozetą z końca XIX wieku oraz sygnety z oliwinem i cytrynem.

Zobaczyć można również bransoletę ze sznurów pereł oraz tenisową, wykonaną w epoce art déco. Wyjątkową nazwę zawdzięcza międzynarodowym mistrzostwom w 1987 roku, gdy tenisistka Chris Evert przerwała rozgrywki, aby pozbierać fragmenty zerwanej podczas meczu bransoletki. Na wystawie i aukcji znajdziemy także wisior w typie edwardiańskim z ponad czterokaratowym szmaragdem, szpilki do krawatów i kapeluszy, emaliowane broszki, czy kolczyki z granatami.

Wszystkie obiekty można oglądać do 23 lutego w domu aukcyjnym DESA Unicum przy ul. Pięknej 1A. W dniu zakończenia wystawy trafią pod młotek. Licytacja jest dostępna w formie online, za pośrednictwem aplikacji, telefonicznie oraz przez zlecenie stałe. Aukcja transmitowana będzie na żywo w kanałach społecznościowych DESA Unicum. 

12/14Aukcja najpiękniejszych pierścionków zaręczynowych z XIX i XX wieku

Proszę czekać..
Zamknij