Znaleziono 0 artykułów
13.09.2023

Pięć modnych fryzur na jesień prosto z wybiegów

13.09.2023
Givenchy jesień-zima 2023 / Fot. Getty Images

Postrzępione grzywki, mistrzowsko wystylizowane upięcia czy plecione koki. Przedstawiamy pięć fryzur, które pojawiły się na wybiegach podczas tygodni mody na jesień-zimę 2023 i nadadzą kierunek fryzjerskim trendom w obecnym sezonie.

Powrót z wakacji oznacza obowiązkową wizytę w salonie fryzjerskim, aby pozbyć się suchych, zniszczonych przez słońce, piasek i wodę morską końcówek i powitać jesień ze zdrowymi włosami. Dla kobiet, które przy okazji pragną zmienić swój wizerunek, czerpanie inspiracji z fryzur prezentowanych na wybiegach jest gwarancją dobrego wyboru. Oto przykładowa lista fryzur, z której tej jesieni możesz wybrać coś dla siebie.

Mikrogrzywka

Gucci jesień-zima 2023 / Fot. Getty Images

Grzywkę najlepiej nosić krótką, postrzępioną i nieco zadziorną, w stylu chłopczycy. Duffy i Paul Hanlon zaprezentowali je pięknie wyszczotkowane na pokazach Givenchy i Gucci. Innym źródłem inspiracji był pokaz Fendi, gdzie Guido Palau odsunął grzywkę na bok, układając ją pasmo po paśmie na czole.

Zelektryzowana

Miu Miu, Yohji Yamamoto jesień-zima 2023 / Fot. Getty Images

Paryski styl coiffé-décoiffé (uczesany-rozczochrany) opanowany został do perfekcji. Przykład? Doskonałe looki Yohji Yamamoto, do których stylista Eugene Souleiman wystylizował włosy modelek tak, by wyglądały, jak gdyby dopiero co wstały z łóżka. Z kolei na pokazie Miu Miu wystarczyło pasmo włosów strategicznie zmierzwionych przez Guido Palau, by nadać dziewczętom buntowniczy, nonszalancki i czarujący wygląd.

Efekt kleju

Diesel, Victoria Beckham jesień-zima 2023 / Fot. Getty Images

Wszyscy słyszeliśmy o efekcie mokrych, gładkich włosów, ale w tym sezonie fryzjerzy podnoszą poprzeczkę.
Dzięki użyciu mocnego żelu włosy modelek sprawiały wrażenie, jakby były sklejone aż po same końce, jak w stylizacji marki Diesel wykonanej przez Gary'ego Gilla, u Alexandra McQueena w stylizacji Guido Palau, gdzie przyklejone są od nasady, czy bez najmniejszego wystającego włoska we fryzurze wykonanej przez Anthony'ego Turnera dla Victorii Beckham.

Mistrzowski koczek

Balmain, Sacai jesień-zima 2023 / Fot. Getty Images

Kok, będący odzwierciedleniem elegancji, wymaga w tym sezonie pewnego kunsztu. Sam McKnight odkrył na nowo tradycyjny sposób upięcia włosów za pomocą kokardy Balmain. Guido Palau połączył warkocze, tworząc z włosów rzeźbę u Alexandra McQueena, a u Sacai przeplótł włosy wstążką.

Długość bez ograniczeń

Zimmermann, Givenchy wiosna-lato 2023 / Fot. Getty Images

Długość XXL, która była już bardzo pożądana latem, będzie nadal modna jesienią. Aby podkreślić piękno długich włosów, należy podciąć je o dwa-trzy centymetry, aby pozbyć się rozdwojonych końcówek oraz zapobiec ich łamaniu i przerzedzaniu się. Czerpiemy inspiracje z pięknych, zdrowych, długich włosów, które mogliśmy podziwiać na wybiegach podczas tygodnia mody na sezon wiosna-lato 2023: włosy falujące, w stylu surferki u Zimmermanna lub gładkie jak u Givenchy. W obu przypadkach sięgające bioder.

Artykuł ukazał się oryginalnie na Vogue.fr.

Hannah Coates
Proszę czekać..
Zamknij