Znaleziono 0 artykułów
13.05.2021

Miedziana biżuteria znowu w modzie

13.05.2021
Fot. materiały prasowe

Historia „czerwonego metalu” sięga starożytnego Egiptu. W tym sezonie będziemy go nosić jako codzienną biżuterię. Z tej okazji KGHM Polska Miedź przygotowało wyjątkowy model bransoletki.

Miedź uznawana jest za jeden z najcenniejszych materiałów o niezwykle bogatej historii. „Czerwonym metalem” interesowali się już starożytni Egipcjanie. Hipokrates, ojciec współczesnej medycyny, wskazywał na znaczenie miedzi dla naszego zdrowia. Według medycyny ludowej, miedziana biżuteria łagodziła najróżniejsze dolegliwości. Miedź do dziś ma szerokie zastosowanie, m.in. w produkcji przedmiotów codziennego użytku, dizajnie czy modzie.

Fot. materiały prasowe

W nawiązaniu do niezwykłej tradycji „czerwonego metalu” KGHM Polska Miedź przygotowało kampanię „Aby MIEDŹ zdrowie”. Zaprezentowano limitowaną edycję miedzianych bransoletek. Stylowy dodatek stworzono z myślą o wszystkich, bez względu na wiek czy płeć. To również idealny upominek, choćby na Dzień Matki.

Od przeszło 60 lat KGHM Polska Miedź pozostaje jednym z czołowych graczy na globalnym rynku miedzi. Spółka działa na czterech kontynentach. Dzięki niej polskie bogactwa naturalne, takie jak miedź, ale również srebro i złoto są cenione na całym świecie.

Redakcja Vogue.pl
Proszę czekać..
Zamknij