Znaleziono 0 artykułów
12.08.2022

Niedocenione ikony stylu

12.08.2022
Fot. Getty Images

Courteney Cox to mistrzyni minimalizmu, Lisa Bonet – bogini boho, Fiona Apple – hipiska-hipsterka. Niedocenione ikony stylu naprawdę znają się na modzie. Poznaj 26 inspirujących osobowości.

Styl niektórych gwiazd jest nieśmiertelny. Wystarczyło jedno zdjęcie Any de Armas z planu „Blondynki”, by rozpoznać, że wcieliła się w Marilyn Monroe. Seksowny look pozostaje inspirujący od 60 lat, podobnie jak późniejsze stylizacje Madonny, Britney Spears czy Kate Moss. Ale jest też spore grono gwiazd o nienagannym guście, o których zapominamy. Czas to zmienić.

Ikonami nazywamy te osoby, których look przez lata pozostał spójny, a jednocześnie świeży. Buffy Sainte-Marie, nagrodzona Oscarem rdzenna piosenkarka, wychodziła na scenę w dzwonach, biżuterii z koralikami i motocyklowych kurtkach. A Lisa Bonet luźne narzutki i kwieciste sukienki maksi są modne do dziś.

Zdarzały się też miłośniczki minimalizmu, które udowodniły, że dobry styl może szeptać, a nie krzyczeć. Chociaż to grana przez Jennifer Aniston Rachel Green jest znana jako fashionistka z ekipy „Przyjaciół”, Courteney Cox, czyli Monica, poza ekranem konsekwentnie budowała stylowy wizerunek w kardiganach, pudełkowych garniturach i sukienkach-halkach. Z mężczyzn zachwyt na czerwonym dywanie budził Wesley Snipes (na gali rozdania Oscarów wystąpił w bermudach). Choć te gwiazdy nie uchodzą za trendsetterów, w naszych oczach zasłużyły na podziw. 

Oto 26 niedocenionych ikon stylu:

Materiał w oryginale ukazał się na Vogue.com.

Pam Grier

Courteney Cox

Buffy Sainte-Marie

Fiona Apple

Sisqo

Bill Murray

Devon Aoki

Miles Davis

Gloria Steinem

Eve

Lisa Bonet

Rene Russo

Robert Redford

AngelyneLucy Liu

Lucy Liu

Wesley Snipes

Meg Ryan

Angela Bassett

Amanda Lepore

Annie Lennox

Princess Anne

Kelis

Mahmood

Lady Miss Kier of Deee-Lite

ASAP Nast

Amy Lee

Christian Allaire
Proszę czekać..
Zamknij