Znaleziono 0 artykułów
07.03.2023

Hollywoodzki bob: Najnowszy trend z czerwonego dywanu

07.03.2023
Cate Blanchett (Fot. Frazer Harrison, Getty Images)

Czy moda na boba kiedykolwiek przeminie? Jeśli chodzi o czerwone dywany, w tym galę SAG, odpowiedź brzmi: nie. Na czasie są niemal wszystkie wersje tej fryzury: od nonszalanckich i francuskich po bardzo krótkie i z ostrym cięciem. Najbardziej uwielbiany przez gwiazdy jest jednak hollywoodzki bob.

Zendaya na SAG Awards 2023 (Fot. Frazer Harrison, Getty Images)

Od Cate Blanchett po Zendayę – aktorki w różnym wieku, z różną strukturą włosów i o różnym stylu wybrały swoje ulubione uczesanie, wskazując na powrót spektakularnych fryzur, z którymi pożegnaliśmy się w czasie pandemii. Czerpiąc z hollywoodzkiego przepychu i ikon, takich jak Marilyn Monroe czy Grace Kelly, gwiazdy zdecydowały się na boba z dużymi falami na końcach.

Bob reprezentuje piękno czerwonego dywanu w najlepszym wydaniu i jest doskonałym sposobem, aby przyciągnąć uwagę do eleganckich dekoltów i pięknych linii żuchwy. Przykładem może być Zendaya, której sprężysty, zaczesany na bok bob był jednocześnie glamour i cool. Stylistka fryzur Tai Simon użyła pianki OGX Coconut Curls Decadent Creamy Mousse, aby nadać uczesaniu objętości i je utrwalić.

Cate Blanchett wybrała boba z przedziałkiem z boku, ale jej loki w kolorze jasnego blond były bardziej zdefiniowane. Aubrey Plaza, od niedawna ponownie brunetka (po tym, jak wypróbowała radykalny blond), także miała podobną fryzurę.

Aubrey Plaza (Fot. Frazer Harrison, Getty Images)
Viola Davis (Fot. Amy Sussman, Getty Images)

Sprężysty bob Violi Davis był krótszy niż u jej koleżanek, dzięki czemu przyciągał uwagę do jej błyszczącego dekoltu. I jeszcze Simona Tabasco (Lucia z drugiego sezonu serialu „Biały Lotos”), której delikatniejsze, luźniejsze loki stworzyły nieco bardziej swobodne, ale nie mniej czarujące, wykończenie fryzury.

Simona Tabasco (Fot. Emma McIntyre, Getty Images)

Jeśli już nosisz boba, pora zapoznać się na nowo z dużymi lokówkami. A jeśli nie i rozważasz zmianę fryzury, zaryzykuj, wiedząc, że to klasyczny styl, który pasuje każdemu niezależnie od wieku, kształtu twarzy i stylu – czego dowodzą gwiazdy.

Artykuł ukazał się oryginalnie na Vogue.co.uk.

Hannah Coates
Proszę czekać..
Zamknij