Znaleziono 0 artykułów
11.12.2022

Daniel Craig zagra w nowym filmie Luki Guadagnino

11.12.2022
(Fot. Getty Images)

Luca Guadagnino nie zwalnia tempa. Z afiszy jeszcze nie zszedł kanibalistyczny romans reżysera „Do ostatniej kości”, światła dziennego nie ujrzał zapowiadany obraz z Zendayą „Challengers”, nie mówiąc o rozpoczęciu prac nad biografią Audrey Hepburn, a filmowiec już ogłosił nowy projekt. W zapowiedzianej przez Guadagnino ekranizacji kontrowersyjnej powieści Williama S. Burroughsa „Pedał”, główną rolę zagra Daniel Craig.

Książka „Queer” (w Polsce wydana pod tytułem „Pedał”) powstawała w latach 1951-53, ale uznana za zbyt obrazoburczą, została opublikowana dopiero 30 lat później. Traktuje się ją jako nieoficjalną kontynuacją kultowego „Ćpuna”, bo i w niej, pod płaszczykiem postaci Williama Lee, William S. Burroughs opisuje swój stan po odstawieniu heroiny. Osią fabuły powieści jest próba ucieczki od narkotycznej kultury Nowego Jorku, skąd Lee trafia do Meksyku. W mieście poznaje niejakiego Gene’a Allertona i nawiązuje z nim relację. Razem z chłopakiem wyrusza w szaloną podróż w głąb Ameryki Południowej. Celem jest odnalezienie halucynogennej rośliny yage.

W 2011 roku przed zadaniem zekranizowania „Pedała” stanął Steve Buscemi („Fargo”, „Wściekłe psy”). Zgromadzono fundusze, opracowano scenariusz, a nawet zaaranżowano jego czytanie podczas Festiwalu Filmowego w Sarasocie z udziałem Stanleya Tucciego i Bena Fostera. Ostatecznie jednak porzucono projekt. Teraz do wyzwania przystępuje Luca Guadagnino, twórca nagradzanych „Tamtych dni, tamtych nocy” czy „Do ostatniej kości”.

(Fot. Getty Images)

Wiadomo, że reżyser będzie równolegle kontynuować prace nad długo zapowiadanym „Challengers” z Zendayą i biografią Audrey Hepburn. Scenariusz ma napisać Justin Kuritzkes, a w główną rolę wcielić się Daniel Craig, który od premiery „Nie czas umierać” usilnie próbuje zerwać z wizerunkiem niepokonanego agenta 007, występując jako detektyw Benoit Blanc w filmowej serii „Na noże”. Coraz śmielej mówi się też, że Gene’a Allertona zagra aktor młodego pokolenia z przeboju Netfliksa „Outer Banks”. Jak na razie Guadagnino nie dementuje plotek, koncentrując się na pozyskiwaniu funduszy na produkcję.

Pola Dąbrowska
Proszę czekać..
Zamknij