Znaleziono 0 artykułów
10.03.2020

Chiara Ferragni wspiera walkę z koronawirusem

10.03.2020
Chiara Ferragni (Fot. Dia Dipasupil/Getty Images)

Influenerka przekazała sto tysięcy euro na rzecz oddziału intensywnej terapii w mediolańskim szpitalu San Raffaele. Razem z mężem, Fedezem, Ferragni zwróciła się do swoich fanów o wsparcie. W ciągu doby zebrano ponad trzy miliony euro. 

W obliczu kolejnych przypadków zachorowań na Covid-19, który potwierdzono już w 84 krajach (w tym w Polsce), coraz więcej instytucji, marek i gwiazd angażuje się w walkę z epidemią. Tylko w ostatnim czasie środki na rzecz organizacji walczących z wirusem przekazało LVMH, Kering, Versace, L’Oréal, Estee Lauder i Swarovski, a Justin Bieber, Bella Hadid, Selena Gomez i Naomi Campbell przypominali fanom o podstawowych zasadach higieny i ostrożności.

Do grona zaangażowanych gwiazd dołączyła Chiara Ferragni, która postanowiła działać, poruszana sytuacją w rodzimych Włoszech. W ojczyźnie influencerki odnotowano już ponad dziewięć tysięcy zachorowań, a blisko pół tysiąca osób zmarło. Ferragni razem z mężem Fedezem przekazała sto tysięcy euro na rzeczy oddziałów intensywnej terapii w mediolańskim szpitalu San Raffaele, gdzie leczy się ponad dwa tysiące osób zarażonych koronawirusem. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

E’il momento di fare la differenza

Post udostępniony przez Chiara Ferragni ✨ (@chiaraferragni)

Blogerka postanowiła również zwrócić się do blisko 19 milionów obserwujących o pomoc. W przeciągu doby na portalu gofundme.com zebrano ponad trzy miliony euro, a suma ta ciągle rośnie. W akcję zaangażowało się już ponad 160 tysięcy osób z całego świata. – Mamy nadzieję, że ta inicjatywa pomoże zwiększać świadomość ludzi we Włoszech i poza granicami kraju o postępującym kryzysie związanym z epidemią koronowirusa, która ma wpływ nas wszystkich – napisała w oświadczeniu Ferragni. 

Zapoczątkowana w chińskim mieście Wuhan i szybko postępująca epidemia koronawirusa, Covid-19, została uznana przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) za stan globalnego zagrożenia zdrowia publicznego. Mimo licznych prób ograniczenia rozwoju epidemii (zamykanie miast, szkół, uniwersytetów, wstrzymanie transportu publicznego), liczba chorych stale rośnie. Do tej pory odnotowano blisko 100 tys. zachorowań, z czego ponad 3300 osób poniosło śmierć.

Julia Właszczuk
Proszę czekać..
Zamknij