Znaleziono 0 artykułów
10.04.2020

Plakaty z reprodukcjami okładek „Vogue'a”

Anna Konieczyńska

W kolekcji La Mania Home pojawił się wyjątkowy dodatek do wnętrza. Na plakatach oglądamy historię XX-wiecznej mody opowiedzianą przez archiwalne okładki „Vogue'a”.

W czasie kwarantanny spędzamy czas w domu. Chociaż zawsze dbamy o wystrój wnętrza, teraz poświęcamy naszej przestrzeni jeszcze więcej uwagi. Jak sprawić by mieszkanie było bardziej przytulne? Jak uczynić je oazą spokoju? Jak wprowadzić do niego nowe elementy? 

Z pomocą przychodzi nam La Mania Home, czyli wnętrzarska linia luksusowej marki ubrań i dodatków. Jej założycielka, Joanna Przetakiewicz, z synem Aleksandrem postanowili ozdobić swoje i nasze domy plakatami z reprodukcjami kultowych okładek „Vogue'a”. Pomysłodawcy wierzą, że wnętrza, tak jak moda, powinny wyrażać charakter człowieka, budzić emocje i inspirować do działania.

Plakaty są jednak nie tylko pięknym dodatkiem. Przy okazji pozwalają poznać historię XX-wiecznej mody. Na plakatach znalazły się bowiem okładki w stylu flapper z lat 20., pin-upowe portrety z lat 40., futurystyczne inspiracje z lat 60., a także maksymalizm lat 80.

Plakaty zostały oprawione w elegancką, czarną, matową ramę, a kontrastujące z nią białe passe-partout pozwala w pełni docenić kunszt twórców okładek. Plakaty można powiesić na ścianie, postawić na półce obok rodzinnych zdjęć albo ułożyć z nich kompozycję opowiadającą o nurtach estetycznych minionych epok. 

15/21Plakaty z reprodukcjami okładek „Vogue'a”

Proszę czekać..
Zamknij