Znaleziono 0 artykułów
16.11.2021

Alexander McQueen wspiera warsztaty artystyczne dla młodzieży

16.11.2021
(Fot. Materiały prasowe)

Kocham sztukę – w niej nie ma rzeczy dobrych czy złych – wszystko zależy od ciebie, możesz robić to, co chcesz (...) To praca moich marzeń – mówią uczestnicy artystycznego programu edukacyjnego dla młodzieży, który współorganizuje dom mody Alexander McQueen. Warsztaty współprowadzone przez londyńską organizację A Team Arts Education z West Endu pomagają młodym ludziom zbudować portfolio i odnaleźć swoją drogę na prestiżowe uczelnie. 

W 2022 roku Alexander McQueen będzie wspierać finansowo A Team Arts Education i rozwijać rozpoczęte w 2020 roku warsztaty, a także zajęcia artystyczne dla młodzieży w wieku od 11 do 18 lat. 

(Fot. Materiały prasowe)

Organizacja A Team Arts Education skupia się na edukacji artystycznej młodzieży. –Potrzebujemy sztuki, aby wyjść na prostą po pandemii Covid 19 – mówi Sarbjit Natt, dyrektor zespołu ds. edukacji artystycznej organizacji działającej w londyńskiej dzielnicy Tower Hamlets, której mieszkańcy tworzą jedną z najmłodszych i najbardziej zróżnicowanych społeczności w Wielkiej Brytanii. 

Stamtąd pochodził Alexander McQueen, co – nie kryje dyrektorka kreatywna domu mody Alexander McQueen, Sarah Burton – miało wpływ na wybór. – Talent nie zależy od pochodzenia – podkreśla Burton. Podczas pandemii koronawirusa n organizowała warsztaty edukacyjne dla zespołu, który w ośrodku zajmuje się projektowaniem.

(Fot. Materiały prasowe)

Inne programy edukacyjne Alexandra McQueena współorganizowane są z uczelniami z całego kraju. W maju 2020 roku wspólnie z School of Fashion, uczelnią w Kencie powstał tutorial pokazujący, jak stworzyć lalkę z papieru à la te z atelier McQueena. Uczestnicy zachęcani byli do przesyłania zdjęć rezutatów pracy. 

Fotograf: Liam Leslie

Video: Alice Smith 

Hanna Łopuszyńska
Proszę czekać..
Zamknij