Znaleziono 0 artykułów
24.03.2020

20 tysięcy maseczek dla krakowskich szpitali

24.03.2020
(Fot. materiały prasowe)

Answear postanowił wesprzeć walkę z epidemią. Polski multibrand zapowiedział, że we współpracy z marką Medicine Everyday Therapy uszyje 20 tysięcy jednorazowych maseczek sanitarnych dla krakowskich szpitali.

Jeżeli światowa pandemia ma jakieś pozytywne skutki, to bez wątpienia jedną z nich jest narastająca od kilku tygodni fala altruizmu, ciepła i empatii. Kolejne instytucje, marki, osoby publiczne i „zwyczajni” ludzie angażują się w walkę z wirusem. Chęć pomocy wyrazili zarówno branżowi giganci, jak również domy mody oraz małe, niezależne marki.

Do ich grona dołączył sklep internetowy Answear. Polski multibrand zdecydował się wesprzeć tych, którzy znajdują się na pierwszej linii frontu walki z epidemią, czyli lekarzy, lekarki, pielęgniarzy, pielęgniarki i wszystkich pracowników służby zdrowia. 

Z powodu epidemii w niektórych placówkach brakuje dostatecznej ilości sprzętu ochronnego, dlatego Answear zapowiedziało, że we współpracy z marką Medicine Everyday Therapy uszyje 20 tysięcy jednorazowych maseczek sanitarnych. Trafią do krakowskich szpitali – pierwsza partia została już dostarczona, a pozostałe mają zostać przekazane do końca przyszłego tygodnia.

Do wykonania maseczek marki zakupiły atestowane materiały od polskich producentów. Większość partii artykułów ochronnych zostanie uszyta w szwalni, ale w produkcję i dystrybucję maseczek zaangażowali się także pracownicy Answear i Medicine. Obecna sytuacja jest trudna zarówno dla branży, jak i dla jej pracowników. 

„Wierzymy jednak, że wspólny wysiłek, odpowiedzialność i wzajemne wsparcie przyczynią się do tego, że COVID-19 wkrótce zostanie pokonany, a nasze życie oraz praca wrócą do normalności” – napisano w oświadczeniu marki.

Julia Właszczuk
Proszę czekać..
Zamknij