Znaleziono 0 artykułów
29.04.2022

Aukcja dzieł sztuki „Europejski dla Dzieci Ukrainy”

29.04.2022
R. Dominik

Hotel Raffles Europejski Warsaw zorganizował charytatywną aukcje sztuki „Europejski dla Dzieci Ukrainy”. W zbiorze znajdzie się 48 prac, które zostaną wylicytowane w trakcie finału aukcji, 6 maja w Sali Balowej hotelu Raffles. Zysk ze sprzedaży zostanie przekazany na pomoc ukraińskim dzieciom.

Hotel Raffles Europejski Warsaw słynie z kolekcji sztuki, na którą składa się niemal 500 prac autorstwa 120 wybitnych polskich artystów współczesnych. Teraz, przy współpracy z DESA Unicum oraz wsparciu kuratorki Andy Rottenberg, wystawi 48 prac na aukcje charytatywną, a środki zebrane podczas tego wydarzenia zostaną przekazane na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce i jego specjalnej inicjatywy SOS Dla Dzieci Ukrainy. 

J. Rajkowska

– Dzieła na aukcję przekazali m.in. Tomasz Ciecierski, Jarosław Fliciński, Zuza Golińska, Maurycy Gomulicki Włodzimierz Pawlak, Joanna Rajkowska, Paweł Susid, Leon Tarasewicz i Włodzimierz Zakrzewski. To wielki gest z ich strony. Polskie środowisko artystyczne kolejny raz wzrusza nas głęboką wrażliwością i społecznym zaangażowaniem – mówi kuratorka i dziennikarka Anda Rottenberg. 

Dodatkowo, dzięki partnerom hotelu, na aukcji zostanie wystawionych 5 nagród specjalnych od Hermès, Auto Fus Group i McLaren Warszawa, restauracji EPOKA, sieci Accor oraz Grzegorza Krychowiaka.

– To nie pierwsza aukcja, którą organizujemy na rzecz ofiar wojny w Ukrainie. Dotychczas, przy okazji trzech autorskich edycji udało nam się zebrać niemal 1,5 miliona złotych. I tym razem hojność darczyńców jest wielka, prace ekscytujące, a apetyty kolekcjonerów jak zwykle ogromne – dodaje Juliusz Windorbski, Prezes Zarządu Desa S.A.


Pełen katalog licytowanych prac dostępny jest od 29 kwietnia w aplikacji mobilnej DESA Unicum oraz na stronie bid.desa.pl. Prelicytacja on-line trwać będzie do 6 maja, do godziny 19:00.

T. Ciecierski

 

Aleksandra Kupras
Proszę czekać..
Zamknij