Znaleziono 0 artykułów
24.11.2022

MMC Studio wiosna-lato 2023: Barwne miraże

24.11.2022
(Fot. materiały prasowe)

Feerie barw, cekiny oraz prześwity. Twórcy MMC Studio Ilona Majer i Rafał Michalak przełamali jesienny monochromatyzm. Kolekcją na wiosnę-lato 2023 rozpogodzili pochmurną tego dnia Warszawę. – Chcieliśmy wprowadzić entuzjazm, kolor, nadzieję na przyszłość – mówili za kulisami. Z zobowiązania wywiązali się z nawiązką. 

Pokaz najnowszej kolekcji MMC Studio rozpoczął się od ukłonu w stronę osób LGBT+. – Chcąc rozświetlić naszą ponurą Polskę, stworzyliśmy tkaninę we wszystkich kolorach tęczy – mówili założyciele i projektanci MMC Studio Ilona Majer i Rafał Michalak. – Nie poddajemy się, nie zgadzamy się z decyzjami, które zapadają w Polsce. Ubrania są naszą formą manifestu. Potrafią zdziałać cuda, polepszyć humor i dodać odwagi.

(Fot. materiały prasowe)

Z materiału wpadającego w blade żółcienie, limonkę i liliowe niebieskości, uszyto płynne płciowo sukienki, marynarki oraz puchówki. Tęczową sekwencję co chwilę zaburzały biele podbite srebrem, z których wykonano techniczne kombinezony, spodnie cargo, bomberki i biodrówki. Razem projekty przypominały letnią jutrzenkę.

Ostateczna zmiana tonacji nastąpiła wraz ze zmierzchem pokazu, gdy wkroczyły beże, złoto i kawowy brąz. Mrok, jak to latem, postępował powoli, osnuwając wieczorowe projekty półprzezroczystymi cekinami oraz strukturalną wełną. Aż po taftę, połyskliwą satynę i dżins w odcieniu nocnego nieba.

Reżyseria i choreografia: Kasia Sokołowska
Stylizacja: Agnieszka Ścibior
Makijaż: Sergiusz Osmański / Sephora
Fryzury: Emil Zed z zespołem
Pola Dąbrowska
Proszę czekać..
Zamknij