Znaleziono 0 artykułów
15.08.2021

„American Love Story” i „American Sports Story”: nowe serie Ryana Murphy’ego

15.08.2021
John F. Kennedy Jr. i Carolyn Bessette Kennedy w 1999 roku (Fot. Getty Images)

Ryan Murphy, twórca uznanych serialowych antologii pewien sukcesu najnowszej produkcji, zapowiedział rozpoczęcie prac nad kolejnymi seriami. „American Love Story” przedstawi historię miłości Johna F. Kennedy’ego Jr. i Carolyn Bessette, a „American Sports Story” rzuci nowe światło na głośną sprawę gwiazdy NFL, Aarona Hernandeza.

Po sukcesie serii „American Horror Story” i „American Crime Story” poświęconych między innymi procesowi O.J. Simpsona oraz morderstwu magnata mody Gianniego Versace, scenarzysta Ryan Murphy zgłębia kolejne sprawy, które wstrząsnęły Ameryką. Wkrótce zobaczymy odcinki poświęcone seksskandalowi z udziałem Billy’ego Clintona i Moniki Lewinsky („American Crime Story: Impeachment”), a Murphy już szykuje nowe serie: „American Love Story” o romansach ikon popkultury i „American Sports Story” o blaskach i cieniach kariery najsłynniejszych sportowców.

Jak ogłosił podczas konferencji stacji FX w pierwszym sezonie weźmie pod lupę historię miłości Johna F. Kennedy’ego Jr. i Carolyn Bessette. On był prawnikiem, dziennikarzem, a przede wszystkim synem JFK, ona specjalistką od reklamy Calvina Kleina. Uchodzili za najpiękniejszą parę lat 90., choć z pewnością nie za najszczęśliwszą. Razem zginęli w prowadzonym przez niego samolocie, który rozbił się w 1999 roku u wybrzeży Massachusetts.

Równolegle z „American Love Story” powstaje antologia sportowa. Debiutancka część oparta na podcaście „Gladiator: Aaron Hernandez i Football Inc”, skoncentruje się na losach Aarona Hernandeza, wschodzącej gwiazdy New England Patriots, którego świetlaną karierę przerwały oskarżenia o morderstwo przyjaciela Odina Lloyda. Dostał wyrok dożywotniego więzienia, w celi popełnił samobójstwo. Zgodnie z zapowiedziami filmowcy „ponownie zbadają sprawy, opowiadając historie z różnych perspektyw”.

W kuluarach mówi się także, że w czwartym sezonie „American Crime Story” Murphy planuje przyjrzeć się słynnemu klubowi Studio 54, a ściślej – jego założycielom Steve’owi Rubellowi i Ianowi Schragerowi, którzy w 1979 roku zostali skazani za oszustwa podatkowe.

Pola Dąbrowska
Proszę czekać..
Zamknij