Znaleziono 0 artykułów
16.06.2021

Najpiękniejsze pierścionki zaręczynowe gwiazd ostatniej dekady

16.06.2021
Megah Markle (Fot. Getty Images)

Ostatnia dekada obfitowała w gwiazdorskie zaręczyny. Przed dziesięcioma laty dominującym trendem wśród pierścionków były klasyczne diamenty. Dziś wybór biżuterii może odzwierciedlać osobowość narzeczonych, zamiłowanie do konkretnego kamienia lub modelu z przeszłości.

Kate Middleton, księżna Cambridge

Fot. Getty Images

Książę William podarował Kate najsłynniejszy pierścionek zaręczynowy w historii. Stworzony przez Garrard, z 18-karatowym owalnym szafirem otoczonym diamentami, należał niegdyś do Lady Di.

Natalie Portman

(Fot. Getty Images)

Francuski choreograf Benjamin Millepied oświadczył się Natalie Portman w 2010 roku pierścionkiem z dwoma brylantami projektu Jamiego Wolfe’a. Do jego wykonania użyto zabytkowego kamienia, pochodzącej z recyklingu platyny i etycznie wydobytych diamentów.

Olivia Wilde

Fot. Getty Images

Kiedy Olivia Wilde i Jason Sudeikis zaręczyli się w 2013 roku, aktor wręczył jej subtelny pierścionek w stylu art déco. Pochodząca z lat 20. XX wieku obrączka składała się z diamentu o szlifie brylantowym otoczonym szmaragdami, które podobno przypominały Sudeikisowi zielone oczy narzeczonej.

Mary-Kate Olsen

Mary-Kate Olsen postawiła na odważny pierścionek Cartier pochodzący z 1953 roku. Francuski bankier Olivier Sarkozy, przyrodni brat byłego prezydenta Francji Nicolasa Sarkozy’ego, oświadczył się bliźniaczce Olsen w 2014 roku pierścionkiem z czterokaratowym diamentem otoczonym szafirami i płatkami złota, zakupionym na aukcji w Sotheby’s.

Amal Clooney

Fot. Getty Images

Byli tacy, którzy uważali, że po rozwodzie z aktorką Talią Balsam w 1993 roku George Clooney na zawsze pozostanie kawalerem. Ostatecznie w 2014 oświadczył się libańsko-brytyjskiej adwokatce specjalizującej się w prawach człowieka. Clooney podarował Amal pierścionek z siedmiokaratowym diamentem o szlifie szmaragdowym wykonanym z etycznie pozyskanych kamieni.

Meghan Markle, księżna Sussex

Fot. Getty Images

Książę Harry oświadczył się Meghan Markle w listopadzie 2017 pierścionkiem, który sam zaprojektował. Wykonanie zlecił królewskiemu jubilerowi Cleave and Co. Trzykaratowy diament o szlifie poduszkowym został sprowadzony z Botswany, gdzie para spędziła pierwsze wspólne wakacje. Otaczające go diamenty pochodzą z prywatnej kolekcji księżnej Diany. Wiosną 2019 roku po narodzinach Archiego księżna Sussex zaprezentowała zmodyfikowaną wersję pierścionka. Wykonana z gładkiego żółtego złota obrączka zastąpiona została cieńszą i delikatniejszą obrączką wysadzaną cyrkoniami.

Księżniczka Eugenia

Fot. Getty Images

Zanim Jack Brooksbank oświadczył się księżniczce Eugenii w styczniu 2018 roku, znalazł dla przyszłej narzeczonej owalny szafir padparadscha. Różowo-pomarańczowy kamień jest najrzadziej występującą odmianą szafiru ze Sri Lanki. Po przyjęciu oświadczyn para wspólnie zaprojektowała pierścionek. W finalnej wersji znajdujący się w centralnej części szafir otoczony został okrągłymi diamentami na obrączce z żółtego złota.

Katy Perry

Fot. instagram.com/katyperry

Zaręczyny Katy Perry i Orlando Blooma w walentynki 2019 roku zostały przypieczętowane pierścionkiem zaręczynowym, który odzwierciedla odważny styl piosenkarki. Jego głównym kamieniem jest fioletowo-różowy rubin otoczony dużymi białymi diamentami osadzonymi na obrączce z żółtego złota, z inspirowanym stylem vintage zdobieniem milgrain.

Jennifer Lopez

 

Jennifer Lopez przyjęła na przestrzeni lat cztery pierścionki zaręczynowe: od Marca Anthony’ego, Bena Afflecka, Chrisa Judda i Ojaniego Noa. Piąty wydaje się jednak przyćmiewać wszystkie poprzednie. W marcu 2019 roku Lopez pochwaliła się na Instagramie pierścionkiem z 20-karatowym diamentem o szmaragdowym szlifie, który otrzymała od byłego gracza New York Yankee, Alexa Rodrigueza. Jak donoszą różne źródła, pierścionek zakupiony został od Samera Halimeha, jednego z jubilerów z londyńskiej dzielnicy Knightsbridge.

Scarlett Johansson

Fot. Getty Images

Scarlett Johansson przyjęła w 2019 roku oświadczyny komika współprowadzącego program „Saturday Night Live”, Colina Josta. Na trzecie zaręczyny aktorka zdecydowała się pójść w niekonwencjonalnym kierunku – wybrała pierścionek z jasnobrązowym owalnym diamentem autorstwa nowojorskiego projektanta Jamesa Taffina de Givenchy. Przykuwający wzrok 11-karatowy diament postanowił umieścić na brązowej ceramicznej obrączce.

Artykuł w oryginalnej wersji jęsyckowej pochodzi z Vogue.co.uk.

Rachel Garrahan
Proszę czekać..
Zamknij