Znaleziono 0 artykułów
31.08.2023

Mokasyny na obcasie: Idealne dopełnienie biurowego dress code’u

31.08.2023
(Fot. Acielle/ Style Du Monde)

Wraz z nadejściem chłodniejszej pory roku stylowe elegantki coraz częściej sięgają po tę szykowną propozycję, zwłaszcza jako dopełnienie biurowej stylizacji.

Mokasyny na obcasie pojawiły się wiele sezonów temu, by ostatecznie zadomowić się w naszych szafach na dobre. Mniej więcej w 2019 roku znów zaczęły dominować na ulicach najważniejszych stolic mody. Najpierw pojawiły się loafersy na płaskiej podeszwie, a następnie spopularyzowane przez Pradę mokasyny typu chunky, które zrewolucjonizowały pojęcie elegancji. Ostatecznie dołączyły do nich buty w stylu normcore, które pokochała moda uliczna.

Mimo wielu modeli mokasynów ich wersję na obcasie zwykłyśmy jednak wybierać najchętniej, zwłaszcza do pracy, a to dlatego, że ich estetyka umożliwia zestawienie ich z różnymi stylizacjami, odpowiadając na potrzeby długich godzin spędzanych w biurze. Mokasyny stanowią idealne wyważenie stylu, komfortu i wszechstronności, dzięki czemu jest to nieodzowny element biurowego stroju. Można powiedzieć, że w 2023 roku mokasyny podkreślają wszystkie atuty wybranej stylizacji, podkręcając jednocześnie osobisty styl każdej z nas.

Jeśli chodzi o aspekty estetyczne stylizacji wybieranych do biura, zwykle bardzo uważnie komponujemy poszczególne elementy ubioru, ich kolorystykę oraz uzupełniające je obuwie. W tym ostatnim względzie nie trzeba się długo zastanawiać – idealnym wyborem są właśnie mokasyny na obcasie. Ich klasyczny krój łączy wszystko, co najlepsze pod względem ponadczasowej elegancji, a obcas nawiązuje do awangardy.

Aby przybliżyć wam sprawdzone sposoby na stworzenie modnych w tym sezonie stylizacji, wybraliśmy kilka propozycji zaobserwowanych na ulicach Kopenhagi – stolicy słynącej z doskonałych zestawień, w których te fantastyczne buty odgrywają wiodącą rolę.

Mokasyny na obcasie w sezonie jesień-zima 2023, czyli kopenhaski street style wkracza do biur

Mokasyny na obcasie w połączeniu z rozciętymi po bokach dżinsami i marynarką

Mokasyny na obcasie w stylu normcore królują na ulicach Kopenhagi w 2023 roku. (Fot. Acielle/ Style Du Monde)

Ta niebanalna stylizacja stanowi doskonały przykład ubioru, który z powodzeniem można przekształcić z niezobowiązującego w nieco bardziej formalny i szykowny. Ekspertki z ulic Kopenhagi nie mają wątpliwości, że dżinsy z rozcięciami po bokach znów będą modne, choć tym razem w nieco bardziej finezyjnej odsłonie. Aby z powodzeniem wkomponować je w biurową stylizację, warto je połączyć z marynarką w białe podłużne pasy (szczyt elegancji!) oraz – oczywiście – atrakcyjnym akcentem na stopach wieńczącym całość. Można to osiągnąć, wybierając mokasyny z kwadratowym noskiem na obcasie, łączące styl normcore z nowoczesną estetyką.

Mokasyny na obcasie do szerokich spodni i klasycznej bluzki

Mokasyny na obcasie – uliczny styl Kopenhagi wkracza do biur. (Fot. Acielle/ Style Du Monde)

Tę stylizację skomponujesz niezwykle łatwo – wystarczy zestawić szerokie spodnie z klasyczną koszulą lub garniturową kamizelką. To pozornie proste połączenie wyróżnia się ze względu na przeskalowany krój spodni i neutralne odcienie każdego z elementów ubioru. Dzięki prostocie i minimalizmowi stylizacja zapewnia szeroki wachlarz możliwości pod względem doboru uzupełniających ją akcesoriów. I w tym przypadku trendsetterki są zgodne: doskonale dopełnią je buty, które świetnie sprawdzają się w biurze, czyli loafersy.

Sukienka z dzianiny i mokasyny z obcasem kaczuszką

Mokasyny z obcasem kaczuszką jako modna propozycja na jesień-zimę 2023. (Fot. Acielle/ Style Du Monde)

Oto najprostsza stylizacja, w której z powodzeniem można zastosować mokasyny z obcasem kaczuszką. Ich delikatna konstrukcja umożliwia łatwe zestawienie z wieloma różnymi propozycjami, jednak wraz z nadejściem chłodniejszych miesięcy warto rozważyć dopełnienie nimi dzianinowej sukienki, by podkreślić szyk i elegancję całości ubioru. Ze względu na ponadczasowy charakter tej stylizacji dzięki mokasynom nie tylko wyróżnisz się z tłumu, lecz także podkreślisz atuty swojej sylwetki.

Mokasyny bez pięt do białych dżinsów i marynarki

Mokasyny z obcasem kaczuszką jako idealna propozycja do biura w sezonie jesień-zima 2023. (Fot. Acielle/ Style Du Monde)

Ta nieco subtelniejsza i bardziej powściągliwa stylizacja idealnie nadaje się do pracy. Białe dżinsy to klasyk, który można znaleźć w każdej szafie. Zestawione z romantyczną koszulą i marynarką zyskują elegancki charakter. Warto wspomnieć, że profesjonalny akcent nadają całości dobrane do niej buty.

Mokasyny na obcasie do spodni baggy i dżinsowej kurtki

Mokasyny na obcasie ze sportowymi spodniami jako śmielsza stylizacja do biura. (Fot. Acielle/ Style Du Monde)

To nieco bardziej rewolucyjna stylizacja, z której niekoniecznie musimy zrezygnować, wybierając się do biura. Oczywiście wystarczy odpowiednio skomponować poszczególne elementy ubioru, by dodać mu należytej powagi i dobrego smaku. Styl uliczny kocha szerokie spodnie nawiązujące do świata sportu, ale czy możemy je założyć również do biura? Oczywiście! Wystarczy umiejętnie zestawić je z pozostałymi elementami.

Po pierwsze, zapomnijmy o bieliźnie wyglądającej spod paska spodni – ulica nam to wybaczy, jednak w pracy wszystko musi pozostać należycie zakryte. Po drugie, dobierzmy dżinsową kurtkę (długą, nie o skróconym kroju) lub marynarkę. A na koniec zadbajmy o odpowiednie obuwie. To właśnie ono zapewni niezbędny akcent elegancji. Warto sięgnąć po mokasyny na obcasie, które doskonale sprawdzą się również w tej stylizacji.

Artykuł ukazał się oryginalnie na Vogue.mx

Melisa Vargas
Proszę czekać..
Zamknij