Znaleziono 0 artykułów
25.01.2022

Charlotte Casiraghi na koniu podczas pokazu Chanel

25.01.2022
Charlotte Casiraghi (Fot. Getty Images)

Pokaz Chanel haute couture na wiosnę-lato 2022 przeszedł do historii – wrażenie zrobiła Charlotte Casiraghi, muza Karla Lagerferda, która otworzyła pokaz, wjeżdżając na wybieg na koniu. Na widowni znaleźli się między innymi Anna Wintour i Pharrell Williams.

Charlotte Casiraghi, córka księżnej Hanoweru Karoliny, wnuczka Grace Kelly i muza Karla Lagerfelda, otworzyła pokaz Chanel haute couture na sezon wiosna-lato 2022 w niezwykły sposób. 35-letnia ambasadorka francuskiego domu mody na wybieg wjechała konno, prezentując klasyczną tweedową marynarkę, ozdobioną cekinami. Scenografia pokazu przypominała tor zawodów hippicznych.

– Pomysł na wystrój pokazu wziął się z wieloletniego pragnienia współpracy z artystą Xavierem Veilhanem. Jego odniesienia do konstruktywizmu przypominają mi projekty Karla Lagerfelda – powiedziała Virginie Viard, dyrektorka kreatywna Chanel. – Xavier chciał pracować z Charlotte Casiraghi. W jego artystycznym świecie pojawiają się konie, a Charlotte jest utalentowaną amazonką – dodała. Xavier Veilhan zajmuje się fotografią, rzeźbą, tworzy instalacje.

Charlotte Casiraghi (Fot. ImaxTree)

Twórcy nowej kolekcji Chanel zadbali, aby pomimo charakteru haute couture składała się z ubrań, które można nosić na co dzień. – To nie tylko niesamowite sukienki – powiedział o kolekcji Bruno Pavlovsky, dyrektor do spraw mody Chanel. – Mamy też kilka codziennych projektów, które są wspaniałe – dodał. Są wśród nich tweedowe komplety, kurtki i obszerne spodnie.

Charlotte Casiraghi zajmuje 11. miejsce w linii sukcesji monakijskiego tronu. Choć pochodzi z rodziny królewskiej, nie postrzega siebie jak księżniczki. – Moja mama jest księżniczką, nie ja. Jestem siostrzenicą głowy państwa, przez co mam pewne obowiązki reprezentacyjne (…), to nic wyjątkowego – powiedziała francuskiemu „Vogue'owi”.

Casiraghi pracowała jako dziennikarka, bierze udział w pokazowych zawodach jeździeckich w Monako. W 2010 roku wystąpiła w Global Champions Tour aż osiem razy, w 2014 roku zwyciężyła w Longines Pro-Am Cup w Monako. Jak przyznała, dawno nie jeździła na koniu, dlatego do pokazu Chanel musiała nieco potrenować, co sprawiło jej ogromną przyjemność. Charlotte Casiraghi tłumaczyła, że konie są dla niej ważne już od dzieciństwa. – Jazda konna nie wymaga siły fizycznej, lecz inteligencji i wrażliwości – mówiła.

Zuzanna Zasada
Proszę czekać..
Zamknij