Znaleziono 0 artykułów
17.05.2022

„Czarne lustro” powróci z szóstym sezonem

17.05.2022
Fot. materiały prasowe

Po trzech latach od finału piątej odsłony dystopijna seria powraca. Nowy sezon przeboju Netliksa ma być jeszcze bardziej filmowy niż poprzednie.

Jak donosi „Variety”, po dwóch latach negocjacji Netflix zlecił rozpoczęcie prac nad szóstym sezonem „Czarnego lustra”. Na czele zespołu ponownie stanie Charlie Brooker, twórca, serii eksplorującej mroczny potencjał najnowszych technologii. Zdaniem dziennikarzy magazynu, fani mają na co czekać. Trzy lata po finale piątego sezonu, który liczył tylko trzy odcinki, „Czarne lustro” powróci do wcześniejszego, sześcioodcinkowego formatu. Każda z odsłon serii ma liczyć co najmniej godzinę, a jak podaje informator „Variety”, całość będzie miała „jeszcze bardziej filmowy charakter”.

 

Szczegóły dotyczące fabuły serii są objęte ścisłą tajemnicą. Nie jest znana obsada. Przypomnijmy, że do tej pory w „Czarnym lustrze” wystąpiła plejada gwiazd, na czele z Danielem Kaluuyą, Bryce Dallas Howard i Miley Cyrus.

Fani serii mogą w końcu odetchnąć z ulgą. Od premiery piątego sezonu przyszłość produkcji stanęła pod znakiem zapytania, po tym, jak Brooker i jego kreatywna partnerka Annabel Jones, odeszli z własnej firmy produkcyjnej House of Tomorrow, która została przejęta przez większą korporację. Prawa do tytułu pozostały w rękach nowego właściciela. W jednym z wywiadów Brooker przyznał nawet, że nie planuje wracać do uniwersum „Czarnego lustra”. Zamiast tego skupił się na produkcji czarnych komedii dla Netfliksa – „Giń, 2020!” i jego sequelu „Giń, 2021!”.

W tym samym czasie platforma stremingowa prowadziła długie negocjacje z nowym właścicielem House of Tomorrow, by nabyć licencję do „Czarnego lustra”. Po dwóch latach korporacje najwyraźniej doszły do porozumienia, a miłośnicy mrocznego science fiction już niebawem ponownie zanurzą się w dystopijne odbicie naszej rzeczywistości.

Data premiery nie jest jeszcze znana.

Julia Właszczuk
Proszę czekać..
Zamknij