Znaleziono 0 artykułów
15.04.2022

Chantelle: innowacyjna bielizna na miarę czasów

15.04.2022
Fot. Materiały prasowe

Choć pierwszy biustonosz marki Chantelle powstał w 1961 roku, historia marki założonej przez François Auguste Gamichon liczy blisko 150 lat.

Kreatywne studio Chantelle z siedzibą w Paryżu przeciwstawia się konwencjonalnym sposobom myślenia. Projektując kieruje się zasadą inkluzywności, dzięki czemu doskonale odpowiada potrzebom współczesnych kobiet. W ofercie marki Chantelle jakość, dizajn i funkcjonalność wzajemnie się przeplatają, tworząc zachwycającą całość.

Fot. Materiały prasowe

Jednym z flagowych projektów marki jest koncentrujące się na tworzeniu innowacji Chantelle Lab. Efektem jego pracy jest m.in. kultowa już linia Soft Stretch, która na nowo zdefiniowała pojęcie bielizny bezszwowej. Dzięki użyciu elastycznych, lekkich, oddychających materiałów, niemal stapia się ze skórą, gwarantując całkowitą swobodę ruchów.

Chantelle od lat dba też o środowisko, czego dowodem jest specjalny program Chantelle For Change, w wyniku którego bielizna paryskiej marki powstaje z poszanowaniem dla otaczającego nas świata. W 2020 roku emisja gazów cieplarnianych związanych z produkcją bielizny Chantelle uległa zmniejszeniu o 37%. Każdego roku, połowa produkcyjnych odpadów jest również poddawana recyklingowi.

Urszula Zwiefka
Proszę czekać..
Zamknij