Znaleziono 0 artykułów
30.12.2022

Najbardziej kontrowersyjne buty 2022 roku

30.12.2022
Miu Miu (Fot. Acielle/Style du Monde)

Jeśli chodzi o buty, rok 2022 był naprawdę szalony. Od uggów i crocsów po baletki Margieli, sportowe mule Nike x Martine Rose i „naked shoes” Loewe – przez ostatnie 12 miesięcy projektanci zaprezentowali sporo par, o których się mówi. Przedstawiamy najlepsze z nich.

Buty marki Ugg

Adut Akech w krótkich uggach na platformie (Fot. Getty Images)

Uggi każdego rodzaju – od modeli bez pięty do tych za kostkę – były w 2022 roku guilty pleasure miłośników mody. Pokochały je także gwiazdy, co spowodowało, że sprzedaż butów australijskiej marki poszybowała.

Baletki MM6 Maison Margiela

Pokaz MM6 Maison Margiela na wiosnę–lato 2023 (Fot. Getty Images)

MM6 Maison Margiela w pokazie na wiosnę–lato 2023 poszedł z mikrotrendem balletcore krok dalej niż innisatynowe pantofle miały kwadratowe noski jak prawdziwe pointy.

Futrzane botki Ancuty Sarcy

Ancuta Sarca zaopatrzyła w tym roku takie gwiazdy jak Rihanna i Dua Lipa w sneakersy z tzw. deadstocku, z których słynie, i które kojarzą się z zabawą futrzane botki.

Nike Shox MR4 X Martine Rose

Rosalía w sportowych mulach Nike Shox MR4 X Martine Rose (Fot. Getty Images)

Sportowe mule Shox Martine Rose wykonane we współpracy z Nike często gościły w redakcji brytyjskiego „Vogue’a”. Bąbelkowy obcas i futurystyczny design sprawiły, że ten model natychmiast stał się pożądany.

Crocsy

David Hockney w crocsach podczas wizyty w pałacu Buckingham (Fot. Getty Images)

Można je kochać lub ich nienawidzić. Crocsy zostały uznane za jedne z butów, które są bohaterami roku, a może nawet dekady. Redaktorka działu mody brytyjskiego „Vogue’a” Laura Hawkins wystąpiła nawet w BBC Radio 4, aby osobiście potwierdzić, jaką radość daje noszenie crocsów.

Dżinsowe buty Diesela

Pokaz Diesela na jesień–zimę 2022 (Fot. Getty Images)

Glenn Martens, dyrektor kreatywny Diesela, zaprezentował hybrydę dżinsów z butami na pokazie na sezon jesień–zima 2022 jeszcze w lutym. Praktyczne? Wątpliwe. Przyszłościowe? Na pewno.

Buty z piercingiem Knwls X Ugg

Knwls X Ugg na wiosnę–lato 2023 (Fot. Getty Images)

Projektanci Charlotte Knowles i Alexandre Arsenault – duet stojący za londyńską marką Knwls – zaproponowali punkową alternatywę dla klasycznych kasztanowych uggów na wiosnę–lato 2023.

„Nagie buty” Loewe

Pokaz Loewe, wiosna–lato 2023 (Fot. Getty Images)

Najbardziej nietypowy trend obuwniczy, który pojawił się na pokazach wiosna–lato 2023? „Nagie buty”, które – jak sama nazwa wskazuje – są przezroczyste. Dom mody Loewe zaprezentował najbardziej ekstremalny przykład: czółenka wykonane z transparentnego materiału.

Czółenka The Row

(Fot. ImaxTree)

Jennifer Lawrence w 2022 nieraz zaskoczyła nas wyjątkowymi butami, ale najbardziej niezwykłe spośród nich były Ozzy z cienkiej jak papier skóry nappa od The Row.

Botki jak japonki Miu Miu

Pokaz Miu Miu, wiosna–lato 2023 (Fot. Getty Images)

Zapomnij o tradycyjnych japonkach – Miu Miu proponuje, abyś następnego lata wypróbowała buty na obcasie lub botki z wygodnym paskiem między palcami.

Kozaki Y/Project

Rihanna w butach Y/Project (Fot. Getty Images)

Rihanna jest królową odważnych butów. Najlepsza para, w której chodziła w 2022 roku? Bardzo wysokie i bardzo szerokie kozaki Y/Project. Tylko ona potrafi nosić je tak nonszalancko.

Kozaki na szpilce Chopova Lowena

Pokaz Chopova Lowena na wiosnę–lato 2023 (Fot. Getty Images)

Goście z pierwszego rzędu na pokazie Chopova Lowena na wiosnę–lato 2023 fotografowali różne wyjątkowe buty, które pojawiły się na wybiegu, wprowadzając radosny nastrój.

Artykuł ukazał się oryginalnie na Vogue.co.uk.

Alice Cary
Proszę czekać..
Zamknij