Znaleziono 0 artykułów
22.03.2023

10. Aukcja Charytatywna Sztuki Współczesnej Fundacji Bátor Tábor

22.03.2023
Fot. Materiały prasowe

10. Aukcja Charytatywna Sztuki Współczesnej Fundacji BátorTábor odbędzie się w Domu Aukcyjnym DESA Unicum. Celem jest pomoc ciężko chorującym dzieciom.

Fundacja Bátor Tábor należy do stowarzyszenia SeriousFun Children’s Network założonego przez aktora Paula Newmana. Misją Fundacji Bator Tabor jest tworzenie programów wsparcia psychicznego, odmienianie życia dzieci z ciężkimi chorobami. Główny cel fundacji polega na pomaganiu w odzyskiwaniu dzieciństwa, które odbiera choroba. 

Od 2009 roku Bátor Tábor organizuje terapeutyczne Obozy Odwagi dla przewlekle chorych dzieci z Polski, a od 2016 roku towarzyszy i wspiera psychicznie osoby w trakcie choroby na oddziałach szpitalnych. Od 2022 roku koncentruje się też na pomocy dzieciom z doświadczeniem uchodźczym. Fundacja zadbała o ponad 2000 leczniczych doświadczeń, a jej oddziały funkcjonują na terenie Polski, ale także Węgier, Czech i Słowacji.

– Działalność Fundacji Bátor Tábor Polska jest mi niezmiernie bliska. Kiedy w czerwcu 2011 roku po raz pierwszy przekroczyłam bramy Obozu Odwagi, towarzysząc dzieciom z Polski jako tłumaczka, zrozumiałam, jak magiczne jest to miejsce. Ta magia to terapia rekreacyjna – zabawa, ale też możliwość pokonywania wyzwań, decydowania o sobie, odbudowania autonomii i przywrócenia dzieciństwa. W kolejnych latach wielokrotnie towarzyszyłam Odważnym Dzieciom w ich przygodzie –opowiada prezes zarządu Magdalena Chrząstowska.

Fot. Materiały prasowe

Miejsce spotkań artystów, miłośników sztuki, filantropów 

Bátor Tábor co roku organizuje charytatywną aukcję wspierającą działalność fundacji. Organizuje przy tym spotkania artystów, miłośników sztuki i filantropów. Tegoroczna edycja aukcji odbędzie się w Domu Aukcyjnym DESA Unicum. Już po raz 10. pod młotek trafi wyjątkowa kolekcja sztuki współczesnej wybranej przez jury złożone z uznanych specjalistów zajmujących się sztuką. W tym roku selekcją prac zajmowały się Anda Rottenberg, Małgorzata Ludwisiak oraz Dorota Monkiewicz. 

Dochód z wydarzenia zostanie przeznaczony na wsparcie terapeutycznych programów dla dzieci z chorobami onkologicznymi oraz dzieci z doświadczeniem uchodźczym. 40 proc. wylicytowanej kwotyprzeznaczonej na każdą z prac trafia do artysty, ale, jak zdradziła Magdalena Chrząstowska, niektórzy artyści decydują się przekazać całą kwotę na rzecz Fundacji.

– Czuję ogromną wdzięczność dla artystów, galerii sztuki, naszej Rady Programowej oraz wszystkich zaangażowanych w tworzenie tego wydarzenia, dzięki któremu będziemy nie tylko kontynuować działania, ale także rozwijać programy lokalne, by dotrzeć do jeszcze większej liczby dzieci i pokazać im, że ponad chmurami zawsze świeci słońce –mówi Magdalena Chrząstowska.

Aukcja odbędzie się 31 marca o 19, a poprzedzi ją rejestracja gości oraz oprowadzenie kuratorskie poprowadzone przez Dorotę Monkiewicz. Po głównym wydarzeniu na gości czekać będzie koktajl z oprawą muzycznąprzygotowaną przez Adę Kiepurę i Tomasza Betkę. Aukcja odbędzie się nie tylko na żywo, ale też online na stronie domu aukcyjnego.

Katarzyna Mizera
Proszę czekać..
Zamknij