Znaleziono 0 artykułów
04.05.2020

Anja Rubik wspiera akcję #PrzełamLody

04.05.2020
Anja Rubik (Fot. Getty Images)

Już jutro rusza akcja mająca na celu przełamać tabu wokół edukacji seksualnej. Eksperci odpowiedzą na ponad tysiąc pytań podczas trzech live’ów, zapewniając bezpieczeństwo i anonimowość rozmówcom.

Anja Rubik od lat udziela się w temacie wolnej edukacji seksualnej. Jej inicjatywa #sexedpl zyskała popularność w Polsce, gdzie temat bezpiecznego seksu jest nadal uważany za tabu. Modelka wydała podręcznik do edukacji seksualnej, w którym podzieliła się eksperckimi rozmowami o miłości i seksie. Zorganizowała także pop-up szkołę w dawnym budynku Liceum im. Hoffmanowej w Warszawie, gdzie odbywały się warsztaty i spotkania tematyczne. Zaapelowała również do młodych fotografów, organizując konkurs na zdjęcie nawiązujące do odkrywania własnej tożsamości, seksualności, cielesności, akceptacji siebie i tolerancji.

W dobie izolacji modelka zainicjowała internetową akcję #PrzełamLody, zapraszając do dyskusji seksuologów, lekarzy i terapeutów. W każdym z trzech live chatów trwających po dwie godziny, organizatorzy mają nadzieję odpowiedzieć na co najmniej 100 pytań internautów. Platforma jest miejscem, gdzie można zwrócić się z wątpliwościami, uzyskać fachową pomoc czy poradę z zakresu antykoncepcji, zdrowia i samoakceptacji. Założenie jest proste - interaktywna i anonimowa forma dyskusji ma zapewnić poczucie bezpieczeństwa, ale też uwolnić od wstydu i zahamowań. Organizatorzy chcą zbudować przestrzeń do dialogu, w którym rozmówcy szanują się nawzajem i uczą się kultury rozmów o seksie. Podkreślają, jak ważne jest podejmowanie decyzji w zgodzie ze sobą i uczenie empatii wobec drugiego człowieka.

Każdy może wziąć udział w darmowej akcji i zadać pytanie na livie. Można także wysłać maila, by uzyskać odpowiedź eksperta w późniejszym czasie. Live chaty odbędą się we wtorki, środy i niedziele w godzinach 18-20 na stronie www.sexed.pl. Partnerem akcji jest marka MAGNUM, która także wierzy w siłę rozmowy i edukacji na temat intymnych sfer życia.

Kamila Wojtkiewicz
Proszę czekać..
Zamknij