Znaleziono 0 artykułów
24.02.2020

Cafe Kulturalna wyróżniona przez „Guardiana”

24.02.2020
Cafe Kulturalna (Fot. Materiały prasowe)

Warszawska klubokawiarnia znalazła się w zestawieniu 10 najlepszych lokali w pobliżu głównych dworców kolejowych w Europie.

Warszawska klubokawiarnia została zestawiona między innymi z berlińskim Paris-Moskau, czy paryskim Brasserie Bellanger. Stołeczny lokal usytuowany jest w Pałacu Kultury i Nauki. Jak pisze „The Guardian”, kiedyś symbolu sowieckiej opresji, dziś miejscu wyświetlającym hollywoodzkie filmy, z otoczeniem przypominającym amerykańską metropolię. Od Dworca Centralnego, gdzie przyjeżdżają pociągi z całej Europy, dzieli go krótki spacer. Pod względem gastronomicznym Cafe Kulturalna została doceniona za gulasz z fasoli i boczniaków oraz domowe ciasta. 

Cafe Kulturalna (Fot. Materiały prasowe)

Kulturalna, jak sama o sobie pisze, jest miejscem przyjaznym dla osób interesujących się czymś więcej niż piciem piwa. Przyciąga ludzi ze środowisk twórczych, aktywistów, artystów, ale też tych, którzy chcą po prostu odpocząć, wypić kawę albo umówić się na randkę. Panuje tam bezpretensjonalna atmosfera, a lokal jest klubem większości ważniejszych festiwali muzycznych, filmowych i teatralnych. Raz w miesiącu odbywają się tam wernisaże wystaw.

Kulturalna serwuje autorskie drinki i szeroki wybór win, a w karcie dań znajdziemy zarówno wegetariańskie, wegańskie jak i mięsne opcje. Dodatkowo na każdy tydzień przygotowane jest menu lunchowe. Na nadchodzący weekend lokal zaplanował dwa wydarzenia klubowe – „18 lat Janoumi Records” oraz „wesele.nie”.

Weronika Wachowicz
Proszę czekać..
Zamknij