Znaleziono 0 artykułów
26.03.2020

Calzedonia wspiera walkę z koronawirusem

26.03.2020
Fabryka Calzedonia Group (Fot. materiały prasowe)

Włoska firma produkuje teraz w swoich fabrykach maseczki ochronne i fartuchy medyczne. Pierwsza dostawa już trafiła do szpitala w Weronie.

W fabrykach w Avio we Włoszech oraz Gissi w Chorwacji Grupa Calzedonia postanowiła przekształcić produkcję w taki sposób, żeby można było wytwarzać 10 tys. maseczek ochronnych dziennie. Powstają tam także fartuchy medyczne dla włoskich szpitali. Zakupiono specjalne maszyny do stworzenia linii półautomatycznej. Przeszkolono też operatorów maszyn do szycia w nowym typie produkcji. 

W Avio i w Gissi odszywa się już 10 tys. maseczek dziennie (pierwsza dostawa już trafiła do szpitala w Weronie), ta liczba ma w nadchodzących tygodniach stale wzrastać.

Sandro Veronesi, prezes firmy, uznał to działanie za „absolutnie niezbędne”. W tym trudnym czasie, gdy świat zmaga się z koronawirusem, a Włochy są pandemią szczególnie dotknięte,  konieczne jest podjęcie zdecydowanych kroków. Grupa Calzedonia w trosce o swoich pracowników i klientów, jeszcze przed wydaniem dekretu rządowego zamknęła wszystkie sklepy w strefach zagrożonych we Włoszech, a następnie w całym kraju. Teraz jeszcze mocniej angażuje się w walkę z pandemią, wspierając służbę zdrowia. I tych, którzy codziennie na pierwszej linii frontu walczą z zagrożeniem.

Fabryka Calzedonia Group (Fot. materiały prasowe)

Calzedonia to jedna z najpopularniejszych włoskich marek. Do jej portfolio należą Calzedonia, Intimissimi (także Uomo), Tezenis, Falconeri (marka specjalizująca się w kaszmirze), Atelier Emé (suknie ślubne) i Signorvino (sieć lokali). Calzedonia to przede wszystkim najwyższej jakości i zgodne z trendami rajstopy, skarpetki, a także kostiumy kąpielowe, Intimissimi – luksusowa bielizna, a Tezenis – młody brand skupiony na bieliźnie i kostiumach kąpielowych.

Kolekcje tych marek, mimo zamknięcia butików na czas pandemii, nadal można kupić online.

Anna Konieczyńska
Proszę czekać..
Zamknij