Znaleziono 0 artykułów
28.02.2019

Osobiste rzeczy projektantów na aukcji z okazji Dnia Kobiet

Michalina Murawska

Ich projekty na co dzień mamy na wyciągnięcie ręki. A może nabyć coś, co niekoniecznie sami zaprojektowali, ale co ma dla nich wartość sentymentalną – książkę, album, płytę? Taką wyjątkową możliwość oferuje z okazji Dnia Kobiet platforma MyTheresa. Dochód ze sprzedaży niepowtarzalnych i należących do największych projektantów przedmiotów zasili konto organizacji mothers2mothers, która prowadzi działania zapobiegające przenoszeniu wirusa HIV z matki na dziecko.

MyTheresa do udziału w projekcie zaprosiła dwunastu projektantów, w tym między innymi Demnę Gvasalię, Marię Grazię Chiuri, Pierpaaola Picciolego i Alessandra Michelego. Poproszono ich o przekazanie na aukcję osobistego przedmiotu – zaprojektowanego samodzielnie lub nabytego. Ważne było, by miał dla nich wartość sentymentalną, przypominał o ważnych momentach w karierze i w życiu, kojarzył się z bliską osobą lub przywoływał wyjątkowe wspomnienia. Efektem stała się selekcja dwunastu rzeczy, które można wylicytować. Dochód z aukcji zasili konto fundacji mothers2mothers, zapobiegającej przenoszeniu wirusa HIV z matki na dziecko. 

Jakie przedmioty zdecydowali się zatem podarować poszczególni projektanci? Pierpaolo Piccioli pozbył się swojego ulubionego trencza, który utożsamia z ponadczasowością i klasyką, a który towarzyszył mu we wszystkich ważnych momentach. Maria Grazia Chiuri zdecydowała się oddać książkę Chimamandy Ngozi Adichie „We should all be feminists” i kultowy, podpisany przez siebie T-shirt, z takim samym hasłem. Dyrektorzy kreatywny Jil Sander Lucie i Luke Meierowie podarowali platformie winylową płytę Niny Simone – pierwszą, której słuchali wspólnie. A Miuccia Prada swoją decyzję przekazania na aukcję torebki vintage uzasadnia: - Szukałam czegoś, co naprawdę lubię. Na aukcji, która potrwa od 8 do 19 marca będzie można wylicytować także naszyjnik vintage Sandry Choi z Jimmy Choo, żakardową kurtkę Alessandra Michelego i inspirowaną sztuką Marcela Duchampa torebkę-lusterko, którą dla Balenciagi zaprojektował Demna Gvasalia. 

22/24Miuccia Prada - torebka vintage

Proszę czekać..
Zamknij