Znaleziono 0 artykułów
03.03.2022

CCC angażuje się w pomoc uchodźcom z Ukrainy

03.03.2022
Fot. Materiały prasowe

Przed wojną z zaatakowanej przez Rosję Ukrainy uciekają setki tysięcy osób. Jak poinformowali przedstawiciele Straży Granicznej, od 24 lutego do 2 marca zza wschodniej granicy przybyło ich do Polski ponad pół miliona. W pomoc uchodźcom natychmiast licznie zaangażowały się osoby prywatne, organizacje pozarządowe, a także przedsiębiorstwa. Jest wśród nich Grupa CCC.

„Mieszkańcy Ukrainy to nasi sąsiedzi, przyjaciele, koledzy i koleżanki z pracy. Dlatego w Grupie CCC podejmujemy aktywne działania pomocowe. Za pośrednictwem Caritas Polska przekazujemy 10 tysięcy nowych par butów uchodźcom, kolejne kilka tysięcy trafi za naszą granicę już wkrótce. W tym tygodniu potrzebujący otrzymają także ubrania, koce czy przedmioty codziennego użytku” – informuje biuro prasowe Grupy CCC. Przedsiębiorstwo uruchomiło także programy wsparcia dla swoich pracowników z Ukrainy.

To nie wszystko. Firma postanowiła rozszerzyć uruchomioną w 2020 roku akcję „Daj swoim butom drugie życie”. Kieruje ją do wszystkich, którzy mają w domu obuwie w dobrym stanie i chcieliby je przekazać potrzebującym mieszkańcom Ukrainy. Można je oddać w dowolnym sklepie CCC w Polsce do soboty, 6 marca. Odświeżone i zdezynfekowane (akcja realizowana jest we współpracy z firmą WoshWosh, która zajmuje sięprofesjonalną dezynfekcją butów), trafi do uchodźców. Obecnie najbardziej potrzebne jest obuwie jesienno-zimowe oraz sportowe damskie i dziecięce. 

Redakcja Vogue.pl
Proszę czekać..
Zamknij