Znaleziono 0 artykułów
15.08.2019

8 pomysłów na prezenty ślubne od polskich artystów

15.08.2019
Tacka August (Fot. Materiały prasowe)

Dobrze zaprojektowane, piękne i do tego jeszcze praktyczne – oto prezenty z metką Made in Poland, które warto podarować młodej parze. 

Zestaw stołowy Mleko Living

Talerze Mleko Living (Fot. Materiały prasowe)

Nowe życie będzie smakować jeszcze lepiej, gdy na stole pojawi się ceramika idealna na wspólne podwieczorki i poranki. Studio projektowe Mleko Living, znane z prostych, naturalnych przedmiotów codziennego użytku, stworzyło specjalne dwuosobowe zestawy talerzy, misek i kubków. Wszystkie są wykonane ręcznie na kole garncarskim, z ceramiki kamionkowej, w której zatopiono drobinki minerałów. Szkliwione na biało i wypalane w piecu, są wytrzymałe i można je myć w zmywarce. To prezent praktyczny i zarazem niezwykle estetyczny, który posłuży wiele lat.

Wazon Malwiny Konopackiej

Wazony z serii Oko (Fot. Materiały prasowe)

Jest dla wnętrz tym, czym torebka lub biżuteria dla stylizacji – ze zwyczajnego potrafi zrobić niezwykłe. Wazony Malwiny Konopackiej z serii Oko są ręcznie formowane i malowane. Projektantka używa klasycznego kobaltu, metali szlachetnych i farb podszkliwnych. Nie ma dwóch wazonów identycznych; podobnie jak inny jest każdy związek. Idealny prezent zamiast kwiatów.

Siwak August Studio

Kolakcja siwaków (Fot. Materialy prasowe)

Siwak to gliniane, ciemne naczynie wypiekane w tradycyjnym piecu opalanym drewnem, w bardzo wysokiej temperaturze i bez dostępu powietrza. Chłonie wodę i działa jak garnek rzymski – można więc przygotować w nim zapiekanki, gulasze, upiec mięso i chleb. Znany był już w XVIII wieku, ale liczba rzemieślników zdolnych do stworzenia takiego garnka stopniowo malała. Projekt siwaków August Studio rozpoczął się w 2015 roku i miał na celu ożywienie tradycji garncarskich. Jego autorki wykorzystują starodawne techniki siwienia do tworzenia nowoczesnych form ceramicznych. Siwak przyda się więc w gotowaniu i ozdobi kuchenne półki. 

Lustro Franzo Rattan

Lustro Franzo ( Fot. Materiały prasowe)

Utrzymane w klimacie retro rattanowe meble i dodatki marki Franzo są dziełem indonezyjskich rzemieślników. Ręcznie wyplatane, pięknie się starzeją i są niepowtarzalne oraz, jak mówią twórcy marki, pełne energii osób, które je stworzyły. Franzo korzysta tylko z odpowiedzialnych plantacji, sprowadza także przedmioty z historią z Belgii, Francji i Holandii, dając im drugie życie. Franzo przywróciło do łask rattan, a plecione łóżka, fotele i kwietniki pięknie wyglądają w każdym wnętrzu. Dla nowożeńców dobrym prezentem będzie lusterko w rattanowej oprawie, które można powiesić w dowolnym pomieszczeniu lub ustawić na komodzie czy regale. 

Zestaw lnianych kimon Łyko

Kimono Łyko (Fot. Materiały prasowe)

Len od kilku sezonów święci triumfy w garderobie, nie tylko tej wyjściowej. Nic dziwnego – jest miękki, biodegradowalny, antyalergiczny i pozwala skórze oddychać. Doskonale nadaje się więc nie tylko na sukienki czy koszule, lecz także pościel czy bieliznę. Marka Łyko swoje produkty szyje w małej pracowni w Warszawie, wyłącznie z certyfikowanego lnu. Kimona występują w wersji męskiej i damskiej oraz w kilku kolorach. Mogą pełnić rolę szlafroka lub tak zwanej podomki, bo są wygodne i luźne, a przy tym pięknie się prezentują. Produkty Łyko można uszyć na wymiar i spersonalizować za pomocą delikatnego haftu – mogą to być inicjały lub charakterystyczny dla pary młodej symbol. 

Kwietnik Bujnie

Kwietnik Bujnie (Fot. Materiały prasowe)

Miejska dżungla rozrasta się w domach niepostrzeżenie. Monstery, bluszcze, sukulenty i palmy zazieleniają ściany, parapety i regały, a im większa pasja, tym szybciej ich przybywa. Jeśli para młoda lubi otaczać się roślinami, kwietnik sprawi jej dużo radości. Piękne i funkcjonalne stojaki i ścienne konstrukcje na rośliny marki Bujnie charakteryzują się minimalistycznym designem. Mają proste kolory i formy, są też wygodne w użytkowaniu, bo wykonane ze stali ciągnionej, która jest materiałem lekkim, a zarazem bardzo wytrzymałym. Niektóre serie stojaków inspirowane były wzornictwem lat 60., inne nawiązują do elementów natury. Wszystkie pięknie będą wyglądały zarówno w pomieszczeniu, jak i na tarasie, bo są odporne na wodę, korozję i uszkodzenia.

Kryształy z Huty Julia

Kryształowe kieliszki z Huty Julia (Fot. Materiały prasowe)

Choć kryształowe kieliszki mogą nieco trącić myszką, wystarczy obejrzeć portfolio Huty Julia, żeby przekonać się, że polski kryształ żwawo idzie z duchem czasu. To jeden z niewielu zakładów w Polsce, który produkuje tradycyjne wyroby kryształowe. Każdy kieliszek, dzbanek czy karafka opowiadają historię karkonoskiego szklarstwa i do każdego przyłożył rękę hutnik artysta. Ze względu na poszanowanie tradycji i jednoczesne podążanie z duchem czasu w 2016 roku podczas Łódź Design Festivalu marka została nagrodzona odznaczeniem Must Have. Kolekcje Huty Julia zaprzeczają stereotypom, w najlepsze trwa tu zabawa formą i treścią. 

Imbryk JAD

Imbryk Jad (Fot. Materiały prasowe)

Talerz z dziewczęcą twarzą w pomidorach, kubek z gimnastyczką, imbryk z nagimi ciałami lewitującymi w zbożu – oto JAD, czyli Joanna And Dishes. To projekt artystki Joanny Fluder, która na porcelanie ręcznie maluje niezwykłe ilustracje, a potem wypala je w domowych warunkach. Naczynia pochodzą głównie z odzysku, ale artystka korzysta też z produktów polskich marek takich jak Ćmielów czy Kristoff. O ile z talerzami trzeba uważać, bo malunek może ucierpieć w zetknięciu z wysoką temperaturą i sztućcami, o tyle gorąca kawa w ozdobionym golasami imbryku nie uszkodzi rysunku i z pewnością zrobi wrażenie, gdy postawi się ją na stole. 

 

 

Katarzyna Stadejek
Komentarze (1)

Wiktoria Tobura
Wiktoria Tobura12.09.2019, 08:26
Przydatny artykuł i fajna inspiracja. Sama niedawno ślub miałam i też wiele fajnych prezentów dostałam. Jednym z lepszych jest Irobot fajny z niego pomocnik szczególnie przy kotach. Ciąglę go używam i nie wyobrażam sobie życia bez niego :)
Proszę czekać..
Zamknij