Znaleziono 0 artykułów
08.08.2021

Johnny Cirillo fotografuje stylowych nowojorczyków

08.08.2021
(Fot. Getty Images)

Gwiazdy stroją się, bo wiedzą, że wszędzie czyhają na nich paparazzi. Na Manhattanie fotograf Johnny Cirillo (@watchingnewyork) poluje na zwykłych ludzi. Na jego kadrach uwagę zwracają detale: cekinowe sukienki noszone do kowbojskich butów, retro czapki i plisowane spodnie.

Dlaczego zacząłeś robić zdjęcia?

Jestem fanem Billa Cunninghama. Gdy w 2016 r. zmarł, pomyślałem, że fotografowaniem mody ulicznej złożę mu hołd. Zdecydowałem, że będę fotografować ludzi z odległości kilkudziesięciu metrów. To podobne do sposobu, w jaki robią zdjęcia paparazzi, a wszyscy moi bohaterowie są dla mnie celebrytami!

Co podoba ci się w fotografii najbardziej? 

Przez wiele lat fotografowałem imprezy okolicznościowe. Uwielbiałam łapać szczęśliwe chwile między dwojgiem ludzi. Fotografowanie szczęśliwych chwil na ulicy ma dodatkowy wymiar – wydaje się jeszcze bardziej prawdziwe.

Spotkało cię coś zabawnego? 

Zrobiłem kiedyś zdjęcie pary trzymającej się za ręce, patrzącej sobie z miłością w oczy i udostępniłem je na moim Instagramie. Dostałem wiadomość od bohatera: „Mam dziewczynę, a na zdjęciu pokazałeś mnie z kimś innym”. Od tego czasu zawsze proszę ludzi o zgodę na publikację.

 

Oryginalny tekst ukazał się na stronie Vogue.com.

 

Christian Allaire
Proszę czekać..
Zamknij