Znaleziono 0 artykułów
23.01.2022

Składniki kosmetyczne, o których będzie głośno w 2022 roku

23.01.2022
Fot. Corey Tenold

Pożegnaliśmy 2021 rok, witamy nową listę składników, które mają szansę stać się naszymi tegorocznymi bohaterami. Każdy z nich skupia się na innym problemie pielęgnacji skóry. Analizuje je dla nas Twiggy Jalloh.

Kwas bursztynowy: Redukcja niedoskonałości

Gdy na skórze pojawiają się niedoskonałości, kwas bursztynowy może pomóc w zredukowaniu rozmiaru zauważalnych krostek, jednocześnie chroniąc skórę przed niepożądanym działaniem czynników środowiskowych i potencjalnym uszkodzeniem komórek.

Kwas galusowy: Rozświetlenie matowej skóry

Aktywny kwas galusowy o rozświetlających właściwościach pozyskiwany jest z roślin i ziół. Działa antyoksydacyjnie, przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie, chroniąc podrażnioną skórę, a także redukuje zaczerwienienia i wyrównuje koloryt.

Postbiotyki: Utrzymanie zdrowego mikrobiomu

Utrzymywanie w zdrowiu mikrobiomu skóry jest kluczowe. Postbiotyki, składniki produkowane przez dobre bakterie, wspierają zróżnicowanie mikrobiomu oraz działanie skóry jako bariery chroniącej przed szkodliwymi czynnikami środowiskowymi.

Fot. Corey Tenold

Grzyby: Łagodzenie stanów zapalnych skóry

Grzyby, uwielbiane za ich właściwości przeciwzapalne, chronią skórę przed czynnikami zewnętrznymi, wspierają utrzymanie w równowadze gospodarki hormonalnej oraz mogą przynosić ulgę w przypadku nieprzyjemnych objawów trądziku różowatego czy egzemy. Mykologia działa tu w idealnej synergii ze współczesną nauką.

Kwas traneksamowy: Niwelowanie przebarwień

Kwas traneksamowy to efektywnie działający składnik niwelujący przebarwienia. Działa miejscowo na melanodermę, hiperpigmentację i plamy starcze. Dobrze współdziała z innymi składnikami kosmetyków, takimi jak witamina C i retinol – należy jednak pamiętać o stosowaniu filtra SPF, nawet w pochmurne dni.

Wąkrotka azjatycka: Szybsza regeneracja skóry

Wąkrotka azjatycka, powszechnie stosowana w medycynie naturalnej ze względu na swoje właściwości łagodzące, we współczesnej kosmetyce zyskała popularność dzięki wspieraniu procesów leczniczych. Przynosi ulgę podrażnionej skórze i chroni ją przed wolnymi rodnikami.

Artykuł ukazał się oryginalnie na Vogue.co.uk.

Twiggy Jalloh
Proszę czekać..
Zamknij