Znaleziono 0 artykułów
13.07.2021

Trend z tygodni mody: Kamizelki

Pola Dąbrowska

Kilka lat temu do esencji garderoby każdej minimalistki należał przeskalowany bezrękawnik sięgający połowy uda i zapinany na jeden, ewentualnie dwa szylkretowe guziki. Dziś kamizelki noszą wszyscy – od maksymalistek, po miłośniczki boho i stylu nowej bohemy. Przyglądamy się stylizacjom z tygodnia mody haute couture 2021 w Paryżu i poszukujemy inspiracji na nadchodzące miesiące.

W latach 50. Katharine Hepburn brylowała na salonach amerykańskiej socjety z papierosem w dłoni, sweterku z angory, zamszowych derbach i garniturze w kolorze piaskowca, spod którego wystawała skórzana marynarka. Nieco wcześniej w niemal identycznym komplecie uzupełnionym o melonik, bawiła się Coco Chanel.

Tego lata, idąc śladami pionierek męskiego stylu znów zaglądamy do szaf dziadków, ojców i ukochanych. Obok nieprzerwanie królujących oversize’owych marynarek i nowości w postaci popelinowych bokserek, sięgamy po kamizelki, które w licznych wariacjach pojawiły się na ulicach Paryża podczas zeszłotygodniowego tygodnia mody haute couture. Były modele zaczerpnięte z męskiego garnituru w wydaniu klubowym – zestawione z granatowym żakietem i spodniami w odcieniu ecru lub inspirowane stylem Annie Hall – połączone z jedwabną koszulą i apaszką wiązaną w fular. Olśniewały również w postaci koszul ze ściętymi rękawami. Zapięte na ostatni guzik lub rozchodzące się w okolicy ramion, formując dekolt hiszpański. Te ostatnie zdobił wzór kraty lub klasyczne pasy.

Na chłodniejsze dni modelka Mona Tougaard, która pojawiła się między innymi na wybiegu u Alaïa i szła w pokazie kolekcji „La Montagne” Jacquemusa, proponuje narzucić bezrękawnik na skórzany trencz. Stylizację z żakardową kamizelką dopełniła włóczkowym bucket hatem i dżinsami z flanelową wstawką na odwrocie.

Idąc śladami paryskich it-girls, od czasu do czasu warto odstąpić od klasyki na rzecz wełnianych modeli w romby lub pasy, inspirowanych brytyjskimi mundurkami szkolnymi. Decydując się na fason oversize, możemy nosić je w zestawie z t-shirtem lub solo.

Przedstawiamy inspirujące stylizacje z tygodnia mody haute couture 2021, które specjalnie dla Vogue.pl sfotografowała Asia Typek. 

7/7Trend z tygodni mody: kamizelki z męskiej szafy

Proszę czekać..
Zamknij