Znaleziono 0 artykułów
31.05.2021

Japoński manikiur

31.05.2021
Balmain / Fot. IMaxTree

Azjatycka technika dogłębnej pielęgnacji paznokci i skórek, będąca japońskim odpowiednikiem hybrydy, pomoże odżywić zmęczone płytki.

Historia

Tradycyjna technika pielęgnacji paznokci pojawiła się w Japonii ponad 400 lat temu. Nie spodziewajcie się nail artu z efektem wow – ta technika polega na użyciu naturalnych składników i delikatnych narzędzi, by osiągnąć jak najprostszy efekt.

Zalety

Japońska technika przypomina trochę pracę trychologa. Przed rozpoczęciem zabiegu specjalista ocenia stan paznokci. Najważniejszym zadaniem jest przywrócenie zdrowego wyglądu płytki i podkreślenie jej naturalnego piękna.

Do japońskiego manikiuru wykorzystywane są wyłącznie naturalne produkty na bazie żeń-szenia, mleka ryżowego, wosku pszczelego, ekstraktu z bambusa i alg, oleju ylang-ylang, nasion lotosu i ekstraktu z czerwonej herbaty.

Narzędzia też zostały wykonane z naturalnych materiałów: pałeczki z drzewa pomarańczowego do korekcji skórek, polerki z delikatnej skóry cielęcej i pilniki ceramiczne do modelowania. Dodatkowy atut? Ten manikiur jest bezpieczny dla kobiet w ciąży i matek karmiących piersią.

Simone Rocha / Fot. materiały prasowe

Rodzaje

Według P-Shine mistrz stosuje kąpiel na paznokcie, a zwolennicy Masury często pomijają ten etap, wykonując zamiast niego masaż naskórka z odżywczymi olejkami.

Podobne artykułyTrend na wiosnę 2021: Naturalne paznokcie Maria Kowalczyk / nostressbeauty Pozostałe etapy są wspólne dla obu metod. W domu przydadzą się pasta mineralna i proszek z wosku pszczelego, które na przemian wciera się w płytkę paznokcia za pomocą polerki ze skóry cielęcej, kichina. Pasta wypełnia mikropęknięcia, wzmacnia płytkę i nadaje paznokciom naturalny połysk dzięki zawartym w składzie cząstkom perłowym, peptydom morskim i keratynie, a puder wzmacnia naturalny blask. Warto mieć także żel do zmiękczania i usuwania skórek, bo ważną zasadą manikiuru japońskiego jest to, że nie można ich wycinać. Na koniec wklepuje się serum utrwalające efekt. Taka maksymalnie naturalna powłoka zdaniem japońskich mistrzów utrzymuje się na paznokciach przez dwa tygodnie.

Cel

Celem zabiegu jest uzyskanie na paznokciach połysku z różowawym odcieniem bez dodatkowego pokrycia. Współczesny manikiur japoński jest bardziej różnorodny – czasami łączy tradycyjną sztukę z nowoczesną technologią. Dozwolone jest nałożenie hybrydy, ale pod jednym warunkiem – musi być jak najbardziej nieszkodliwa, z markowaniem 5-free, które potwierdza, że w składzie nie ma pięciu najbardziej toksycznych składników.

Artykuł oryginalnie ukazał się na Vogue.ru.

Arina Shabanova
Proszę czekać..
Zamknij