Znaleziono 0 artykułów
13.10.2021

„Good Morning Vogue” o Chanel

13.10.2021
Fot. Kadr z filmu

Chanel to magiczna nazwa w modzie. Jej logo z podwójnym C jest znane na całym świecie, podobnie jak charakterystyczne rzeczy marki: pikowana torebka, kamelie czy cyfra 5. 

 

W tym odcinku „Good Morning Vogue” Anna Wintour i Hamish Bowles wraz z Sofią Coppolą, Inez Van Lamsweerde, Vinoodh Matadin i innymi osobami rozszyfrowują niektóre z kodów domu mody Chanel ustanowionych przez założycielkę Gabrielle „Coco” Chanel, Karla Lagerfelda i obecną dyrektorkę kreatywną Virginie Viard.

Świat Chanel odzwierciedla wyrafinowany gust założycielki, która jako najlepsza modelka była twarzą marki – zauważa Inez Van Lamsweerde.

Chanel w latach 20. XX wieku zmieniła modę, wprowadzając proste sukienki i żakiety z dżerseju (wówczas niespotykanej tkaniny w modzie luksusowej), w których kobiety mogły swobodnie żyć, kochać, jeść i tańczyć. Kiedy w 1953 roku ponownie otworzyła swój dom mody zamknięty podczas wojny, jej tweedowe kardigany z pasmanteryjnymi wykończeniami i obszyciami z łańcuszków znów stały się szykownym uniformem. 

Karl Lagerfeld, który objął kierownictwo w Chanel w 1983 roku, udowodnił, że dom mody może istnieć mimo (fizycznej) nieobecności założycielki. – Karl był supermanem – mówi jego przyjaciółka i dyrektorka wydawnicza „Vogue’a” Anna Wintour. 

Gdy Lagerfeld wchłonął kody domu mody, poddał je postmodernistycznej metamorfozie, dodał elementy z ulicy, a także trochę swojego poczucia humoru. Była to tak ekscytująca i potężna mieszanka, że dziedzictwo Lagerfelda dorównuje dziedzictwu Coco.

Teraz Chanel jest w sprawnych rękach Virginie Viard, która przez lata pracowała ramię w ramię z Lagerfeldem. Nie odrzucając przeszłości, po cichu podkreśla własny styl – połączenie delikatnej kobiecości z rock’n’rollową ostrością. Jak zauważa Hamish Bowles, z Viard u steru dom mody znów jest prowadzony przez kobietę projektującą dla innych kobiet. Vive la femme!

Featuring: Anna Wintour, Virginie Viard, Hamish Bowles, Inez & Vinoodh, Sofia Coppola
Director: Nikki Petersen
Producer: Amanda Messenger
Associate Producer: Kevin Mohun
Director of Photography: Etienne Baussan
B Camera Operator: Franck Onouviet
Sound Mixer: David Amsalem Albertini
Associate Producer: Kevin Mohun
Production Assistant: Zakariya Boujana
Edited by: Henry Busby, Ann Lupo
Associate Director, Post Production: Nicole Berg
Assistant Editor: Andy Morell, Billy Ward
Sound Mixer: Bobb Barito
VP, Digital Video Programming & Development: Robert Semmer
Creative Editorial Director: Mark Guiducci
Post Production Supervisor: Marco Glinbizzi
Line Producer: Jessica Shier
Production Manager: Edith Pauccar
Special Thanks: Chanel, The Ritz Paris, La Reserve Paris

Materiał w oryginale został opublikowany na Vogue.com.

Laird Borrelli-Persson
Komentarze (1)

Gość13.10.2021, 10:31
w tym czarnym kapeluszu rewelacja pradlo - cała na czarno wygląda super
Proszę czekać..
Zamknij