Znaleziono 0 artykułów
11.01.2019

Delikatna odsłona Chanel Chance

11.01.2019
Chanel Chance (Fot. Materiały prasowe)

Życiem rządzi przypadek – mawiała Coco Chanel. Projektantka wierzyła w los, ale każdą okazję wykorzystywała z pełną determinacją. Zapach Chance, który francuski dom mody zaprezentował światu 17 lat temu, idealnie oddaje tę filozofię. Teraz Chance Eau Tendre powraca w nowej odsłonie.

Przypadek to stan umysłu, który nie ma nic wspólnego z losowymi wydarzeniami. To okazja, która nadarza się w każdym momencie życia. To optymizm i odwaga, bo w filozofii kultowego zapachu Chanel Chance nie chodzi tylko o pojawienie się niezwykłej szansy, tylko o to, by jak najlepiej ją wykorzystać.

Zapach, który francuski dom mody zaprezentował w 2002 roku, łączy w sobie silne kwiatowe nuty. Jego pojawienie się w pewnym sensie stanowiło nowe otwarcie w historii marki. Perfumy Chanel N°5, wybrane osobiście przez samą Gabrielle, były kultowym zapachem XX wieku. Zamknięte we flakonie utrzymanym w duchu art deco powstały z myślą o kobiecie, która wie, czego chce. W przeciwieństwie do nich Chanel Chance, stworzone w następnym stuleciu przez dwójkę mężczyzn, Jacquesa Polge’a odpowiedzialnego za wnętrze oraz  projektanta flakonu, Jacquesa Helleu, stanowią ich przeciwieństwo. Flakon o najbardziej kobiecym z możliwych kształtów, zwieńczony złotymi literami, razem z zawartością symbolizuje nieskończoną energię i radość z życia. Co więcej, N°5 powstał jako unikatowy zapach, jedyny w swoim rodzaju, natomiast Chance z założenia miał powstać w kilku odsłonach. 

Chanel Chance (Fot. Materiały prasowe)

Cztery unikatowe kompozycje, złączone jaśminową nutą, to talizmany szczęścia, które kobiety mogą nosić na co dzień. Oryginalny zapach Chance z jaśminowym sercem zachwyca niespodziewanym kontrastem różowego pieprzu, cytrusów oraz drzewnej nuty. Pierwsza wariacja zapachu to Chance Eau Fraîche. Wzbogacona o żywe, cytrusowe nuty została zaprezentowana światu w 2007 roku. Delikatny Chance Eau Tendre to z kolei połączenie jaśminu z nutami piżmowymi i delikatnym dodatkiem grejpfruta i pigwy. Ostatnia wariacja to Chance Eau Vive, która zachwyca energią dzięki czerwonej pomarańczy i grejpfrutowej goryczce oraz harmonii cedry i irysa.

Za kampanię reklamową zapachu odpowiadał Jean-Paul Goude. Artysta i reżyser od lat blisko współpracuje z francuskim domem mody. Wystarczy przypomnieć reklamę perfum Égoïste z 1990 roku, reklamę perfum Coco, w której modelka Vanessa Paradis wystąpiła w klatce dla ptaków, czy Estelle Warren przechadzającą się w jedwabnej sukni w reklamie Chanel N°5.

Chanel Chance Eau Tendre (Fot. Materiały prasowe)

W przypadku Chance, Goude postanowił połączyć zapach z młodą, pełną energii i radości życia kobietą. Pamiętając o filozofii perfum, pierwszy film i zdjęcia kampanii powstały w ukochanej przez Coco Chanel Wenecji. W jakim innym mieście przypadkowe spotkanie gondoliera z rudowłosą dziewczyną zaowocowałoby miłością od pierwszego wejrzenia? Kampanie późniejszych wariacji Chance to zabawa z flakonem, który przybierał w nich nieproporcjonalnie duży rozmiar i pozostawał w centrum uwagi. W pozostałych latach Goude wzbogacał kampanie o nową tematykę, nawiązując m.in. do kręgli czy żonglerki.

 

W 2019 roku francuski dom mody przygotował nową interpretację Chance Eau Tendre, w której Olivier Polge we współpracy z Laboratory of Fragrance Creation and Development marki, na nowo zaprezentował owocowo-kwiatowy zapach. Bardziej intensywny i bardziej kobiecy, zachwyca idealną kompozycją jaśminu, róży i cytrusów. Delikatny i wręcz poetycki, przywodzi na myśl kobietę, która promienieje wewnętrznym blaskiem i radością. 

Planując kampanię reklamową nowej odsłony Chance Eau Tendre, dom mody również zwrócił się do Jean-Paula. Tym razem rezygnując z tematyki sportowej, reżyser postanowił skupić się na innym teatrze przypadku: przesłuchaniach. Zaprosił jednocześnie do współpracy choreografa Ryana Heffingtona, który tak jak on w swojej twórczości uwielbia łączyć ze sobą różne gatunki i elementy wielu kultur. Do zespołu dołączył także muzyk Sam Spiegel: – Obaj tak jak ja mają trochę naiwne i trochę spontaniczne podejście do filmu – wyznał Goude. Wynikiem ich pracy jest krótki film prezentujący tancerzy podczas występu z wykorzystaniem krzeseł. Ich radość z powodu tego, że wzięli życie w swoje ręce, kojarzy się z duchem Chance. 

Chanel Chance (Fot. Materiały prasowe)

 

Katarzyna Pietrewicz
Proszę czekać..
Zamknij