Znaleziono 0 artykułów
22.11.2021

Cardi B w surrealistycznej kreacji od Schiaparelli na American Music Awards

22.11.2021
Fot. Getty Images

21 listopada w Los Angeles po raz 49. zostały wręczone American Music Awards. Prowadzącą programu była Cardi B, która po Queen Latifah, została drugą raperką w historii gali, której powierzono te zadanie. Ekscentryczna wokalistka pojawiła się w surrealistycznej kreacji od Schiaparelli.

Amercian Music Awards to, obok Grammy, najważniejsze wyróżnienia w amerykańskim przemyśle muzycznym. Wręczane są co roku, a statuetka przyznawana jest na podstawie popularności, czyli najlepszej sprzedaży płyt lub singli. W tym roku w kategorii „Artysta albo artystka roku” wygrał koreański zespół BTS, statuetkę dla nowej artystki zdobyła Olivia Rodrigo, a za najlepszy teledysk został uznany klip do utworu Lila Nasa X „MONTERO (Call Me By Your Name)”.

Fot. Getty Images

Gospodyni programu królowa rapu Cardi B w trakcie wieczoru zmieniała kreacje aż siedem razy. Pojawiła się między innymi w czarnej welwetowej sukni z pióropuszem od Alexandre’a Vauthiera, kreacji od Louis Vuitton z rajstopami, ozdobionymi modnymi w tym sezonie cekinami; żóltej sukni od Jean-Paula Gaultiera; fioletowej, ozdobionej kryształami sukience od Jean-Louis’a Sabaji; czy wysadzanej złotymi elementami marynarce Schiaparelli z kolekcji jesień-zima 2021. Włosy gwiazdy ułożone zostały w nonszalanckie cięcie typu mullet, zwane potocznie fryzurą na czeskiego piłkarza.

Cardi B najbardziej zaskoczyła surrealistyczną kreacją projektu Daniela Roseberry, dyrektora kreatywnego Schiaparelli. Piosenkarka twarz ukryła pod złotą maską, uzupełnioną również złotymi masywnymi kolczykami. Figurę artystki podkreślała czarna suknia z długim trenem i dekoltem w kształcie serca. Jej ręce opinały czarne rękawiczki, z których wystawały długie paznokcie gwiazdy.

To nie pierwszy raz, kiedy Cardi pojawiła się w kreacji zaprojektowanej przez Daniela Roseberry. Podczas tygodnia mody w Paryżu można ją było zobaczyć w złotej rzeźbionej czapce, do której dobrała tweedową marynarkę ze złotymi zdobieniami. We Francji zwróciła na siebie uwagę również monochromatycznym zielonym kompletem, którego kaptur miał falbanki, jak fartuszek.

 

Aleksandra Kupras
Proszę czekać..
Zamknij