Znaleziono 0 artykułów
18.02.2023

Dobre wzorce: Lourdes Leon inspiruje się stylem Madonny z młodości

18.02.2023
Fot. Getty Images

Naszyjniki z krzyżem, podarte dżinsy, stożkowate staniki. Elementy, które w latach 80. i 90. lansowała Madonna, dziś z dumą nosi jej 26-letnia córka, Lourdes Leon, interpretując je na swój własny sposób.

Na gali rozdania nagród Grammy 2023 Lourdes pojawiła się w wysadzanej kamieniami sukni marki Area. Kreacja nie tylko była w odcieniu czerwieni z „La Isla Bonita”, lecz także wyróżniała się gorsetem, który, jak szybko zauważyli użytkownicy Twittera, przypominał kultowe projekty ze stożkowatymi miseczkami od Jeana-Paula Gaultiera, które Madonna nosiła w trakcie trasy koncertowej „Blond Ambition”. Na szyi Lourdes znalazł się z kolei gotycki naszyjnik z krzyżem, który nawiązywał do stylizacji jej mamy z czasów „Like a Virgin”.

Madonna w 1985 r., Lourdes Leon w 2022 r. /(Fot. Getty Images)
Przed pokazem Marka Jacobsa wiosna-lato 2023 /(Fot. Getty Images)

Naszyjniki z krzyżem stały się głównym dodatkiem w garderobie Leon. Jeden z nich miała między innymi na otwarciu wystawy „Thierry Mugler: Couturissime” w Brooklyn Museum w 2022 roku. Lourdes połączyła go wtedy z obcisłym, przezroczystym kombinezonem Muglera, w którym śmiało można sobie wyobrazić Madonnę na scenie kilkanaście lat temu. Także na pokazie Toma Forda na sezon wiosna-lato 2023, podczas którego siedziała obok Madonny w pierwszym rzędzie, miała na sobie obcisłą sukienkę z dekoltem i kolejny naszyjnik z krzyżem.

Z mamą na pokazie Toma Forda wiosna-lato 2023 /(Fot. Getty Images)

Na pokazie Marca Jacobsa wiosna-lato 2023 Leon zaprezentowała się w innej stylizacji godnej Madonny – mimo spóźnienia i odmowy wejścia na pokaz. Na zewnątrz Park Avenue Armory, gdzie odbywała się prezentacja kolekcji, Lourdes została sfotografowana w dżinsie od stóp do głów z logo „Blumarine by Marc Jacobs”, sugerującym nieogłoszoną jeszcze współpracę obu marek. Cyniczni obserwatorzy spekulowali, że było to celowe działanie mające na celu wywołanie szumu wokół ewentualnego partnerstwa marek – jeśli to prawda, to jest to posunięcie w stylu Madonny. Także w stylu Madonny był jej dżinsowy total look. Denimowe kurtki i podarte spodnie stanowiły centralny element jej wczesnej garderoby, tak jak rękawiczki bez palców i odrosty na włosach.

Artykuł ukazał się oryginalnie na Vogue.co.uk.

Alice Cary
Proszę czekać..
Zamknij