Znaleziono 0 artykułów
02.12.2022

Anja Rubik w sukience z kapturem Saint Laurent

02.12.2022
Anja Rubik (Fot. Getty Images)

Wystawa „SEX by Madonna” to jeden głównych punktów programu prywatnych targów sztuki Art Basel w Miami Beach. Jej kuratorem jest Anthony’ego Vaccarello, więc na otwarciu nie mogło zabraknąć przyjaciółki projektanta, Anji Rubik. Modelka wybrała na tę okazję kreację Saint Laurent.

Art Basel to prywatne międzynarodowe targi sztuki, które organizowane są corocznie w Szwajcarii, Hongkongu, Paryżu i Miami Beach. Od 1 do 3 grudnia 2022 roku odbywają się one właśnie w tym ostatnim miejscu, a dokładnie w Miami Beach Convention Center. Podczas wydarzenia organizowane są wystawy, performance i panele dyskusyjne. Jednym z głównych punktów programu jest wystawa „SEX by Madonna”, której kuratorami zostali Anthony’ego Vaccarello, dyrektor kreatywny Saint Laurent, i Madonna. Na oficjalnym otwarciu nie mogło zabraknąć modelki Anji Rubik, prywatnie przyjaciółki projektanta.

Anja Rubik na otwarcie wystawy „SEX by Madonna” (Fot. Getty Images)

Anja Rubik założyła na tę okazję długą oliwkową sukienkę z kapturem Saint Laurent z kolekcji wiosna-lato 2023. (I jak przystało na przyjęcie na plaży, pozowała do zdjęć boso). Kreacja, jaką miała modelka, to fason, który gwiazdy coraz częściej wybierają na czerwony dywan. W listopadzie 2022 roku w podobnej sukience Saint Laurent Kate Moss, na gali WSJ Innovator Awards, wręczyła nagrodę dla innowatora branży mody, która trafiła do rąk Anthony’ego Vaccarello. Na czarną maksi z kapturem z najnowszej kolekcji francuskiego domu mody postawiła także Olivia Wilde pod koniec października.

Sukienki z kapturem dziś prawdopodobnie najbardziej kojarzą się z Grace Jones – aktorką, modelką i autorką tekstów. Stała się ona pierwszą „dziewczyną Bonda”, która pomogła stworzyć garderobę do filmu, kiedy wcieliła się w May Day w filmie „Zabójczy widok”. Kostiumy, które zaprojektował Azzedine Alaïa i które nosiła bohaterka Jones, na zawsze zapisały się w historii kinematografii i mody.

Julia Lubecka
Proszę czekać..
Zamknij