Znaleziono 0 artykułów
25.02.2023

Jak ulubiona torebka Carolyn Bessette-Kennedy od Prady stała się klasykiem

25.02.2023
(Fot. New York Daily News Archive/Getty Images)

Od połowy lat 90. XX wieku pewien projekt Prady zdobył duże grono wielbicieli. Ale Carolyn Bessette-Kennedy zawsze będzie najsłynniejszą fanką tego modelu torebki.

Minimalistyczny styl Carolyn Bessette-Kennedy do dziś stanowi inspirację dla wielu osób, a białe koszule i wełniane płaszcze stały się znakami rozpoznawczymi specjalistki od PR Calvina Kleina. Jeśli chodzi o dodatki, nowojorczanka preferowała przede wszystkim jedną torebkę: pudełkowy model Spazzolato marki Prada.

Bessette-Kennedy – która zyskała sławę, gdy w 1994 roku zaczęła spotykać się z Johnem F. Kennedym Jr. – została sfotografowana właśnie z tą torebką przy wielu okazjach w latach 90. XX wieku, zarówno gdy nosiła ją do czarnego swetra i karmelowej spódnicy, jak i wtedy, kiedy wybierała ten dodatek do ponadczasowego płaszcza Prady. Ta funkcjonalna torebka idealnie podkreślała minimalistyczne stylizacje.

Carolyn miała kilka torebek w swojej kolekcji, ale nie było ich zbyt dużo – powiedziała Rose Marie Terenzio, asystentka JFK Jr., w rozmowie z „New York Post”. – Nie mogę sobie wyobrazić Carolyn zapisującej się na listę oczekujących na torbę, choć nie sądzę, żeby było to w tamtych czasach szczególnie często praktykowane… Model od Prady był jej całorocznym wyborem.

Ponieważ moda z lat 90. znów jest na topie, nic dziwnego, że Prada w zeszłym roku zdecydowała się wznowić model torebki z 1995 roku i nazwać ją Carolyn, na cześć najsłynniejszej właścicielki tego dodatku. Torebka, prawie identyczna jak oryginał, dostępna jest w różnych kolorach (w tym w czarnym, niebieskim i czerwonym) oraz rozmiarach.

Carolyn Bessette-Kennedy ze swoją ulubioną torebką w 1997 r. (Fot. Lawrence Schwartzwald/Getty Images)

To niejedyny dodatek rozsławiony przez Bessette-Kennedy. Uwielbiała czółenka na obcasach z paskami na piętach, czyli model Carolyne marki Manolo Blahnik (zainspirowany stylem projektantki, autorki i artystki Carolyne Roehm oraz legendą mody Caroliną Herrerą). Od czasu gdy nosiła je Bessette-Kennedy, w takich butach zauważano też księżną Sussex, Ashley Olsen i Selenę Gomez.

W ciągu ostatniego roku Margot Robbie, Lorde i Elsa Hosk również nosiły torbę Prady Re-Edition 1995, co udowadnia, że styl Bessette-Kennedy jest nieśmiertelny.

Artykuł w oryginale ukazał się na Vogue.com.

Emily Chan
Proszę czekać..
Zamknij