Znaleziono 0 artykułów
25.11.2019
Artykuł sponsorowany

OMEGA Fine Jewellery: Konstelacja gwiazd

Anna Konieczyńska

OMEGA nie ma klientów, tylko wiernych wyznawców, którzy chcą zdobić przegub wyłącznie ponadczasowymi czasomierzami szwajcarskiej marki. Zegarki uzupełniają też kolekcje biżuterii – pierścionki, naszyjniki, bransoletki, spinki do mankietów, a nawet breloczki do kluczy.

W modzie nastąpił przełom. Oprócz wymogu tworzenia rzeczy estetycznych, luksusowe marki stają teraz przed wyzwaniem etycznej produkcji. Postępowe firmy już teraz dołączają do rewolucji. OMEGA prezentuje się jako firma odpowiedzialna społecznie i środowiskowo. Oznacza to przynależność do działającej non-profit rady Responsible Jewellery Council, której celem jest rozwój i promocja kodeksu etycznego oraz dobrych praktyk w całym łańcuchu dostaw biżuterii i jej elementów – od kopalni po punkty sprzedaży.

Kolekcje Fine Jewellery, będące doskonałym uzupełnieniem zegarków OMEGA, wpisują się więc w postulat kreowania akcesoriów równie pięknych, co szlachetnych. Każda z linii Fine Jewellery stanowi odrębne uniwersum form, motywów i szlachetnych kruszców.

Dziewczęcą, romantyczną i subtelną kolekcję Flower tworzą naszyjnik z 18-karatowego czerwonego złota z karneolem w szlifie cabochon (najwcześniejsza forma szlifowania kamienia – szlif nie ma ścianek, ani ostrych krawędzi) oraz dopasowana bransoletka z macicą perłową w takim samym szlifie, a także pierścionek oraz bransoletka z 18-karatowego białego złota dekorowane 19 brylantami. Uzupełniają ją dwa dłuższe naszyjniki z 18-karatowego białego i czerwonego złota z zawieszką w kształcie kwiatu. Najważniejszy w kolekcji jest motyw florystyczny, który kojarzy się jednocześnie z szacunkiem do natury, delikatnością, którą warto chronić, oraz talizmanem, dającym szczęście każdej kobiecie, która go nosi. Kształt rozkwitającego kwiatu nawiązuje także do logo marki OMEGA. Twórcy kolekcji za swój majstersztyk uważają naszyjnik, który emanuje siłą, pozwalając wyrazić osobowość.

Klasyczna kolekcja Constellation, którą OMEGA wprowadziła już 30 lat temu, obejmuje pierścionki (z różowego, białego i żółtego złota – można je nosić po kilka naraz), kolczyki, bransoletki, naszyjniki (o różnej długości – dopasowane do stylizacji) oraz zawieszki. Ponadczasowa w charakterze, sprawdza się na każdą okazję.

Ladymatic to natomiast kolekcja najbardziej minimalistyczna, a zarazem najbardziej dynamiczna. Pierścionki, kolczyki i zawieszki o obłych formach zostały wykonane z 18-karatowego różowego, białego i żółtego złota. Nawiązując do równie uniwersalnych zegarków z linii Ladymatic, biżuteria natychmiast stała się klasykiem, łączącym luksus (pierścionki wysadzane diamentami) z prostotą. To pozwala nosić te rzeczy na wyjątkowe okazje, takie jak ślub, ale także na co dzień do biura. Unikatowy charakter tej biżuterii sprawia, że każdy czuje się dzięki niej wyjątkowo.

Akcesoria dla mężczyzn nawiązują do kolekcji zegarków Seamaster. Podkreślając szczególną więź marki OMEGA z morzem, powstały bransoletki żeglarskie o trzech różnych wymiarach. Trzy modele z tytanu uzupełnia czarna lub błękitna guma z wzorem „Chevron” lub pleciony sznurek w tonacji śniegowego kamuflażu. Niepowtarzalnym prezentem dla wilków morskich będzie także tytanowy pierścień z falistym wzorem. Kolekcję dopełnia bransoleta ze stali szlachetnej z paskiem gumowym w tonacji miejskiego kamuflażu. Nie można zapomnieć także o dodatkach dla dżentelmena – spinki do mankietów OMEGA zostały wykonane ze stali szlachetnej. OMEGA zadbała nawet o breloczki z tytanu i włókna węglowego.

Biżuteria nigdy nie jest tylko ozdobą. To manifest osobowości, amulet na szczęście, drogocenny prezent, także podarowany samemu sobie. OMEGA rozumiejąc potrzeby swoich klientów, tworzy rzeczy estetyczne i etyczne. 

15/19OMEGA Fine Jewellery: Konstelacja gwiazd

Proszę czekać..
Zamknij