Znaleziono 0 artykułów
17.09.2022

Amal Clooney: Królowa cekinów

17.09.2022
Fot. Getty Images

Olśniewająca żółta sukienka, którą Amal Clooney założyła na ślub Meghan Markle i księcia Harry’ego w 2018 roku, była dziełem Stelli McCartney. Kreacja ta stała się jedną z najbardziej znanych stylizacji prawniczki. Dziś żona George’a Clooneya zachwyca kolejnym żółtym lookiem od brytyjskiej projektantki. 

W ostatnich miesiącach Amal Clooney dała się poznać jako miłośniczka sukienek w imprezowym stylu, pojawiając się w projektach idealnie skrojonych na nocny parkiet od marek Ermanno Scervino i 16Arlington. Tym razem niezwykłym blaskiem zachwyciła na after party londyńskiej premiery filmu „Bilet do raju”, gdzie do cekinowej sukienki Stelli McCartney dobrała srebrne szpilki i torebkę w metalicznym odcieniu. 

Wcześniej tego samego wieczoru Amal można było zobaczyć na czerwonym dywanie u boku męża George’a w dopasowanej kreacji od Johna Galliano, która pochodziła ze sklepu Mon Vintage stworzonego przez Marie Blanchet. Z tego samego źródła pochodziła suknia Stephanie Rolland haute couture na jedno ramię, w której prawniczka olśniewała podczas kolacji na zaproszenie organizacji Prince’s Trust w pałacu Buckingham w 2019 r. 

Fot. Getty Images

Z kolei na majową galę Cartier Women’s Initiative Awards w Paryżu prawniczka wybrała zjawiskową kreację Julie de Libran wykonaną z odzyskanych skrawków materiałów i tysięcy połyskujących cekinów. Clooney wyglądała w niej niczym gwiazda Złotej Ery Hollywood.

Amal często decyduje się na kreacje vintage, ale w kwestii ubioru ufa przede wszystkim Stelli McCartney, która przygotowując nowe looki, w każdym sezonie pamięta o zrównoważonym podejściu. Projektantka w wywiadzie dla brytyjskiego „Vogue’a” nazwała kiedyś Amal swoją najlepszą partnerką do modowej współpracy, zdradzając, że stworzenie ubrań zarówno dla prawniczki, jak i Oprah Winfrey na ślub w rodzinie królewskiej było „czystą przyjemnością”. – To pewnie dlatego spotkały się z tak dobrym przyjęciem – mówi McCartney.

Artykuł ukazał się oryginalnie na Vogue.co.uk.

Alice Cary
Proszę czekać..
Zamknij