Znaleziono 0 artykułów
21.01.2021

Bernie Sanders gwiazdą inauguracji Joe’ego Bidena

21.01.2021
(Fot. Getty Images)

Podczas zaprzysiężenia Joe’ego Bidena na 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych uwagę mediów przykuł jego dawny rywal. Bernie Sanders, który na inauguracji pojawił się w niezobowiązującym stroju z wełnianymi rękawiczkami w roli głównej, natychmiast stał się bohaterem licznych memów. 

Zaprzysiężenie prezydenta Stanów Zjednoczonych jest szeroko komentowany na całym świecie. To nie tylko wydarzenie polityczne, ale i społeczne. Zainteresowaniem mediów cieszą się w szczególności stylizacje bohaterów dnia. Kreacje Pierwszej Damy Jill Biden, wiceprezydentki Kamali Harris i żony byłego prezydenta, Baracka Obamy, Michelle zwróciły uwagę. Całe show skradły jednak nie one, a senator Bernie Sanders, który na inauguracji pojawił się w wełnianych, brązowo-białych rękawiczkach. 

Podobne artykułyAmanda Gorman największą gwiazdą zaprzysiężenia Joe BidenaRedakcja Vogue.pl Jak się okazało, nie był to ich medialny debiut. Rękawiczki zostały po raz pierwszy dostrzeżone w styczniu 2020 roku, kiedy amerykański senator ubiegał się o nominację Demokratów. Według reporterki portalu Buzzfeed News, Ruby Cramer, polityk otrzymał je od matki dziewczynki, której nauczycielką była jego synowa, Liza Driscoll. W rozmowie z lokalnym magazynem „Seven Days” kobieta zdradziła, że kilka lat temu przekazała każdemu nauczycielowi parę własnoręcznie zrobionych rękawiczek, a jedna z nich przeznaczona była właśnie dla Berniego Sandersa. 

Rękawiczki, które zostały wykonane ze starych swetrów i z plastikowych butelek z recyklingu, są odzwierciedleniem postępowego podejścia polityka do kwestii ochrony środowiska, walki ze zmianami klimatycznymi i zanieczyszczeniem powietrza. 

 

Aleksandra Lewandowska
Proszę czekać..
Zamknij